Menü

A nátha ősi gyógymódja

A nátha, az influenza és az egyéb légzőszervi betegségek egyik legjobb gyógymódja a gőzölés, vagy másképpen inhalálás.

A nátha, a megfázás, a köhögés, vagy egyéb légzőszervi betegségek első tüneteinél sokan még nem fordulnak orvoshoz, csak akkor, amikor már nagyobb a baj. Azonban ahelyett, hogy megvárnánk, míg teljesen levesz a lábunkról a betegség, igyekezzünk otthoni gyógymódokkal elejét venni a levertséggel, végtag fájdalommal, állandó orrfolyással, vagy orrdugulással, torokfájással, arc- és homlok fájással, fülzúgással és fülfájással, köhögéssel járó nyavalyáknak.

Az egyik ilyen kiváló gyógymód az inhalálás. Ehhez nem kell mást tennünk, mint hogy egy nagyobb edényben felforralunk egy-másfél liternyi vizet. Ezután a lobogó vízbe különböző gyógynövényeket teszünk. Lezárjuk a gázt, lefedjük az edényt és hagyjuk állni egy-két percig.

A következő lépés, hogy egy biztonságos helyen, ahol nem tudjuk leforrázni magunkat (erre legjobb az étkező asztal), a gőzölgő forrázat fölé hajolunk, majd fejünkre egy vastag törölközőt teszünk. Készüljünk fel, hogy a forró gőzben eleinte nem sok időt tudunk tölteni, ám ahogy hűl a víz, úgy lesz egyre kellemesebb a párás, meleg, illatos levegőt beszippantani.

Nagyjából 15-20 percig tudjuk élvezni a gőzölést, ezután már kihűl a víz és nem érdemes folytatni.

Fontos, hogy miután megtörölköztünk és alaposan kifújtuk az orrunkat, tegyünk egy vékony sapkát a fejünkre és lazítsunk néhány percet.

Az inhalálást sokan kamillával végzik. Gyakorlatilag a kamilla mindenféle száj, arc, homlok és torokgyulladás esetén kiváló szer lehet, tisztítja a nyálkahártyát és nyákoldó, gyulladáscsökkentő is egyben.

Tehetünk még a vízbe egy-két evőkanál szárított kakukkfüvet, amely ugyancsak nyákoldó, köhögés csillapító hatású. Hatásos lehet még a zsálya, amely antibakteriális, gyulladáscsökkentő, s szintén 1-2 evőkanálnyi kell belőle.

Használhatunk tengeri sót is, két evőkanálnyit. Irtózatosan jól tisztítja a nyálkahártyákat, az eldugult orr új életre kel a segítségével. Ha hagymát főzünk a vízbe, egy-két fejet, az fertőtlenít. Illóolajat is csepegtethetünk a vízbe, az eukaliptusz, a teafa, a menta, a fenyőtű, a zsálya, a levendula egyaránt remek hatással van a szervezetünkre ilyenkor.

Fotó:
pixabay.com

A hullahopp karika hatékonysága

A hullahopp karikára sokan először gyerekjátékként gondolunk, legalábbis férjem hangosan felnevetett, mikor közöltem, veszek magamnak egyet, pedig, ha utána olvas az ember, rájön, hogy valójában egy nem túl drága, könnyen tárolható, egyszerű edzéstípusról van szó, mely remekül formálja a deréktáji izmokat.

Természetes módszerek torokfájás ellen

Az én gyerekkoromban miért nem volt még torokfájás és köhögés elleni nyalóka? Csak kérdezem. Merthogy a patikában már ilyet is lehet kapni. A gyerekeim nagy örömére.

A gyomorégés okai

Az emésztési zavar kifejezés sokféle tünetre használjuk, és sokféle okot rejthet a háttérben, tehát nem konkrét betegség. A dyspepsia görögül rossz emésztést jelent, tehát olyan tüneteket takar, mint a rossz közérzetet okozó, hasi fájdalmak, diszkomfort érzetek, főként a felső régiókban.

Súlyproblémák és jojó-effektus

Aki fogyókúrázott már valaha, hallott már a jojó-effektusról, de mi állhat a hátterében, mi történik ilyenkor a testünkkel és mi a megoldás arra, hogy elkerüljük?

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.