Milyen veszélyeket rejthetnek a kozmetikumok?
- Dátum: 2013.11.07., 14:47
- bőrápolás, illóolajok, káros összetevők, kozmetikumok, kőolaj származékok, tusfürdő
Bizonyos kozmetikumok gyakran tartalmaznak olyan szintetikus anyagokat, melyek kiválasztásánál nem a hasznosság és a természetesség a fő szempont, hanem hogy minél olcsóbb alapanyag legyen.
Például a tusfürdők többsége tartalmaz valamilyen szulfáttal végződő összetevőt. Ezek a habzó anyagok lemossák a bőr- flórát, vagyis nem segítik, hanem gátolják a bőr természetes védőrendszerének működését.
Ha természetesség hívei vagyunk, és szeretnénk kikerülni a káros kemikáliákat tartalmazó kozmetikumokat, akkor tusfürdő helyett például házi szappant (például olívaolaj vagy kókuszzsír alapú) érdemes használnunk. Sok fórumon találhatunk segítséget a szappanfőzéshez, és nem bonyolult technikákról van szó.
A következő kardinális pont, a dezodorok használata. Sokszor elhangzik, hogy a dezodorokban található alumínium származékok nagyon káros, rákkeltő anyagok. Az alumínium- só blokkolja a verejtékmirigyek működését, amely egyúttal gátolja a méreganyagok távozását a szervezetből. És bár manapság különösen ciki izzadni, mégis a legfőbb motiváció a dezodorok használatára, a kellemetlen szagok elkerülése, megszüntetése.
Régóta hangoztatott téma a dezodorokkal kapcsolatos ellenvetések. Talán emiatt is, mára már a drogáriák polcain külön polcokon vannak elhelyezve az alumíniummentes dezodorok. Ha nagyon elszántak vagyunk, és teljesen ki akarjuk zárni életünkből ezeket a kemikáliákat (káros összetevőket), akkor végtelenül egyszerű módon szódabikarbonátot is használhatunk. A szódabikarbonát szárazon, vagy feloldva (teában vagy vízben) is alkalmazható, amely természetes módon, mellékhatások nélkül segít távol tartani a szagkeltő gombákat, baktériumokat, és egyúttal gátolja a túlzott izzadást is.
A különböző parfümériák helyett akár illóolajokat is használhatunk, melyek segítségével abszolút természetes úton kellemes illatokhoz juthatunk. A nevük alapján esetleg tévesen arra következtethetünk, hogy az illóolajok eltömítik a pólusokat. Ez inkább a kőolaj származékokra igaz (például: vazelin, parafin olaj), az illóolajok, mint például az olívaolaj, makadámdió olaj könnyen felszívódnak, és még zsírós bőr kezelésére is alkalmasak.
A természetes bőrápolás elengedhetetlen eleme a sheavaj, amely rendkívül jól ápolja a bőrt, védi a bőr- flórát. A kókuszzsír is kiválóan alkalmazható testápolásra, és mivel nem tartalmaz mesterséges összetevőket (illatanyagok, színezék, tartósítószer) nem terheljük feleslegesen káros anyagokkal szervezetünket.
Fotó:
pixabay.com
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.
Télen allergia? Ki hallott már ilyet?
Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?
Rotavírus, mit kell tudni róla?
Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.
Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen
“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.
Az arctorna csodás hatásai
Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.