Menü

Kismamák haj- és bőrápolása

  • Dátum: 2013.06.16., 14:27

A várandósság egy olyan időszak a nők életében, ami kívül-belül változást hoz. Az egyik legszembetűnőbb sokaknál, hogy bőre teljesen kisimul, eltűnnek a pattanásai, a haja ragyogóvá, csillogóvá válik. Dolgoznak a hormonok, de meddig?

Sok kismama szembesül azzal a várandósság kilenc hónapja alatt, hogy a bőre kisimul, eltűnnek a piros foltok, a pattanások az arcáról, láthatatlanná válnak az egyéb bőrhibáik. Sajnos azonban nem mindenki ilyen szerencsés, mert sokaknál nem várt zsírosodás mutatkozik a bőrön, főleg az arcon, az orr és a száj környékén, májfoltok, vagy anyajegyek jelennek meg a test különböző részein. Ez, bármilyen kellemetlen is, de természetes jelenség, hiszen a hormonok dübörögnek a szervezetben és a legmagasabb hőfokon dolgoznak, megállás nélkül. Nem kell megijedni, nem marad így örökre, mert a szoptatás befejeztével minden visszatér a régi kerékvágásba.

Aki nem elégszik meg ennyivel, az persze keresse fel kozmetikusát. A terhesség ideje alatt is el lehet végezni az arctisztítást, de arra ügyeljünk, hogy a szakember lehetőleg természetes kozmetikumokkal, krémekkel, készítményekkel dolgozzon és minél kevesebb vegyi anyagot jutasson az arcbőrön, a nyak dekoltázsán át a szervezetünkbe.

A kismamák haja is alapos változáson megy keresztül. A nagy többségnek ragyogóvá, csillogóvá válik a hajkoronája. Csak a hölgyek kisebb százaléka szenved töredezettséggel, vagy zsírosodással. Utóbbi esetben gyakoribb hajmosás ajánlott, azonban megint csak felhívnánk a figyelmet arra, hogy alaposan válasszuk meg a samponunkat. Sajnos nem minden hajmosó szert érdemes megvásárolni a rengeteg reklám dacára, ugyanis olyan méreganyagokat tartalmaznak, amelyek észrevétlenül rombolják a szervezetünket. Érdemes, főleg ezekben a hónapokban, natúr sampont keresni. Már több olyan vállalkozás is akad, amelyik kifejezetten bio, vagy öko alapanyagokból készít sampont, balzsamot, egyéb hajápoló szereket, s nem mindig a megszokott folyékony formában, hanem szappanként tudunk ezekhez hozzájutni.

A kismamák fejbőre ezekben a hónapokban különösen izzadékonnyá válik, hajlamosabbak lesznek a fokozott verejtékezésre. Épp ezért is fontos a gyakoribb hajmosás. Arra ügyeljenek, hogy vizes hajjal kerüljék a huzatos helyeket, a klimatizált helyiségeket.

Fontos még tudni, hogy a várandósság alatt biztonságosan használhatunk hajfestéket, mert az egy tévhit a fejbőrön keresztül felszívódó méreganyagok hatással vannak a csemetére. Ez a mennyiség olyannyira minimális, hogy szinte mérhetetlen, de aki továbbra is fél, az használjon természetes alapú fetéket.

Fotó:
sxc.hu
 

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!

Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat

Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?

Sportszülők

Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?

Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére

Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.

A pozitív fegyelmezés

A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?