A világ legegészségesebb étrendje? Bemutatjuk, mit is jelent a 811-es táplálkozási mód
- Dátum: 2013.07.22., 15:03
A 811-es étrend a követőik szerint a világ legegészségesebb táplálkozási módja. Egy olyan életmód, ahol csakis nyers ételeket fogyasztanak, értelemszerűen tiltott a hús, a tejtermékek és minden főtt, feldolgozott ételféleség.
A 811-es étrendet dr. Douglas Graham fejlesztette ki. A magyar definíció annyit tesz: alacsony olajtartalmú, nyers vegán (vegetáriánus) étrend. A 811 arra a százalékos arányra utal, ami dr. Graham szerint az ideális étrendi összetételt jelöli: vagyis 80 százalék egyszerű szénhidrát, 10 százalék fehérje és 10 százalék zsír. Vagyis a napi 2000 kalóriás energia bevitelből 1600 kalóriát adnak ki az egyszerű szénhidrátok, kétszázat a fehérjék, további kétszázat a zsírok.
A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy naponta háromszor ajánlott nyers, édes gyümölcsöket fogyasztani kiegészítve délután egy nagy zöldsalátával, s mindezek mellé még magunkhoz vehetünk némi olajos magvakat is.
A 811-es étrend hívei szerint az emberek az ősidőkben eszerint táplálkoztak, vagyis ezt az étrendet tudja tökéletesen hasznosítani a szervezetünk. A 811 a legmegfelelőbb táplálkozási forma a genetikánknak.
Eszerint az ember alapvetően gyümölcsevő, vagyis nem is lenne szabad mást enni, mint nyers zöldséget, gyümölcsöt. Érdekesség, hogy a gyümölcsök legnagyobb százalékban épp 811-es elosztásban vannak a különböző tápanyagok.
A 811 követői abban is egyet értenek, hogy nem a gyümölcsök, hanem a zsírok okozzák a vércukor problémákat. A magyarázat szerint, akik magas zsírtartalmú ételeket fogyasztanak, azoknak az energiájuk csökken, hormonháztartásuk felborul, éhség és hangulatingadozások gyötrik őket.
A hús, tej és tejtermékek fogyasztása is tiltott, ahogy a sóé is. Dr. Graham több tudományos kutatásra is utal, ami szerint tíz dekagramm hús éppen annyira emeli meg a betegek vércukor szintjét, mint tíz deka kristálycukor.
A 811-es étrendnek egyre több követője akad. Egészségesek, duzzadnak az energiától, nem ismerik a fáradtságot, a lustaságot, a betegséget. Az 58 éves dr. Graham fantasztikus példával jár elöl: napi szinten sportol, nincs rajta egy deka felesleg sem, a testfelépítését mondhatnánk ideálisnak is. Majd kicsattan az egészségtől.
Persze a 811-es étrendről még hosszasan lehetne írni, dióhéjban most ennyi fér bele, de azoknak, akinek felkeltettük az érdeklődését, és többet szeretnének tudni róla, azok az interneten rengeteg lehetőség, oldal közül válogathatnak.
Forrás:
www.egeszsegestaplalkozas.eoldal.hu
Fotó:
sxc.hu
Hogyan legyen sikeres egy januári diéta?

Ha valaha tettél már újévi fogadalmat, akkor egész biztosan felkerült a listádra az életmódváltás. Többségünk jellemző módon diétázni, fogyni szeretne, de az ünnep utáni időszak a lehető legrosszabb az új étrend bevezetésére. Az alábbi cikkből azt tudhatjuk meg, hogy hogyan lehet mégis sikeres egy év eleji fogyókúra.
Milyen vitaminokat szedjünk télen?

Télen különösen fontos odafigyelni, hogy a szervezetünk elegendő vitaminhoz jusson. Azonban melyiket és mikor vegyük be? Lehet reggeli előtt vagy szigorúan csak étkezés után? És mi a helyzet akkor, ha más gyógyszereket is szedünk?
Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?

Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.
A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)
Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?