Menü

Mire jó a fülgyertya?

A fülgyertyázás nyugtató, relaxáló módszer, ugyanakkor a benne rejlő illóolajoknak köszönhetően gyógyító hatással bír a szervezetünkre.

A fülgyertya nem pusztán egyszerű gyertya. Legtöbbször pamut, vagy lenvászon anyagból készítik, méhviasszal, vagy egyéb viaszkeverékkel átitatják a szövetet, gyógyító illóolajokba mártják, majd üregesen összecsavarják. A tölcséres, kúp alakú henger egyik fele szélesebb, de a hallójáratba bemeneteléhez a keskenyebb végét illesztik hozzá. Az enyhe hő és vákuumhatásnak köszönhetően a fül üregeiben feloldódnak a lerakódott salakanyagok, a fülzsír és azok természetes módon távoznak. A fülgyertyával képzett enyhe vákuum sok méreganyagot magába szív, erről a gyertyázás után a maradék anyag szétvágásával bizonyosodhatnak meg.

Fülgyertyázni akár otthon is lehet, de inkább segítővel végezzük el a folyamatot, aki szorosan odailleszti a gyertyát a hallójáratunkhoz. Mivel a fülünk páros szerv, ezért mindkét fülünkön el kell végezni a gyertyázást. Egy-egy gyertya nagyjából 10-12 percig ég, de akadnak olyanok is, amelyek csak 5-6 percig. Fontos, hogy soha ne égessük végig a hengert, nagyjából a kétharmadánál hagyjuk abba és vízbe mártva oltsuk el az anyagot. Az egészséges embereknek havonta egyszer elég fülgyertyázni, kúraszerűen, méregtelenítés, tisztítás céljából öt-hét napig érdemes használni, ám ezután legalább négy-hat hét szünetet kell tartani. A gyertyázás után érdemes 10-15 percet pihenni, ellazulni relaxálni. Soha ne menjünk közvetlenül utána ki a hidegbe, legalább egy-két órát várjunk.

A fülgyertyázást egyébként már az ókorban is ismerték, Kínában, Egyiptomban a segítségével gyógyítottak. A szakemberek azt javasolják, különböző fülfertőzések, fülgyulladások, enyhébb melléküreg gyulladások, torok-, mandula-, arc-, és homloküreg gyulladás esetén, nátha, megfázás esetén használjuk bátran.

Egyesek a fülgyertyát a köldökbe dugva is használják. Ugyancsak remek méregtelenítő és lazító hatású.

Fotó:
impulsermagazin.com

Az ínhüvelygyulladásról

Az ínhüvelygyulladás (tenosynovitis) világszerte emberek millióit érintő fájdalmas és hátráltató mozgásszervi betegség, ami a test különböző részein jelentkezhet. Leggyakrabban a csuklók, az ujjak inai, valamint az Achilles-ín érintett.

A balkezességről

A balkezesség kialakulásának pontos okát még nem sikerült teljesen feltárni. Sokan az agyféltekék dominanciájával magyarázzák: a jobbkezeseknél a racionális gondolkodásért felelős bal agyfélteke, míg a balkezeseknél a „művészi” jobb agyfélteke domináns. Van, aki szerint ennek köszönhető, hogy a balkezesek között nagyobb a művészi tehetséggel megáldottak aránya.

Az UV-sugárzás veszélyei

Az UV-sugárzás veszélyeire figyelmeztettek meteorológiai, bőrgyógyász, egészségvédelmi és klímapolitikai szakértők. Sokszor hallottuk már, hogy délelőtt 11 óra és délután 3 óra között mindenki kerülje a napon tartózkodást, mert ilyenkor nagyobb a leégés veszélye.

A nevetés jótékony hatásai

Kitörő kacaj, elfojtott nevetés, röhögőgörcs, csendes rötyögés, vihorászás, szolid mosolygás. Hívhatjuk bárhogy, nevetni mindannyian szeretünk, hiszen ezzel a reakcióval az örömünket, a vidámságunkat fejezzük ki, azt, hogy valamin jól szórakozunk, bizonyos esetekben pont, hogy más embereken. Ez nem csupán egy öncélú jelenség, hanem egyfajta közös nyelvi eszköz is, amelyről az alábbi cikkben tudhatunk meg többet.

Makacs narancsbőr

Vajon hány alkalommal próbáltuk már a csodát ígérő, drága és mégis a kívánt hatásától messze elmaradt cellulit elleni krémeket? Sajnos a csodakrém ezúttal is a könnyebb, drágább és kényelmesebb választás, ám sokszor hatástalan.