Antibiotikum a természetből
- Dátum: 2013.08.02., 16:30
A teafából kinyert olajat nem véletlenül tartják természetes antibiotikumnak. Felhasználása elképesztően sokrétű, de a legfontosabb, hogy a teafa illóolaj gomba-, baktérium- és vírusölő hatással is rendelkezik.
A teafa olaj az egyik legnagyszerűbb, a természetben fellelhető fertőtlenítő szer. Külsőleg és belsőleg is alkalmazhatjuk, rengeteg bajra, nyavalyára jó, ezért érdemes otthon mindenképpen tartani belőle egy fiolányit. Főleg kisgyerekeseknek ajánlott, hiszen a felmosószerbe, a fürdővízbe, a párnára, teába csepegtetve, bárhol, bármikor és valóban hatékonyan használhatjuk.
A teafa főként Dél-kelet Ázsiában, a Csendes-óceáni szigeteken és Ausztráliában őshonos. Az ott élők számára mindennap használatos gyógynövény. Sőt Ausztráliában gyógyszernek minősítették.
A teafa levelei és a belőle készült olaj egyik legfontosabb tulajdonsága, hogy fertőtlenít: gomba-, baktérium- és vírusölő hatású, vagyis akár antibiotikum helyett, vagy mellett is alkalmazható. Serkenti az immunrendszert, fokozza a vérkeringést, hegesít, ezért a második világháborúban is előszeretettel alkalmazták a Csendes-óceáni frontokon a sebesülteknek.
Külsőleg alkalmazva rovarcsípések ellen, égési sérüléseknél is használhatjuk, de különböző bőrbetegségeket is meggyógyít, így a pikkelysömört is. Aknék, pattanások, fekélyek esetén is bátran nyúljunk hozzá, bázisolajhoz, krémhez keverve vigyük fel a kívánt testrészre. (Egyébként már kapható teafa krém is, így nem muszáj otthon krémet keverni.)
A patikákban kapható lábgombásodás elleni krémek, kencék nem mindig hatékonyak, viszont a teafaolaj igen. Kúraszerűen alkalmazva néhány hét alatt gyakorlatilag örökre megszabadulhatunk a gombás góctól.
Fogíny-, szájnyálkahártya gyulladás, szájpenész esetén gargalizáljunk vele, de fogfájásra is jó erős gyulladáscsökkentő hatása miatt. Ezen tulajdonsága miatt használhatjuk mandula-, torok-, vagy gégegyulladás esetén is, de a különböző légúti megbetegedésekkor is segít. Enyhíti az asztmát, a fülfájást.
A haladó szellemű orvosok előszeretettel javasolják a használatát enyhébb nőgyógyászati gyulladások alkalmával, így hüvelyi gombás fertőzés esetén is, vagy húgyúti fertőzéskor.
A fodrászok hajszárazság, zsírosodáskor ajánlják, de korpásodáskor is remek ellenszer.
Belsőleg mézzel keverve fogyasszuk, külsőleg olívaolajjal, egyéb bázisolajjal keverjünk el néhány cseppet a fürdővízbe, masszázskrémbe, de párologtathatjuk is, így fertőtleníti a levegőt, sőt inhalálhatunk is vele, ha a forró vízbe néhány cseppet cseppentünk. Kullanccsípéskor magára a rovarra cseppentsünk rá, így könnyebben el lehet távolítani.
Használhatjuk akár felmosóvízbe, de a mosogatóvízbe is, sőt a mosószerhez is tehetünk belőle. Nyaraláskor kifejezetten praktikus, hiszen idegen helyen a wc-t, fürdőt, mosogatót könnyen fertőtleníthetjük vele.
A teafa olajat egyébként James Cook kapitány hozta el az európaiaknak. Felfedezései során eljutott Ausztráliába, ahol a számára ismeretlen, ám ott őshonos teafa leveleiből teát és bódítóan illatos sörféléket főztek a helyi őslakosok. A teafőzés után kapta a növény a nevét, s lett tee tree, azaz teafa.
Fotó:
kapos-shop.hu
Használjunk naptejet már tavasztól!

A naptej használata kiemelkedően fontos a bőr egészségének megőrzése érdekében, különösen a napfényes időszakokban. Miért olyan lényeges a naptej használata?
Mikroséta – miért fontos akár napi 10 perc gyaloglás?

A mozgás fontosságát sokszor halljuk, de gyakran esünk abba a hibába, hogy csak a hosszú, izzasztó edzéseket tekintjük „igazi” fizikai aktivitásnak. Holott már napi tíz perc séta is számít méghozzá nem is keveset, különösen, ha a mentális értékéről beszélünk. Egy rövid slattyogás felfrissít, plusz energiát ad és kizökkent a mindennapi monoton munkából.
Elektroszmog, figyelsz rá?

Életminőségünket sokféle tényező befolyásolja, olyanok is, amikre nem is gondolunk, pedig ott vannak közvetlen környezetünkben. Ilyenek az elektromos berendezések is.
Mit jelent a fitnesz korom és hogy számolhatom ki?

Egyesek számára a mozgás öröme egyfajta életmód, mások számára talán felesleges és megerőltető dolog. A sport célja a fizikai erőnlét, a fizikai kondíció és a testtartás javítása, emellett pozitív hatással van az ember mentális egészségére is. Mit jelent a fitnesz korom és hogy számolhatom ki?
Észrevétlen, épp ezért veszélyes

Sajnos új divat hódít a fiatalok körében – és ez most nem egy új TikTok-kihívás vagy trendi öltözet, hanem egy kis tasak, egy aprócska párna, amit fel lehet tenni a szájpadlásra – se füst, se szag – viszont rengeteg nikotin. Ez a snüssz.