Mintha a Touron lennénk
- Dátum: 2013.07.10., 16:33
Nincs jobb ösztönző a sportolás elkezdésére, mint egy világhírű sportesemény, amelyet rengetegen követnek figyelemmel.
Nyár közepe van, ami a sportrajongóknak egyet jelent a Tour de France-al. A világ legnépszerűbb kerékpáros, és egyik legnépszerűbb sporteseménye századik jubileumához érkezett. Az utóbbi években a doppingügyek ugyan alaposan megtépázták az országúti kerékpár és a Tour hírnevét, azonban ez az „amatőr követők” számára nem bír különösebb jelentőséggel. Aki ugyanis rajongó, az továbbra is figyelemmel követi az eseményt, jó eséllyel nyeregbe is pattan, sőt valószínűleg többeknek átadja a kerékpározás szeretetét.
Dopping ide, vagy oda az „elmebeteg” tempót diktáló profik teljesítményükkel mindenképpen pozitív példát mutatnak, hiszen rengetegen választják miattuk a bicajozást és az amatőrök biztosan nem fognak mondjuk vért cserélni, vagy egyéb káros teljesítményfokozó szerekhez nyúlni.
A futáshoz hasonlóan a kerékpározás legnagyobb előnye az, hogy egyszerre lehet szabadidős elfoglaltság és egyfajta önpróba, teljesítményünk, határaink feszegetése. A biciklizésre könnyű „rákattani”, és emiatt könnyedén válik mindennapos, rendszeres tevékenységgé. Ugyanígy vonzó tényező lehet a változatos környezet, a friss levegő, vagy az ismeretlen tájak felfedezése.
Nem kell külön hangsúlyozni, mennyi egészségügyi előnye van. Az első, és legfontosabb, hogy remekül edzi a szívet, és a vérkeringést, ezzel növeli a szervezet teljesítőképességét. Emellett jótékonyan befolyásolja a vér zsírsav és lipidtartalmát.
A kerékpározás több izomcsoportot is megdolgoztat, ráadásul kíméletesebb (mondjuk az ízületeknek), mint a futás. Kiváló fogyókúrás eszköz, hiszen hatásos zsírégető.
A teljesítmény jól mérhető és növelhető, és sokak számára épp ez hozza meg a kedvet. Ha nem is lesz mindenkiből profi, a nyeregben néha érezhetjük úgy magunkat, mintha a Tour de France résztvevői lennénk.
Fotó:
sxc.hu
A visszahízás okai
A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)
Jelek, hogy nem mozogsz eleget
Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?
Mire utalhat a hirtelen fogyás?
Manapság nagyon sok ember túlsúllyal küzd, és minden vágya az, hogy gyorsan lefogyjon. A nagyon gyors súlyvesztés még akkor sem jó, ha ezt akarattal tesszük karcsúságunk érdekében. Sokkal nagyobb lehet azonban a baj, ha a fogyás akaratunktól függetlenül, változatlan étrend mellett következik be.
4 tipp gyors fogyáshoz
Nyaralásra vagy különleges eseményekre, mint esküvőre, esetleg egy versenyre bizony előfordulhat, hogy kevés idő alatt kell leadni néhány felesleges kilót. Ugyanakkor a gyors fogyás nem feltétlenül a legjobb módja a súlyvesztésnek, ha valóban tartós eredményt szeretnél elérni, hiszen ezek a diéták tápanyaghiányra apellálnak, amit a szervezet később visszakövetel.
Testzsír csökkentés okosan - Erre figyelj!
Testünk az energiát alapvetően zsírban vagyis testzsírban tárolja. Így kijelenthető, hogy a magas testzsírarány vagyis testzsírszázalék, krónikus energiatöbbletet jelent. Ennek oka, hogy több energiát viszünk be, mint amennyit testünk felhasznál, eléget. Ezt érdemes tovább fejtegetni, mivel ilyenkor jön az egyél kevesebbet, mozogj többet javaslat, ami nem mindig célravezető. Van ugyanis aki ehet bármennyit, nem hízik, míg más akkor is hízik, ha ránéz az ételre, pedig még mozog is.