Menü

A nátha ősi gyógymódja

A nátha, az influenza és az egyéb légzőszervi betegségek egyik legjobb gyógymódja a gőzölés, vagy másképpen inhalálás.

A nátha, a megfázás, a köhögés, vagy egyéb légzőszervi betegségek első tüneteinél sokan még nem fordulnak orvoshoz, csak akkor, amikor már nagyobb a baj. Azonban ahelyett, hogy megvárnánk, míg teljesen levesz a lábunkról a betegség, igyekezzünk otthoni gyógymódokkal elejét venni a levertséggel, végtag fájdalommal, állandó orrfolyással, vagy orrdugulással, torokfájással, arc- és homlok fájással, fülzúgással és fülfájással, köhögéssel járó nyavalyáknak.

Az egyik ilyen kiváló gyógymód az inhalálás. Ehhez nem kell mást tennünk, mint hogy egy nagyobb edényben felforralunk egy-másfél liternyi vizet. Ezután a lobogó vízbe különböző gyógynövényeket teszünk. Lezárjuk a gázt, lefedjük az edényt és hagyjuk állni egy-két percig.

A következő lépés, hogy egy biztonságos helyen, ahol nem tudjuk leforrázni magunkat (erre legjobb az étkező asztal), a gőzölgő forrázat fölé hajolunk, majd fejünkre egy vastag törölközőt teszünk. Készüljünk fel, hogy a forró gőzben eleinte nem sok időt tudunk tölteni, ám ahogy hűl a víz, úgy lesz egyre kellemesebb a párás, meleg, illatos levegőt beszippantani.

Nagyjából 15-20 percig tudjuk élvezni a gőzölést, ezután már kihűl a víz és nem érdemes folytatni.

Fontos, hogy miután megtörölköztünk és alaposan kifújtuk az orrunkat, tegyünk egy vékony sapkát a fejünkre és lazítsunk néhány percet.

Az inhalálást sokan kamillával végzik. Gyakorlatilag a kamilla mindenféle száj, arc, homlok és torokgyulladás esetén kiváló szer lehet, tisztítja a nyálkahártyát és nyákoldó, gyulladáscsökkentő is egyben.

Tehetünk még a vízbe egy-két evőkanál szárított kakukkfüvet, amely ugyancsak nyákoldó, köhögés csillapító hatású. Hatásos lehet még a zsálya, amely antibakteriális, gyulladáscsökkentő, s szintén 1-2 evőkanálnyi kell belőle.

Használhatunk tengeri sót is, két evőkanálnyit. Irtózatosan jól tisztítja a nyálkahártyákat, az eldugult orr új életre kel a segítségével. Ha hagymát főzünk a vízbe, egy-két fejet, az fertőtlenít. Illóolajat is csepegtethetünk a vízbe, az eukaliptusz, a teafa, a menta, a fenyőtű, a zsálya, a levendula egyaránt remek hatással van a szervezetünkre ilyenkor.

Fotó:
pixabay.com

A homályos látás gyakori okai

Homályos látás esetén a látott dolgok nem tűnnek tisztának. Egyszerre tapasztalhatja mindkét szemen vagy csak az egyiken, attól függően, hogy mitől alakult ki. Előfordulhat, hogy minden, amit lát, homályos lesz, míg néha csak a látómező egy része tompa. A tünet fennállása esetén hunyorítással válhatnak élesebbé a dolgok.

A fènyérzèkeny szem okai

A fényérzékeny szem, az idegek ingerlése maga a látás jelensége – de ha az bizonyos fényérzékenysèg pontosabban hasító fájdalmat jelent, akkor már baj van. Nem tekinthető jó jelnek, ha valaki legszívesebben egész nyáron az árnyékba húzódna. Ki kell deríteni , hogy mi húzódik. háttérben!

Alvásproblémák elleni gyógynövények

A felborult cirkadián ritmus hosszú távon nem csupán koncentrációzavarokhoz vezethet, de akár még a rákos daganatok növekedését is elősegítheti. Azt eddig is tudni lehetett, hogy a sok éjszakázással járó munkahelyek nagyon egészségtelenek, hiszen felborítják a biológiai órát, csökkentik a melatonin-termelés hatékonyságát, és az is köztudomású, hogy a hét közben kihagyott alvásidőt sajnos nem lehet hétvégénként bepótolni.

Skinimalizmus – minimalista bőrápolás

Rengeteg trend létezik bőrünk ápolására, mindenki kedvére válogathat közülük, hogy számára melyik a legmegfelelőbb, de mi van azokkal, akik már szinte elvesztek a kínálatban
és nem vágynak órákig tartó rutinra? Na, akkor figyelem, itt a megoldás!

Prebiotikum, probiotikum, szimbiotikum

A Prebiotikum és a probiotikum között csupán egyetlen betű a különbség, de ennek ellenére merőben eltérő funkciókat töltenek be az emberi szervezetben. Nézzük melyek ezek!