Házi praktikák - kötött pulóver
- Dátum: 2013.10.08., 11:10
- gondozása, gyapjú holmik mosása, kasmír pulóverek tisztítása, kötött ruhadarabok mosása, szárítása
A kasmír- és gyapjúholmik kezelése nem igényel különösebb szakértelmet, viszont néhány fontos szabályt be kell tartanunk, ha nem akarjuk, hogy az újonnan beszerzett pulóverünk kinyúljon, vagy összemenjen, esetleg kibolyhosodjon még mielőtt egyszer is viselnénk.
A kasmír-, és gyapjúholmikhoz érdemes direkt ezeknek a tisztítására kifejlesztett mosószert beszerezni. Ha erre nem jut, akkor normál samponnal is kimoshatjuk a kötött ruhadarabjainkat.
Az első és legfontosabb szabály, hogy a mosáshoz használjunk éppen hogy langyos vizet. A mosószert teljesen oldjuk fel benne, mielőtt a ruhát beletennénk.
Az öblítővíz a mosóvízzel azonos hőmérsékletű legyen. Érdemes az utolsó öblítővízbe egy kevés ecetet tenni. Soha ne csavarjuk, vagy centrifugázzuk ki a kötött ruháinkat, kézzel nyomkodva távolítsuk el a nedvességet.
A kötött holmikat tilos vállfán szárítani, mert deformálódnak és kinyúlhatnak. A vastag pulóvereket hagyjuk a mosdókagylóban, lavórban, vagy a fürdőkádban szépen eligazítva, hogy kicsöpögjenek. Ezután tegyük egy törölközőre száradni, lehetőleg a hőforrástól távol, a hogy a fonal zsírtartalma ne pusztuljon el.
A gyapjú- és kasmír anyagból készült darabok gyorsabban megszáríthatók, ha két törölköző közé téve kicsit megnyomkodjuk őket, így kipréselhetjük a még bennük lévő vizet.
Soha ne vasaljuk őket.
A gyapjú- és kasmír holmik a mindennapos viseléstől elfáradnak. Ilyenkor egy-két napig levegős helyen hagyjuk pihenni. Ne tároljuk műanyag zsákban, vagy hosszú távon bőröndben, dobozban, még nyáron sem. A gyapjú, a kasmír mind élő anyag, szüksége van a szellőzésre.
A gyűrött gyapjúholmi kisimul, ha párás időben kitesszük a levegőre.
Fotó:
pixabay.com
A hullahopp karika hatékonysága
A hullahopp karikára sokan először gyerekjátékként gondolunk, legalábbis férjem hangosan felnevetett, mikor közöltem, veszek magamnak egyet, pedig, ha utána olvas az ember, rájön, hogy valójában egy nem túl drága, könnyen tárolható, egyszerű edzéstípusról van szó, mely remekül formálja a deréktáji izmokat.
Természetes módszerek torokfájás ellen
Az én gyerekkoromban miért nem volt még torokfájás és köhögés elleni nyalóka? Csak kérdezem. Merthogy a patikában már ilyet is lehet kapni. A gyerekeim nagy örömére.
A gyomorégés okai
Az emésztési zavar kifejezés sokféle tünetre használjuk, és sokféle okot rejthet a háttérben, tehát nem konkrét betegség. A dyspepsia görögül rossz emésztést jelent, tehát olyan tüneteket takar, mint a rossz közérzetet okozó, hasi fájdalmak, diszkomfort érzetek, főként a felső régiókban.
Súlyproblémák és jojó-effektus
Aki fogyókúrázott már valaha, hallott már a jojó-effektusról, de mi állhat a hátterében, mi történik ilyenkor a testünkkel és mi a megoldás arra, hogy elkerüljük?
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.