Menü

Kevesebb kávé, több tea

  • Dátum: 2013.09.01., 19:11

Foglalkoztunk már vele, a kávé önmagában nem káros, sőt igazából egészséges ital. Persze ez csak az igazi, natúr, nem a túlcukrozott, tejezett, tejszínezett, vagy instant italra igaz. Ha kulturáltan fogyasztjuk, nyerhetünk vele, ráadásul helyettesíteni is lehet.

A kávé az egyik legnépszerűbb élvezeti cikk a világon, és mint ilyen sajnos elégé elkorcsosult az utóbbi időszakban. A sima feketét felváltották a különböző speciális italok, amelyek nagyon jól néznek ki, nagyon finomak, viszont károsak az egészségünkre. A cukor, a tej, a tejszín túlzott használatának negatív hatásait nem kell külön ecsetelni, nem beszélve azokról a tartósítószerekről, amelyek a kínálat jelentős részét jellemzik.

A kávé ugyanis önmagában számos pozitív tulajdonsággal bír. Mértékkel fogyasztva jót tehetünk vele a szívünknek és a májunknak, ugyanakkor véd a rák bizonyos fajtáitól, a cukorbetegségtől és a Parkinson-kórtól. Persze aki nem tud, vagy akar igazi kávét fogyasztani, helyettesítheti azt.

Az instant, vagy egyéb mű kávék helyett ugyanis még mindig sokkal jobb választás például a különböző élénkítő teák fogyasztása. A teák egészséges alternatívát kínálnak, igaz, az átlagos kávéfogyasztó koffeinigényét nem tudják pótolni. Viszont emellett számos kiváló összetevőt kínálnak, úgy, mint antioxidánsok, vagy ásványi anyagok, betegségek ellen védenek, javíthatják a közérzetet, a szervezet számos fontos funkcióját. Előnyük, hogy rengeteg fajtájuk van, így szinte mindenki tud magának megfelelő ízt választani.

Nem feltétlenül kell lemondani a kávézásról, viszont egy részét simán ki lehet váltani a teával. Főképp azokban az esetekben, amikor épp nem a rendes kávéfőzőt, hanem az automatát célozzuk meg.

Fotó:
pixabay.com

Az ínhüvelygyulladásról

Az ínhüvelygyulladás (tenosynovitis) világszerte emberek millióit érintő fájdalmas és hátráltató mozgásszervi betegség, ami a test különböző részein jelentkezhet. Leggyakrabban a csuklók, az ujjak inai, valamint az Achilles-ín érintett.

A balkezességről

A balkezesség kialakulásának pontos okát még nem sikerült teljesen feltárni. Sokan az agyféltekék dominanciájával magyarázzák: a jobbkezeseknél a racionális gondolkodásért felelős bal agyfélteke, míg a balkezeseknél a „művészi” jobb agyfélteke domináns. Van, aki szerint ennek köszönhető, hogy a balkezesek között nagyobb a művészi tehetséggel megáldottak aránya.

Az UV-sugárzás veszélyei

Az UV-sugárzás veszélyeire figyelmeztettek meteorológiai, bőrgyógyász, egészségvédelmi és klímapolitikai szakértők. Sokszor hallottuk már, hogy délelőtt 11 óra és délután 3 óra között mindenki kerülje a napon tartózkodást, mert ilyenkor nagyobb a leégés veszélye.

A nevetés jótékony hatásai

Kitörő kacaj, elfojtott nevetés, röhögőgörcs, csendes rötyögés, vihorászás, szolid mosolygás. Hívhatjuk bárhogy, nevetni mindannyian szeretünk, hiszen ezzel a reakcióval az örömünket, a vidámságunkat fejezzük ki, azt, hogy valamin jól szórakozunk, bizonyos esetekben pont, hogy más embereken. Ez nem csupán egy öncélú jelenség, hanem egyfajta közös nyelvi eszköz is, amelyről az alábbi cikkben tudhatunk meg többet.

Makacs narancsbőr

Vajon hány alkalommal próbáltuk már a csodát ígérő, drága és mégis a kívánt hatásától messze elmaradt cellulit elleni krémeket? Sajnos a csodakrém ezúttal is a könnyebb, drágább és kényelmesebb választás, ám sokszor hatástalan.