Menü

Az arannyal egyenértékű

  • Dátum: 2013.08.29., 16:48

A hidegen sajtolt szőlőmagolaj jótékony hatását már a XVI. században felismerték, II. Miksa császár az előállítását császári monopóliumnak nyilvánította. Korunkban még nem sokan ismerik és használják, pedig nemcsak remek kozmetikai szerek állíthatók elő belőle, hanem rákmegelőző hatása is ismert.

A hidegen sajtolt szőlőmagolaj nem egyenértékű a nyugati országok nagy hipermarketeiben kapható, főzéshez is alkalmas szőlőmagolajjal. A hidegen sajtolt olajhoz először is a magokat kiszárítják, majd nagy nyomáson préselik, ezután hagyják leülepedni, majd alaposan megtisztítják. A meleg eljárásokkal készített olajok hatása a szervezetre nem egyenértékű az itt említett módszerrel kapható készítmények hatásfokával.

A szőlőmagolaj a korszerű, egészséges táplálkozás szerves része is lehet. Nagyszerű segítség a fogyókúrázóknak, ugyanis megköti a lerakodó zsírokat. Erősíti a vérereket, a hajszálereket, csökkenti a trombózis kialakulásának lehetőségét, valamint a koleszterin szintet is. Megállítja az érelmeszesedést, ráadásul gyulladáscsökkentő hatású.

A szőlőmagolajat már a rákkutatók is felfedezték, ugyanis erős antioxidáns hatású, a szabadgyök semlegesítő hatása közel tizenkilencszer magasabb, mint a C-vitaminé, ötvenszer erősebb az E-vitaminnál.

Rengeteg A, E-vitamint, flavonoidot tartalmaz, ami ugyancsak gátolja a rákos, degeneratív betegségek kialakulását.

Gátolja az öregedést, fiatalítja a bőrt, sőt a változó kör tüneteit is enyhti, de a férfiak impotencia panaszait is megszűnteti.

A kozmatika ipar is felismerte a benne rejlő lehetőségeket, gyógy- és szépségápoló szereket készítenek belőle, de különböző haj- és bőrregeneráló készítmények alapanyaga is, mert regenerálja a hajszálereket, hajhagymákat is.

A stressz ellen is használhatjuk, ráadásul remek masszázsolajnak is, amit felnőtteknél és babáknál is alkalmazhatunk.

Fotó:
pixabay.com

Az ínhüvelygyulladásról

Az ínhüvelygyulladás (tenosynovitis) világszerte emberek millióit érintő fájdalmas és hátráltató mozgásszervi betegség, ami a test különböző részein jelentkezhet. Leggyakrabban a csuklók, az ujjak inai, valamint az Achilles-ín érintett.

A balkezességről

A balkezesség kialakulásának pontos okát még nem sikerült teljesen feltárni. Sokan az agyféltekék dominanciájával magyarázzák: a jobbkezeseknél a racionális gondolkodásért felelős bal agyfélteke, míg a balkezeseknél a „művészi” jobb agyfélteke domináns. Van, aki szerint ennek köszönhető, hogy a balkezesek között nagyobb a művészi tehetséggel megáldottak aránya.

Az UV-sugárzás veszélyei

Az UV-sugárzás veszélyeire figyelmeztettek meteorológiai, bőrgyógyász, egészségvédelmi és klímapolitikai szakértők. Sokszor hallottuk már, hogy délelőtt 11 óra és délután 3 óra között mindenki kerülje a napon tartózkodást, mert ilyenkor nagyobb a leégés veszélye.

A nevetés jótékony hatásai

Kitörő kacaj, elfojtott nevetés, röhögőgörcs, csendes rötyögés, vihorászás, szolid mosolygás. Hívhatjuk bárhogy, nevetni mindannyian szeretünk, hiszen ezzel a reakcióval az örömünket, a vidámságunkat fejezzük ki, azt, hogy valamin jól szórakozunk, bizonyos esetekben pont, hogy más embereken. Ez nem csupán egy öncélú jelenség, hanem egyfajta közös nyelvi eszköz is, amelyről az alábbi cikkben tudhatunk meg többet.

Makacs narancsbőr

Vajon hány alkalommal próbáltuk már a csodát ígérő, drága és mégis a kívánt hatásától messze elmaradt cellulit elleni krémeket? Sajnos a csodakrém ezúttal is a könnyebb, drágább és kényelmesebb választás, ám sokszor hatástalan.