Nyaral a baba
- Dátum: 2013.07.23., 21:21
Kisgyerekkel, babával utazni nem könnyű, azonban, ha bababarát szállást választunk szabadságunk eltöltésére, mindenképpen helyet spórolunk a bőröndben.
Három hónapos kor alatt semmiképpen se utazzunk kisbabával. Számára még az otthoni, megszokott környezet a legmegfelelőbb, ott érzi jól magát. Amikor a csemeténk már nagyobbacska, bátran vágjunk neki egy pár napos kikapcsolódásnak, de számoljunk vele, az éjszakáink nem feltétlenül lesznek csendesek és nyugodtak, mint otthon.
Csecsemővel utazni meglehetősen nehézkes. Rengeteg holmit kell magunkkal vinni, bár, amennyiben gyerekbarát szállásra lelünk, sok mindent otthon hagyhatunk.
A baba megszokott ruházatán kívül gondoljunk arra, nem otthon töltjük az éjszakákat, ezért szükség lesz valamire a hazai közegből _ például egy plüssállatra, egy pihe-puha takaróra _ amit magához húzhat, ami megnyugtatja az idegen helyen, ami segítségére lehet az elalvásban is. A szállodákban vagy utazó-, vagy kiságyat biztosítanak a kicsiknek, de az olcsóbb szálláshelyeken nem mindenütt gondolnak erre. Egy kisebbre összecsukható utazóágyhoz a különböző internetes használt holmikkal foglalkozó oldalakon már 3-5 ezer forintért hozzájuthatunk, újonnan viszont valamivel többet kell költenünk rá, sőt akár 20 ezer forintot is elkérhetnek egy márkásabb, tágasabb, kényelmesebb darabért.
Ha vízparton pihenünk, mindenképpen szerezzünk be baba úszógumit, amelyből nem tud kicsúszni a kicsi, és az úszópelenkáról sem feledkezzünk meg. Nagyobb gyerekeknek a karúszó elengedhetetlen kelléke a vízparti szünidőnek. Nem árt gumitalpú , műanyag szandál, vagy cipő használata sem, hiszen a baba talpát megégetheti a homok, beleléphet a parton eldobott éles tárgyakba, kövekbe.
Mondanunk sem kell, hogy a gyerek naptej, napozás után bőrnyugtató krémek is kötelező kellékei a szabadságnak. Vihetünk saját szappant, vagy tusfürdőt is, ugyanis a babák bőre még rendkívül érzékeny, s a hotelekben hiába adnak tisztálkodó szert, az nem biztos, hogy megfelel a legkisebb családtagnak.
Gondoljunk arra is, hogy reggel, este, netán éjszaka, amikor megébred a csemete, mit szokott inni, enni. A cumisüveg melegítő igen praktikus dolog, ráadásul kis helyen is elfér és a tápszer készítéshez vizet, tejet, de konzerves babaételt is melegíthetünk benne. Egy ilyen szerkezet sem túl nagy beruházás, három-nyolcezer forintba kerül márkától, minőségtől függően, de használtan olcsóbban is hozzájuthatunk. Egyébként a jobb szállodákban azért ilyen is van.
Saját tapasztalatból tudom, a gyerekbarát szállodában is jól jött egy reszelő, amivel reggel el tudtam készíteni a reszelt almát, a babapiskótával. S ide sorolnám azt is, mindig vigyünk magunkkal mosogatószert és szivacsot, hiszen a cumisüveget feltétlenül valahogy tisztára kell mosni. Nem árt bekészíteni néhány evőeszközt is, papírtörlőt, vagy szalvétát, s egy kis üveges mosószert a gyümölcsfoltok miatt.
S ha már azt gondoltuk, mindent bepakoltunk és mindenre gondoltunk, akkor ne bosszankodjunk, amikor a parkolóból kigurulva még eszünkbe jut valami. Inkább fussunk vissza érte, mert tuti biztos, hogy az otthon felejtett holmira lesz szükségünk, amint megérkezünk a nyaralóhelyre.
Fotó:
sxc.hu
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!
Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat
Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?
Sportszülők
Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?
Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére
Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.
A pozitív fegyelmezés
A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?