Menü

Hasznos tippek a nátha- és az influenzaszezon túlélésére

  • Dátum: 2013.11.23., 16:50

Az emberek közel 50%-a „húzhatja le a rolót”, amikor egy családtagjuk megbetegszik, mivel ez negatív hatással van a különböző családi programokra, a házimunkára, hobbikra és a szórakozásra.

Boldoguljon ezen a télen, védekezzen a hideg időszak ellen és készítse fel rá családját is – adunk néhány tippet:

Legyen otthon mindig vény nélkül kapható gyógyszer, így nem ér majd váratlanul, ha esetleg ránk tör a nátha – a több tünetet is enyhítő készítmény a legbiztosabb záloga annak, hogy nyugodtan élvezhessük a napot.

Mossunk kezet – Az influenzavírusok akár 48 órán át is életben maradnak, de a jó öreg antibakteriális szappan és a meleg víz segíthet megszabadulni a kórokozóktól.

Kerüljük a tömeget a zárt helyeken – A Wick Global 2013-as  nátha és influenza felmérés válaszadóinak 41%-a vélte úgy, hogy a náthát/megfázást egy közösségi helyen kapta el. Természetesen nem válhatunk remetévé tavaszig, de ha jobban odafigyelünk, csökkenthetjük a fertőzésveszélyt.

Fotó:
pixabay.com

Az ínhüvelygyulladásról

Az ínhüvelygyulladás (tenosynovitis) világszerte emberek millióit érintő fájdalmas és hátráltató mozgásszervi betegség, ami a test különböző részein jelentkezhet. Leggyakrabban a csuklók, az ujjak inai, valamint az Achilles-ín érintett.

A balkezességről

A balkezesség kialakulásának pontos okát még nem sikerült teljesen feltárni. Sokan az agyféltekék dominanciájával magyarázzák: a jobbkezeseknél a racionális gondolkodásért felelős bal agyfélteke, míg a balkezeseknél a „művészi” jobb agyfélteke domináns. Van, aki szerint ennek köszönhető, hogy a balkezesek között nagyobb a művészi tehetséggel megáldottak aránya.

Az UV-sugárzás veszélyei

Az UV-sugárzás veszélyeire figyelmeztettek meteorológiai, bőrgyógyász, egészségvédelmi és klímapolitikai szakértők. Sokszor hallottuk már, hogy délelőtt 11 óra és délután 3 óra között mindenki kerülje a napon tartózkodást, mert ilyenkor nagyobb a leégés veszélye.

A nevetés jótékony hatásai

Kitörő kacaj, elfojtott nevetés, röhögőgörcs, csendes rötyögés, vihorászás, szolid mosolygás. Hívhatjuk bárhogy, nevetni mindannyian szeretünk, hiszen ezzel a reakcióval az örömünket, a vidámságunkat fejezzük ki, azt, hogy valamin jól szórakozunk, bizonyos esetekben pont, hogy más embereken. Ez nem csupán egy öncélú jelenség, hanem egyfajta közös nyelvi eszköz is, amelyről az alábbi cikkben tudhatunk meg többet.

Makacs narancsbőr

Vajon hány alkalommal próbáltuk már a csodát ígérő, drága és mégis a kívánt hatásától messze elmaradt cellulit elleni krémeket? Sajnos a csodakrém ezúttal is a könnyebb, drágább és kényelmesebb választás, ám sokszor hatástalan.