Menü

Előzzük meg a hajhullást

A hideg, télies időjárás kíméletlen az arcbőrünkkel és ezzel együtt a hajunkkal is. Hajhullás, töredezett hajvégek, zsíros haj, korpás fejbőr - hogy a problémák közül csak néhányat említsek. Persze ezek mind elkerülhetőek egy kis odafigyeléssel.

Sokunk szenved attól a problémától, hogy évszakváltáskor hullik a haja. A zimankó ellen ugyanis a fejbőr azzal védekezik, hogy a hajszálakat tápláló vérereket összébb húzza, így viszont gyengül a hajhagymák anyagcseréje, a tápanyag ellátottsága, ami miatt a hajszálak előbb elvékonyodnak, aztán kihullanak. A csípős hidegben a testünket is meleg ruhába öltöztetjük, gondoskodjunk hasonlóan a fejünkről is. Amikor röpködnek a mínuszok, s jön a kutya hideg, a fagyos szél húzzunk mindig fejfedőt: kalapot, sapkát, csuklyát, kapucnit. Bármit, ami védi a fejünket, a hajunkat. Gondoljunk arra is, hogy a természetes anyagból készült fejre valókban a fejbőrünk természetesen tud szellőzni, így megelőzhetjük a hajzsírosodást is.

Ahogy az arcbőrünket, úgy a hajunkat, a fejbőrünket is próbáljuk megfelelően hidratálni a hideg hónapokban. Számtalan ilyen pakolás közül választhatunk, de akár mi magunk is készíthetünk otthon. A házi hidratáló pakolás egyszerűen és gyorsan készíthetünk olívaolajból, tojás sárgájából és mézből. Az olívaolajat kombinálhatjuk kókuszolajjal, kecsketejjel, vagy gyógynövényes, kamillás, levendulás, zsályás, rozmaringos, mentás főzettel is. A pakolást nagyjából húsz percig hagyjuk hatni, azután kéz meleg vízzel öblítsük le. Figyeljünk arra is, hogy a hajszárítót ne a legmelegebb fokozaton használjuk, hiszen a túl forró hősugarak is károsíthatják a hajunkat. Az is megfontolandó tanács, hogy hajmosás után legalább egy másfél óráig semmiképpen se menjünk ki a szabadba, mert a fejbőrünk így tud a legkönnyebben megfázni és a hőingadozás bizony biztos hajhulláshoz vezet.

A sampon megfelelő kiválasztására is legyen gondunk, inkább gyógynövényes, természetes alapú szert válasszunk. Felesleges hajápoló balzsamot is használni, ugyanis sok esetben ez felel a fejbőr korpásodásáért.

Fotó:
pixabay.com

Használjunk naptejet már tavasztól!

A naptej használata kiemelkedően fontos a bőr egészségének megőrzése érdekében, különösen a napfényes időszakokban. Miért olyan lényeges a naptej használata?

Mikroséta – miért fontos akár napi 10 perc gyaloglás?

A mozgás fontosságát sokszor halljuk, de gyakran esünk abba a hibába, hogy csak a hosszú, izzasztó edzéseket tekintjük „igazi” fizikai aktivitásnak. Holott már napi tíz perc séta is számít méghozzá nem is keveset, különösen, ha a mentális értékéről beszélünk. Egy rövid slattyogás felfrissít, plusz energiát ad és kizökkent a mindennapi monoton munkából.

Elektroszmog, figyelsz rá?

Életminőségünket sokféle tényező befolyásolja, olyanok is, amikre nem is gondolunk, pedig ott vannak közvetlen környezetünkben. Ilyenek az elektromos berendezések is.

Mit jelent a fitnesz korom és hogy számolhatom ki?

Egyesek számára a mozgás öröme egyfajta életmód, mások számára talán felesleges és megerőltető dolog. A sport célja a fizikai erőnlét, a fizikai kondíció és a testtartás javítása, emellett pozitív hatással van az ember mentális egészségére is. Mit jelent a fitnesz korom és hogy számolhatom ki?

Észrevétlen, épp ezért veszélyes

Sajnos új divat hódít a fiatalok körében – és ez most nem egy új TikTok-kihívás vagy trendi öltözet, hanem egy kis tasak, egy aprócska párna, amit fel lehet tenni a szájpadlásra – se füst, se szag – viszont rengeteg nikotin. Ez a snüssz.