Menü

Tükröm, tükröm

A hét egyik sláger témája az egészséges életmóddal, fogyókúrával, mozgással foglalkozók körében Maria Kang fitneszblogger egyik bejegyzése. A szuper csinos háromgyerekes édesanya, ahogy azt a képen is jól látjuk, mindössze egyetlen ártatlan kérdést tett fel: Neked mi a kifogásod? De tényleg, neked mi?

Sok helyütt dagicikizőnek, pökhendinek tartják Maria Kangot, aki mindössze annyit tett, hogy megmutatta három csodaszép kisfiát és fantasztikus alakját. A két helyen is magas beosztásban, igazgatóként dolgozó hölgy feltehetően nem sejtette, hogy hatalmas lavinát indít el, mert szerintem nem akart mást, mint egy mozgásra, egészséges életmódra ösztönző fotót megmutatni magáról.

A fitneszbloggerek gyakorta alkalmazzák a technikát, hogy amolyan igazmondó tükröt tartanak az olvasók elé és kissé nyers, olykor durvának, cikizőnek tartó stílusban írnak arról, hogyan lehet az egészség, a fogyás felé vezető úton elindulni, mindenféle kifogás nélkül. Maria Kang is ösztönözni próbált, a maga módján. Ami valakinek tetszik, valakinek meg nem. És ez így van rendjén. Nem felelhetünk meg mindenkinek, viszont a véleményünket elmondhatjuk.

Láthatjuk, Maria Kang alakja tökéletes. Három gyermek után is. Mert feltehetően sokat tett ezért. És, ha ő ezt a saját blogján, közösségi oldalán meg szeretné mutatni, lelke rajta. Nem kötelező megnézni. Viszont, aki megnézi, az ne pocskondiázza, hanem nézzen bele a saját igazmondó tükrébe. Válaszoljon őszintén és kendőzetlenül arra, hogy valóban mindent megtett azért, hogy lefogyjon, hogy ilyen szuper alakja legyen, mint Maria Kangnak, vagy inkább a csokit, a sült krumplit, a kenyeret és a kakaós csigát, a televíziózást, a lustálkodást választotta a mozgás helyett.

Vagy úgy is mondhatnánk, ahogy Maria Kang tette: neked mi a kifogásod?

Maria Kang igazmondó tükrére igen is szükség van. Hogy a kövérek, a lusták, a kifogás keresők is lássák, van egy másik út, amiért lehet, hogy sokat kell dolgozni, de nem elérhetetlen. És talán, ami a legfontosabb, ez nemcsak azért fontos, hogy olyan csodás alakunk legyen, mint Maria Kangnak, hanem azért, hogy megőrizzük az egészségünket és vele együtt az életünket.

Hogyan legyen sikeres egy januári diéta?

Ha valaha tettél már újévi fogadalmat, akkor egész biztosan felkerült a listádra az életmódváltás. Többségünk jellemző módon diétázni, fogyni szeretne, de az ünnep utáni időszak a lehető legrosszabb az új étrend bevezetésére. Az alábbi cikkből azt tudhatjuk meg, hogy hogyan lehet mégis sikeres egy év eleji fogyókúra.

Milyen vitaminokat szedjünk télen?

Télen különösen fontos odafigyelni, hogy a szervezetünk elegendő vitaminhoz jusson. Azonban melyiket és mikor vegyük be? Lehet reggeli előtt vagy szigorúan csak étkezés után? És mi a helyzet akkor, ha más gyógyszereket is szedünk?

Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?

Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.

A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)

Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?