Antibiotikum a természetből
- Dátum: 2013.08.02., 16:30
A teafából kinyert olajat nem véletlenül tartják természetes antibiotikumnak. Felhasználása elképesztően sokrétű, de a legfontosabb, hogy a teafa illóolaj gomba-, baktérium- és vírusölő hatással is rendelkezik.
A teafa olaj az egyik legnagyszerűbb, a természetben fellelhető fertőtlenítő szer. Külsőleg és belsőleg is alkalmazhatjuk, rengeteg bajra, nyavalyára jó, ezért érdemes otthon mindenképpen tartani belőle egy fiolányit. Főleg kisgyerekeseknek ajánlott, hiszen a felmosószerbe, a fürdővízbe, a párnára, teába csepegtetve, bárhol, bármikor és valóban hatékonyan használhatjuk.
A teafa főként Dél-kelet Ázsiában, a Csendes-óceáni szigeteken és Ausztráliában őshonos. Az ott élők számára mindennap használatos gyógynövény. Sőt Ausztráliában gyógyszernek minősítették.
A teafa levelei és a belőle készült olaj egyik legfontosabb tulajdonsága, hogy fertőtlenít: gomba-, baktérium- és vírusölő hatású, vagyis akár antibiotikum helyett, vagy mellett is alkalmazható. Serkenti az immunrendszert, fokozza a vérkeringést, hegesít, ezért a második világháborúban is előszeretettel alkalmazták a Csendes-óceáni frontokon a sebesülteknek.
Külsőleg alkalmazva rovarcsípések ellen, égési sérüléseknél is használhatjuk, de különböző bőrbetegségeket is meggyógyít, így a pikkelysömört is. Aknék, pattanások, fekélyek esetén is bátran nyúljunk hozzá, bázisolajhoz, krémhez keverve vigyük fel a kívánt testrészre. (Egyébként már kapható teafa krém is, így nem muszáj otthon krémet keverni.)
A patikákban kapható lábgombásodás elleni krémek, kencék nem mindig hatékonyak, viszont a teafaolaj igen. Kúraszerűen alkalmazva néhány hét alatt gyakorlatilag örökre megszabadulhatunk a gombás góctól.
Fogíny-, szájnyálkahártya gyulladás, szájpenész esetén gargalizáljunk vele, de fogfájásra is jó erős gyulladáscsökkentő hatása miatt. Ezen tulajdonsága miatt használhatjuk mandula-, torok-, vagy gégegyulladás esetén is, de a különböző légúti megbetegedésekkor is segít. Enyhíti az asztmát, a fülfájást.
A haladó szellemű orvosok előszeretettel javasolják a használatát enyhébb nőgyógyászati gyulladások alkalmával, így hüvelyi gombás fertőzés esetén is, vagy húgyúti fertőzéskor.
A fodrászok hajszárazság, zsírosodáskor ajánlják, de korpásodáskor is remek ellenszer.
Belsőleg mézzel keverve fogyasszuk, külsőleg olívaolajjal, egyéb bázisolajjal keverjünk el néhány cseppet a fürdővízbe, masszázskrémbe, de párologtathatjuk is, így fertőtleníti a levegőt, sőt inhalálhatunk is vele, ha a forró vízbe néhány cseppet cseppentünk. Kullanccsípéskor magára a rovarra cseppentsünk rá, így könnyebben el lehet távolítani.
Használhatjuk akár felmosóvízbe, de a mosogatóvízbe is, sőt a mosószerhez is tehetünk belőle. Nyaraláskor kifejezetten praktikus, hiszen idegen helyen a wc-t, fürdőt, mosogatót könnyen fertőtleníthetjük vele.
A teafa olajat egyébként James Cook kapitány hozta el az európaiaknak. Felfedezései során eljutott Ausztráliába, ahol a számára ismeretlen, ám ott őshonos teafa leveleiből teát és bódítóan illatos sörféléket főztek a helyi őslakosok. A teafőzés után kapta a növény a nevét, s lett tee tree, azaz teafa.
Fotó:
kapos-shop.hu
A hullahopp karika hatékonysága
A hullahopp karikára sokan először gyerekjátékként gondolunk, legalábbis férjem hangosan felnevetett, mikor közöltem, veszek magamnak egyet, pedig, ha utána olvas az ember, rájön, hogy valójában egy nem túl drága, könnyen tárolható, egyszerű edzéstípusról van szó, mely remekül formálja a deréktáji izmokat.
Természetes módszerek torokfájás ellen
Az én gyerekkoromban miért nem volt még torokfájás és köhögés elleni nyalóka? Csak kérdezem. Merthogy a patikában már ilyet is lehet kapni. A gyerekeim nagy örömére.
A gyomorégés okai
Az emésztési zavar kifejezés sokféle tünetre használjuk, és sokféle okot rejthet a háttérben, tehát nem konkrét betegség. A dyspepsia görögül rossz emésztést jelent, tehát olyan tüneteket takar, mint a rossz közérzetet okozó, hasi fájdalmak, diszkomfort érzetek, főként a felső régiókban.
Súlyproblémák és jojó-effektus
Aki fogyókúrázott már valaha, hallott már a jojó-effektusról, de mi állhat a hátterében, mi történik ilyenkor a testünkkel és mi a megoldás arra, hogy elkerüljük?
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.