Menü

Barbi jelenti

  • Dátum: 2013.08.27., 11:36

Egyre többször tünedezem el, tudom, de mivel már többen reklamáltak, itt vagyok és bár ígérni nem szeretnék semmit, de igyekszem rendszeresen jelentkezni.

Az edzés persze továbbra is rendszeres, azt nem hagytam abba, szerintem már nem is tudnám. Egyrészt magamtól is, biztosan tudom, hogy bűntudatom lenne magam miatt, sajnálnám magam, mert már eddig is sokat fejlődtem és feladtam. Ez persze megint evéshez vezetne előbb-utóbb és ott tartanék, ahol elkezdtem, vagy még rosszabb. A másik ok, hogy szerintem már Imi sem hagyná, hogy eltévelyedjek, hívna telefonon, feljárna hozzám, elrángatna edzésre, csak hogy ne adjam fel. De magamtól sem fogom, úgyhogy ilyen meglepi látogatásra nem kell számítanom azt hiszem :).

Szóval…imádom magam :). Mármint ahhoz képest, hogy milyen rosszba voltam magammal a kezdeteknél, ahhoz képest már kezdünk egész jó barátnők lenni :). Már nagyon benne vagyunk a csapattal a duplázással, már ami a súlyokat érinti. Elkezdtem dupla 12 kg-ozni, ami elég kemény, néha még visszanyúlok a 8-asokhoz, de azért igyekszem fejlődni.

Próbálom átlépni a holtpontokat, ami már egyre jobban megy. Valahogy az agyam egyszer csak fogja magát és kikapcsol. Csak számolom, hogy miből még mennyi van, lelkesítem magam, de tényleg nem gondolok ezen kívül semmire. A baj már csak az, hogy nem tudatosan tudom csinálni, hanem magától jön. Az elején még az égvilágon mindenen szoktam gondolkozni, hogy mindent megcsináltam-e, amit kellett, kivettem-e a mosott ruhákat a mosógépből, mi legyen az ebéd holnap, hova tart az életem, satöbbi. Aztán mintha rájönne az agyam,  hogy ez csak a testemet fárasztja le, megoldást most úgysem fogok találni, úgyhogy mi lenne, ha csak a gyakorlatra koncentrálnánk?

Ilyenkor viszont olyan erő szokott felszabadulni, ami talán csak Luke Skywalkernek van. Mintha a maratont is le tudnám futni, vagy még egy ilyen sorozatot megcsinálni nagyobb súllyal. Persze aztán hazamegyek és eldőlök mint egy zsák, de azért jó érzés, ha hirtelen szabadul fel annyi energia, ami aztán annyi boldogsághormont termel, hogy a keblemre ölelnék mindenkit. Vagy az SMR hengert :).

Továbbra is nagyon szeretem a kettlebellt, imádom, hogy mindig fejlődök és hajtom magam, a minap már 16 kg-val csináltam a TGU-t, igaz csak egyet és Imi végig ott volt, hogy nehogy magamra ejtsem, de akkor is megcsináltam :).

Egy darabig biztos nem fogom megszakítani a kapcsolatot ezzel a csodával, remélem ő is annyira szeret engem, mint én Őt :).

Fotó:
Imi

A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)

Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?

Mire utalhat a hirtelen fogyás?

Manapság nagyon sok ember túlsúllyal küzd, és minden vágya az, hogy gyorsan lefogyjon. A nagyon gyors súlyvesztés még akkor sem jó, ha ezt akarattal tesszük karcsúságunk érdekében. Sokkal nagyobb lehet azonban a baj, ha a fogyás akaratunktól függetlenül, változatlan étrend mellett következik be.

4 tipp gyors fogyáshoz

Nyaralásra vagy különleges eseményekre, mint esküvőre, esetleg egy versenyre bizony előfordulhat, hogy kevés idő alatt kell leadni néhány felesleges kilót. Ugyanakkor a gyors fogyás nem feltétlenül a legjobb módja a súlyvesztésnek, ha valóban tartós eredményt szeretnél elérni, hiszen ezek a diéták tápanyaghiányra apellálnak, amit a szervezet később visszakövetel.

Testzsír csökkentés okosan - Erre figyelj!

Testünk az energiát alapvetően zsírban vagyis testzsírban tárolja. Így kijelenthető, hogy a magas testzsírarány vagyis testzsírszázalék, krónikus energiatöbbletet jelent. Ennek oka, hogy több energiát viszünk be, mint amennyit testünk felhasznál, eléget. Ezt érdemes tovább fejtegetni, mivel ilyenkor jön az egyél kevesebbet, mozogj többet javaslat, ami nem mindig célravezető. Van ugyanis aki ehet bármennyit, nem hízik, míg más akkor is hízik, ha ránéz az ételre, pedig még mozog is.