Mire jó a fülgyertya?
- Dátum: 2013.11.14., 10:22
- a fülgyertya jótékony hatásai, a fülgyertya története, fülgyertyázás, hogyan fülgyertyázzunk, miből van a fülgyertya, mire jó a fülgyertya
A fülgyertyázás nyugtató, relaxáló módszer, ugyanakkor a benne rejlő illóolajoknak köszönhetően gyógyító hatással bír a szervezetünkre.
A fülgyertya nem pusztán egyszerű gyertya. Legtöbbször pamut, vagy lenvászon anyagból készítik, méhviasszal, vagy egyéb viaszkeverékkel átitatják a szövetet, gyógyító illóolajokba mártják, majd üregesen összecsavarják. A tölcséres, kúp alakú henger egyik fele szélesebb, de a hallójáratba bemeneteléhez a keskenyebb végét illesztik hozzá. Az enyhe hő és vákuumhatásnak köszönhetően a fül üregeiben feloldódnak a lerakódott salakanyagok, a fülzsír és azok természetes módon távoznak. A fülgyertyával képzett enyhe vákuum sok méreganyagot magába szív, erről a gyertyázás után a maradék anyag szétvágásával bizonyosodhatnak meg.
Fülgyertyázni akár otthon is lehet, de inkább segítővel végezzük el a folyamatot, aki szorosan odailleszti a gyertyát a hallójáratunkhoz. Mivel a fülünk páros szerv, ezért mindkét fülünkön el kell végezni a gyertyázást. Egy-egy gyertya nagyjából 10-12 percig ég, de akadnak olyanok is, amelyek csak 5-6 percig. Fontos, hogy soha ne égessük végig a hengert, nagyjából a kétharmadánál hagyjuk abba és vízbe mártva oltsuk el az anyagot. Az egészséges embereknek havonta egyszer elég fülgyertyázni, kúraszerűen, méregtelenítés, tisztítás céljából öt-hét napig érdemes használni, ám ezután legalább négy-hat hét szünetet kell tartani. A gyertyázás után érdemes 10-15 percet pihenni, ellazulni relaxálni. Soha ne menjünk közvetlenül utána ki a hidegbe, legalább egy-két órát várjunk.
A fülgyertyázást egyébként már az ókorban is ismerték, Kínában, Egyiptomban a segítségével gyógyítottak. A szakemberek azt javasolják, különböző fülfertőzések, fülgyulladások, enyhébb melléküreg gyulladások, torok-, mandula-, arc-, és homloküreg gyulladás esetén, nátha, megfázás esetén használjuk bátran.
Egyesek a fülgyertyát a köldökbe dugva is használják. Ugyancsak remek méregtelenítő és lazító hatású.
Fotó:
impulsermagazin.com
Használjunk naptejet már tavasztól!

A naptej használata kiemelkedően fontos a bőr egészségének megőrzése érdekében, különösen a napfényes időszakokban. Miért olyan lényeges a naptej használata?
Mikroséta – miért fontos akár napi 10 perc gyaloglás?

A mozgás fontosságát sokszor halljuk, de gyakran esünk abba a hibába, hogy csak a hosszú, izzasztó edzéseket tekintjük „igazi” fizikai aktivitásnak. Holott már napi tíz perc séta is számít méghozzá nem is keveset, különösen, ha a mentális értékéről beszélünk. Egy rövid slattyogás felfrissít, plusz energiát ad és kizökkent a mindennapi monoton munkából.
Elektroszmog, figyelsz rá?

Életminőségünket sokféle tényező befolyásolja, olyanok is, amikre nem is gondolunk, pedig ott vannak közvetlen környezetünkben. Ilyenek az elektromos berendezések is.
Mit jelent a fitnesz korom és hogy számolhatom ki?

Egyesek számára a mozgás öröme egyfajta életmód, mások számára talán felesleges és megerőltető dolog. A sport célja a fizikai erőnlét, a fizikai kondíció és a testtartás javítása, emellett pozitív hatással van az ember mentális egészségére is. Mit jelent a fitnesz korom és hogy számolhatom ki?
Észrevétlen, épp ezért veszélyes

Sajnos új divat hódít a fiatalok körében – és ez most nem egy új TikTok-kihívás vagy trendi öltözet, hanem egy kis tasak, egy aprócska párna, amit fel lehet tenni a szájpadlásra – se füst, se szag – viszont rengeteg nikotin. Ez a snüssz.