Menü

A rákos megbetegedések valódi okának felfedezése

Az emberre jellemző, hogy mindig akkor kezd belemélyedni valamilyen tragédia okainak vizsgálatába, amikor saját maga is érintett. Ezt történt korunk súlyos népbetegsége, a rák esetében is, amikor is felfedezték kialakulásának okát, vagyis azt, ha a lelki egyensúly megbomlik, annak hatása kivetül az emberi szervezetre.

A Németországban praktizáló Dr. Hamer a müncheni onkológiai klinika – ahol a daganatos betegeket a megszokott eszközökkel kezelték - vezető orvosa volt, amikor is 1978 – ban élete tragikus fordulatot vett, értesítették 19 éves fia haláláról, akit lelőttek. E szomorú esemény után nem sokkal felesége is meghalt, majd ezeket tetézte a felfedezés, miszerint heredaganata van. Orvosként páciensei között találta magát, s harcolnia kellett a rák ellen az eddigi hagyományos módszerekkel. Ijesztő módon, de mégis sikerült az orvosnak legyőznie a rákot.

A mindig egészséges életmódot folytató ember arra gondolt, hogy betegségének valami lelki oka lehet, valószínűsítette, hogy fia tragédiája okozhatta a betegséget. Ennek a tézisnek a bizonyítására elkezdte betegei családi életét megfigyelni, vizsgálni. Rájött, hogy szinte az összes betege, a daganatos elváltozás előtt valamilyen súlyos traumát élt át. Így egyértelművé vált a pszichikai állapot és a betegség kapcsolata. Rengeteg tanulmány foglalkozott már azzal, hogy ezek a betegségek súlyos stressz hatására jönnek létre.

Agyunk a központi idegrendszer központja, melyben az összes szervünk kivetülése megtalálható. Az orvos ezért úgy határozott, hogy összeveti betegeinek tomográfiai eredményeit a betegségeik kórelőzményeivel. Rájött, hogy a rák mellett minden betegség az agy egy – egy területének irányítása alatt áll, így összefüggésben vannak az előzetes lelki traumákkal. Vibrációt fedezett fel az agy azon területein, melyek a daganatos elváltozások létrejöttekor tökéletesen ugyanazon a helyen jönnek létre az agyban. Vagyis szinte minden esetben volt olyan agyi terület, amely a rákos betegségnek kialakulása után már nem működött kielégítően. Ezen a felfedezése után a szakma ellene fordult, elvették tőle praktizálási jogát, mert a jelentős bevételt produkáló gyógyszercégek, amelyek rák elleni szereket gyártották, nem akartak csődbe menni.

1997-ben letartóztatták illegális praktizálás miatt, azonban az ügyet tárgyaló bíró azonban kiderítette, hogy dr. Hamer által vizsgált és ellátott 6500 végstádiumú beteg közül 6000 még mindig életben van, amely rácáfolt az addigi hagyományos kezelések eredményeire.

Így új medicina született, vagyis az, hogy mindegyik rák, valamint súlyos betegség, valamilyen konfliktushoz vagy emocionális sokkhoz vezethető vissza, ezt a tudomány DHS, vagyis Dirk Hamer - szindrómának nevezte el az orvos fiának neve után. Ez először az egyént mentálisan betegíti meg, majd kialakulnak az agyi elváltozások agyi elváltozások, majd ennek szervi manifesztációi, kivetülései lesznek. Az embereket érő érzelmi terhelés és stressz különböző fajtái, az agy, különböző területein okoznak elváltozásokat, s meghatározzák azt a szervet, melyet a megbetegedés érinteni fog. Minél hosszabb ideig tart egy érzelmi konfliktus, annál súlyosabb elváltozást hoz létre az adott szerv szintjén. Ezeket a következtetéseket dr. Hamer kísérletekkel bizonyította, melyeket állatokon és embereken is tudott igazolni, így jelentős eredményt ért el a rák okainak felfedezésében. 

Fotó:
pixabay.com

Az ínhüvelygyulladásról

Az ínhüvelygyulladás (tenosynovitis) világszerte emberek millióit érintő fájdalmas és hátráltató mozgásszervi betegség, ami a test különböző részein jelentkezhet. Leggyakrabban a csuklók, az ujjak inai, valamint az Achilles-ín érintett.

A balkezességről

A balkezesség kialakulásának pontos okát még nem sikerült teljesen feltárni. Sokan az agyféltekék dominanciájával magyarázzák: a jobbkezeseknél a racionális gondolkodásért felelős bal agyfélteke, míg a balkezeseknél a „művészi” jobb agyfélteke domináns. Van, aki szerint ennek köszönhető, hogy a balkezesek között nagyobb a művészi tehetséggel megáldottak aránya.

Az UV-sugárzás veszélyei

Az UV-sugárzás veszélyeire figyelmeztettek meteorológiai, bőrgyógyász, egészségvédelmi és klímapolitikai szakértők. Sokszor hallottuk már, hogy délelőtt 11 óra és délután 3 óra között mindenki kerülje a napon tartózkodást, mert ilyenkor nagyobb a leégés veszélye.

A nevetés jótékony hatásai

Kitörő kacaj, elfojtott nevetés, röhögőgörcs, csendes rötyögés, vihorászás, szolid mosolygás. Hívhatjuk bárhogy, nevetni mindannyian szeretünk, hiszen ezzel a reakcióval az örömünket, a vidámságunkat fejezzük ki, azt, hogy valamin jól szórakozunk, bizonyos esetekben pont, hogy más embereken. Ez nem csupán egy öncélú jelenség, hanem egyfajta közös nyelvi eszköz is, amelyről az alábbi cikkben tudhatunk meg többet.

Makacs narancsbőr

Vajon hány alkalommal próbáltuk már a csodát ígérő, drága és mégis a kívánt hatásától messze elmaradt cellulit elleni krémeket? Sajnos a csodakrém ezúttal is a könnyebb, drágább és kényelmesebb választás, ám sokszor hatástalan.