A víz és a fülgyulladás
- Dátum: 2013.08.02., 16:02
A vízparti hűsölés a legjobb módszer arra, hogy a nyári kánikulát átvészeljük. A szülők többsége ilyenkor arra panaszkodik, a Balatonból, vagy a medencéből alig tudják kihozni a gyereket. Pedig a folytonos pancsolás, a klóros víz komoly gyulladást okozhat a fülben.
Nemcsak az őszi, téli időszakban lehet fülgyulladást kapni. Nem is hinnénk, hogy egy vízparton eltöltött kellemes nap után is összeszedhetjük ezt a betegséget. A gyerekek pedig különösen nehezen viselik a fülfájást és a vele járó kellemetlenségeket.
Mindenképpen ügyeljünk arra, hogy a vízből kifele jövet mielőbb távolítsuk el a vizet a fülünkből. Erre az egyik legjobb módszer, ha oldalra hajtjuk a fejünket és erősen megrázzuk a kobakunkat. A hallójáratba észrevétlenül is bekerülhet akár nagyobb mennyiségű víz is, és ez nemcsak eldugítja a fülünket, hanem a pangó víz gyulladást is okozhat, ami nagy fájdalommal jár.
Szólnunk kell a klórról is, hiszen a különböző fürdőhelyeken kötelező a medencék ilyetén módon való tisztítása. A klór nagyon könnyen megbetegíti a külső hallójáratunkat, mert feláztatja, elvékonyítja a fül védőrétegét, így a baktériumok könnyebben beszivárognak és megtelepednek a hallójáratban.
Érdemes szólnunk a fülzsír okozta gyulladásról, dugulásról is. A fülzsír természetes váladék mindenkinél, akad azonban olyan, aki fokozottan termeli ezt. Fontos tudni, hogy minél többet törölgetjük, annál több termelődik. Néhány szakember szerint a gyerekeknél nem is érdemes naponta, rendszeresen eltávolítani. Akinek ezt a higiéniás normája nem engedheti meg, annak pedig azt tanácsolják, ne fültisztító pálcát, hanem egy vékony törölköző megnedvesített sarkát használja, s azt a fülben óvatos tekerő, csavaró mozdulatokkal használja.
Létezik már kifejezetten gyerekekre szabott fülpiszka is, amit nem lehet olyan mélyre bedugni, így nem is tudjuk felsérteni, vagy megsérteni a fül belsejét és az ott található szerveket.
A fülzsír felhalmozódása esetén előfordulhat úgynevezett fülzsírdugó is, ami eltömíti a hallójáratot, ezzel pedig nagy fájdalmat okoz. A szakorvos ezt könnyedén orvosolni tudja, a beteg fülét egyszerűen kimossák. Ez nem fájdalmas, inkább csak kellemetlen művelet.
Érdemes a gyerekeknek paraffinolajat beszerezni, amivel naponta a fülbe cseppentve megakadályozhatjuk a fokozott fülzsír termelődést, vagyis a gyulladás kialakulását.
Fotó:
pixabay.com
A hullahopp karika hatékonysága
A hullahopp karikára sokan először gyerekjátékként gondolunk, legalábbis férjem hangosan felnevetett, mikor közöltem, veszek magamnak egyet, pedig, ha utána olvas az ember, rájön, hogy valójában egy nem túl drága, könnyen tárolható, egyszerű edzéstípusról van szó, mely remekül formálja a deréktáji izmokat.
Természetes módszerek torokfájás ellen
Az én gyerekkoromban miért nem volt még torokfájás és köhögés elleni nyalóka? Csak kérdezem. Merthogy a patikában már ilyet is lehet kapni. A gyerekeim nagy örömére.
A gyomorégés okai
Az emésztési zavar kifejezés sokféle tünetre használjuk, és sokféle okot rejthet a háttérben, tehát nem konkrét betegség. A dyspepsia görögül rossz emésztést jelent, tehát olyan tüneteket takar, mint a rossz közérzetet okozó, hasi fájdalmak, diszkomfort érzetek, főként a felső régiókban.
Súlyproblémák és jojó-effektus
Aki fogyókúrázott már valaha, hallott már a jojó-effektusról, de mi állhat a hátterében, mi történik ilyenkor a testünkkel és mi a megoldás arra, hogy elkerüljük?
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.