A világ legegészségesebb étrendje? Bemutatjuk, mit is jelent a 811-es táplálkozási mód
- Dátum: 2013.07.22., 15:03
A 811-es étrend a követőik szerint a világ legegészségesebb táplálkozási módja. Egy olyan életmód, ahol csakis nyers ételeket fogyasztanak, értelemszerűen tiltott a hús, a tejtermékek és minden főtt, feldolgozott ételféleség.
A 811-es étrendet dr. Douglas Graham fejlesztette ki. A magyar definíció annyit tesz: alacsony olajtartalmú, nyers vegán (vegetáriánus) étrend. A 811 arra a százalékos arányra utal, ami dr. Graham szerint az ideális étrendi összetételt jelöli: vagyis 80 százalék egyszerű szénhidrát, 10 százalék fehérje és 10 százalék zsír. Vagyis a napi 2000 kalóriás energia bevitelből 1600 kalóriát adnak ki az egyszerű szénhidrátok, kétszázat a fehérjék, további kétszázat a zsírok.
A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy naponta háromszor ajánlott nyers, édes gyümölcsöket fogyasztani kiegészítve délután egy nagy zöldsalátával, s mindezek mellé még magunkhoz vehetünk némi olajos magvakat is.
A 811-es étrend hívei szerint az emberek az ősidőkben eszerint táplálkoztak, vagyis ezt az étrendet tudja tökéletesen hasznosítani a szervezetünk. A 811 a legmegfelelőbb táplálkozási forma a genetikánknak.
Eszerint az ember alapvetően gyümölcsevő, vagyis nem is lenne szabad mást enni, mint nyers zöldséget, gyümölcsöt. Érdekesség, hogy a gyümölcsök legnagyobb százalékban épp 811-es elosztásban vannak a különböző tápanyagok.
A 811 követői abban is egyet értenek, hogy nem a gyümölcsök, hanem a zsírok okozzák a vércukor problémákat. A magyarázat szerint, akik magas zsírtartalmú ételeket fogyasztanak, azoknak az energiájuk csökken, hormonháztartásuk felborul, éhség és hangulatingadozások gyötrik őket.
A hús, tej és tejtermékek fogyasztása is tiltott, ahogy a sóé is. Dr. Graham több tudományos kutatásra is utal, ami szerint tíz dekagramm hús éppen annyira emeli meg a betegek vércukor szintjét, mint tíz deka kristálycukor.
A 811-es étrendnek egyre több követője akad. Egészségesek, duzzadnak az energiától, nem ismerik a fáradtságot, a lustaságot, a betegséget. Az 58 éves dr. Graham fantasztikus példával jár elöl: napi szinten sportol, nincs rajta egy deka felesleg sem, a testfelépítését mondhatnánk ideálisnak is. Majd kicsattan az egészségtől.
Persze a 811-es étrendről még hosszasan lehetne írni, dióhéjban most ennyi fér bele, de azoknak, akinek felkeltettük az érdeklődését, és többet szeretnének tudni róla, azok az interneten rengeteg lehetőség, oldal közül válogathatnak.
Forrás:
www.egeszsegestaplalkozas.eoldal.hu
Fotó:
sxc.hu
A visszahízás okai
A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)
Jelek, hogy nem mozogsz eleget
Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?
Mire utalhat a hirtelen fogyás?
Manapság nagyon sok ember túlsúllyal küzd, és minden vágya az, hogy gyorsan lefogyjon. A nagyon gyors súlyvesztés még akkor sem jó, ha ezt akarattal tesszük karcsúságunk érdekében. Sokkal nagyobb lehet azonban a baj, ha a fogyás akaratunktól függetlenül, változatlan étrend mellett következik be.
4 tipp gyors fogyáshoz
Nyaralásra vagy különleges eseményekre, mint esküvőre, esetleg egy versenyre bizony előfordulhat, hogy kevés idő alatt kell leadni néhány felesleges kilót. Ugyanakkor a gyors fogyás nem feltétlenül a legjobb módja a súlyvesztésnek, ha valóban tartós eredményt szeretnél elérni, hiszen ezek a diéták tápanyaghiányra apellálnak, amit a szervezet később visszakövetel.
Testzsír csökkentés okosan - Erre figyelj!
Testünk az energiát alapvetően zsírban vagyis testzsírban tárolja. Így kijelenthető, hogy a magas testzsírarány vagyis testzsírszázalék, krónikus energiatöbbletet jelent. Ennek oka, hogy több energiát viszünk be, mint amennyit testünk felhasznál, eléget. Ezt érdemes tovább fejtegetni, mivel ilyenkor jön az egyél kevesebbet, mozogj többet javaslat, ami nem mindig célravezető. Van ugyanis aki ehet bármennyit, nem hízik, míg más akkor is hízik, ha ránéz az ételre, pedig még mozog is.