Mire jó a fülgyertya?
- Dátum: 2013.11.14., 10:22
- a fülgyertya jótékony hatásai, a fülgyertya története, fülgyertyázás, hogyan fülgyertyázzunk, miből van a fülgyertya, mire jó a fülgyertya
A fülgyertyázás nyugtató, relaxáló módszer, ugyanakkor a benne rejlő illóolajoknak köszönhetően gyógyító hatással bír a szervezetünkre.
A fülgyertya nem pusztán egyszerű gyertya. Legtöbbször pamut, vagy lenvászon anyagból készítik, méhviasszal, vagy egyéb viaszkeverékkel átitatják a szövetet, gyógyító illóolajokba mártják, majd üregesen összecsavarják. A tölcséres, kúp alakú henger egyik fele szélesebb, de a hallójáratba bemeneteléhez a keskenyebb végét illesztik hozzá. Az enyhe hő és vákuumhatásnak köszönhetően a fül üregeiben feloldódnak a lerakódott salakanyagok, a fülzsír és azok természetes módon távoznak. A fülgyertyával képzett enyhe vákuum sok méreganyagot magába szív, erről a gyertyázás után a maradék anyag szétvágásával bizonyosodhatnak meg.
Fülgyertyázni akár otthon is lehet, de inkább segítővel végezzük el a folyamatot, aki szorosan odailleszti a gyertyát a hallójáratunkhoz. Mivel a fülünk páros szerv, ezért mindkét fülünkön el kell végezni a gyertyázást. Egy-egy gyertya nagyjából 10-12 percig ég, de akadnak olyanok is, amelyek csak 5-6 percig. Fontos, hogy soha ne égessük végig a hengert, nagyjából a kétharmadánál hagyjuk abba és vízbe mártva oltsuk el az anyagot. Az egészséges embereknek havonta egyszer elég fülgyertyázni, kúraszerűen, méregtelenítés, tisztítás céljából öt-hét napig érdemes használni, ám ezután legalább négy-hat hét szünetet kell tartani. A gyertyázás után érdemes 10-15 percet pihenni, ellazulni relaxálni. Soha ne menjünk közvetlenül utána ki a hidegbe, legalább egy-két órát várjunk.
A fülgyertyázást egyébként már az ókorban is ismerték, Kínában, Egyiptomban a segítségével gyógyítottak. A szakemberek azt javasolják, különböző fülfertőzések, fülgyulladások, enyhébb melléküreg gyulladások, torok-, mandula-, arc-, és homloküreg gyulladás esetén, nátha, megfázás esetén használjuk bátran.
Egyesek a fülgyertyát a köldökbe dugva is használják. Ugyancsak remek méregtelenítő és lazító hatású.
Fotó:
impulsermagazin.com
A hullahopp karika hatékonysága
A hullahopp karikára sokan először gyerekjátékként gondolunk, legalábbis férjem hangosan felnevetett, mikor közöltem, veszek magamnak egyet, pedig, ha utána olvas az ember, rájön, hogy valójában egy nem túl drága, könnyen tárolható, egyszerű edzéstípusról van szó, mely remekül formálja a deréktáji izmokat.
Természetes módszerek torokfájás ellen
Az én gyerekkoromban miért nem volt még torokfájás és köhögés elleni nyalóka? Csak kérdezem. Merthogy a patikában már ilyet is lehet kapni. A gyerekeim nagy örömére.
A gyomorégés okai
Az emésztési zavar kifejezés sokféle tünetre használjuk, és sokféle okot rejthet a háttérben, tehát nem konkrét betegség. A dyspepsia görögül rossz emésztést jelent, tehát olyan tüneteket takar, mint a rossz közérzetet okozó, hasi fájdalmak, diszkomfort érzetek, főként a felső régiókban.
Súlyproblémák és jojó-effektus
Aki fogyókúrázott már valaha, hallott már a jojó-effektusról, de mi állhat a hátterében, mi történik ilyenkor a testünkkel és mi a megoldás arra, hogy elkerüljük?
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.