Menü

Testesebb krémek kellenek

Az őszi, hideg, szeles időjárás új kihívások elé állítja arcbőrünket. Több tápláló anyagra és gondoskodásra van szüksége, mint nyáron. Mit tegyünk, hogy megóvjuk bőrünk, arcunk szépségét?

A hűvösebb és igen változékony időjárás komoly hatással van a szervezetünkre kívül és belül. A belső tünetek egyike a fáradékonyság és lustaság. A külső tünetek közül pedig az arcbőr szárazságát, a száj kicserepesedését említhetnénk. Éppen ezért a bőrünk, az arcunk, az ajkaink fokozott figyelmet igényelnek.

Nem árt, ha szakember segítségét kérjük annak érdekében, hogy megtudjuk, pontosan, milyen bőrtípusba is tartozunk. Egy precíz bőrdiagnózis után akár otthon is elvégezhetjük a szükséges teendőket, de a legjobb kozmetikusra bízni az arcunkat.

A nyár, a napsütés okozta károkat, a barnaság fakulását, a bőrhámlást alapos bőrmegújító, regeneráló kezeléssel tudjuk enyhíteni, eltüntetni. A legfontosabb, hogy mielőtt bármihez kezdenénk, tisztítsuk meg az arcunkat, nyakunkat, dekoltázsunkat lúgmentes, pH semleges kozmetikummal. Ezután következhet a bőrradírozás, szaknyelven peelingezés. Ennek segítségével lekoptathatjuk a nyáron felvastagodott bőrt, eltávolíthatjuk az elhalt hámsejteket, szinte megkönnyebbül, fellélegzik a kezelt terület. A tonizálás a következő lépés, amely során a bőr pH-ját visszaállítjuk. Ilyenkor a szakember, érfalerősítő, antioxidáns, vitaminokban és tápanyagokban gazdag, nyugtató és regeneráló készítményeket visz fel a bőrre. Otthon hasonló hatást a különböző pakolások segítségével tudunk elérni. Érdemes, hetente, kéthetente pakolásokkal segíteni az arcbőrünket.

A napi teendők közül nem maradhat ki a napi kétszeri arckrémezés is. Nappal inkább hidratáló jellegű, könnyedebb krémek ajánlottak, míg éjszakára nehezebb, zsírosabb készítményeket vigyünk fel.

Ne feledkezzünk meg arról sem, hogy az alapozó is megvédi a bőrünket az időjárástól. A hidegebb évszakokban a magasabb olajtartalmú, kompakt és folyékony alapozók használata ajánlott.

A szájápolásról sem szabad megfeledkeznünk, az algát és hialuronsavat tartalmazó ajakápolókkal tudunk igazán jó hatást elérni.

Ahhoz, hogy tartósan megőrizhessük bőrünk rugalmasságát, szépségét, fontos, hogy ne csak krémek segítségével hidratáljuk, hanem fogyasszunk elegendő ásványvizet, naponta legalább két litert, ősszel és télen is.

Fotó:
pixabay.com

A hullahopp karika hatékonysága

A hullahopp karikára sokan először gyerekjátékként gondolunk, legalábbis férjem hangosan felnevetett, mikor közöltem, veszek magamnak egyet, pedig, ha utána olvas az ember, rájön, hogy valójában egy nem túl drága, könnyen tárolható, egyszerű edzéstípusról van szó, mely remekül formálja a deréktáji izmokat.

Természetes módszerek torokfájás ellen

Az én gyerekkoromban miért nem volt még torokfájás és köhögés elleni nyalóka? Csak kérdezem. Merthogy a patikában már ilyet is lehet kapni. A gyerekeim nagy örömére.

A gyomorégés okai

Az emésztési zavar kifejezés sokféle tünetre használjuk, és sokféle okot rejthet a háttérben, tehát nem konkrét betegség. A dyspepsia görögül rossz emésztést jelent, tehát olyan tüneteket takar, mint a rossz közérzetet okozó, hasi fájdalmak, diszkomfort érzetek, főként a felső régiókban.

Súlyproblémák és jojó-effektus

Aki fogyókúrázott már valaha, hallott már a jojó-effektusról, de mi állhat a hátterében, mi történik ilyenkor a testünkkel és mi a megoldás arra, hogy elkerüljük?

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.