Menü

Házi praktikák: A hosszú életű ruhák titka

Előfordult már, hogy egy-egy téli holmit előhalászva a szekrény mélyéről rádöbbent, hogy ez már használhatatlan? Pedig tavasszal még szívesen hordta és az anyaga sem tűnt ilyen elhasználódottnak. Az igazság az, hogy bizony a ruhákat a tárolás is megviselheti, ezért tél végén erre is oda kell figyelni.

A kabátokat, ingeket, blézereket, zakókat, nehezebb, súlyosabb kardigánokat, nadrágokat mindig valódi vállfára akasszuk fel. A vékony műanyagból készült darabok esetén könnyen előfordulhat, hogy az akasztók a terheléstől megrogynak, elhajlanak, így a rá helyezett ruhanemű is veszít a tartásából, összegyűrődik, különösen a vállrész mehet tönkre igen könnyen.

A téli szezon ugyan még csak most kezdődik, ám, ha a csizmákat, bakancsokat, téli cipőket nem megfelelően tárolta, akkor bizony most bosszankodhat. A csizmákat, cipőket, bakancsokat évszakváltás idején alapos tisztítás és fényesítés után ki kell tömni újságpapírral, hogy a lábbeli eleje ne nyomódjon meg, ne legyen gyűrött, ráncos. Ha még nem tette, akkor a tavaszi cipőket is raktározza el a következő szezonra.

Sokan most keresik elő a vastag harisnyákat, nadrágokat, kötött holmikat, overállokat, vízhatlan dzsekiket. A holmikat alaposan megvizsgálják és rádöbbenek, koszosan, gyűrötten rakták el őket, s akad olyan folt, ami bizony nem is biztos, hogy egyszerű mosással kijön. A szezon végeztével minden ilyen holmit ki kell mosni, vagy tisztíttatni, mert a szennyeződések sokszor elkerülik a figyelmünket. A cukros foltokat egy idő után pedig nem is lehet eltávolítani.

Ha nincs megfelelő méretű gardrób szekrényünk és évszak váltáskor a ruhákat is lecseréljük, akkor soha ne műanyag dobozokba, vagy nejlon zsákba pakoljuk el a feleslegessé vált ruhákat. Ezekben ugyanis nem tud megfelelően szellőzni a holmink, és főleg a természetes anyagokból készült cuccok (pamut, gyapjú, kender) megtörnek, kibolyhosodnak, veszítenek a tartásukból.

Ügyeljünk arra is, hogy a tároló helyen mindig tartsunk valamilyen illatos molyirtót, ami megóvja, elsősorban a kötött ruhadarabokat.

Fotó:
pixabay.com

Használjunk naptejet már tavasztól!

A naptej használata kiemelkedően fontos a bőr egészségének megőrzése érdekében, különösen a napfényes időszakokban. Miért olyan lényeges a naptej használata?

Mikroséta – miért fontos akár napi 10 perc gyaloglás?

A mozgás fontosságát sokszor halljuk, de gyakran esünk abba a hibába, hogy csak a hosszú, izzasztó edzéseket tekintjük „igazi” fizikai aktivitásnak. Holott már napi tíz perc séta is számít méghozzá nem is keveset, különösen, ha a mentális értékéről beszélünk. Egy rövid slattyogás felfrissít, plusz energiát ad és kizökkent a mindennapi monoton munkából.

Elektroszmog, figyelsz rá?

Életminőségünket sokféle tényező befolyásolja, olyanok is, amikre nem is gondolunk, pedig ott vannak közvetlen környezetünkben. Ilyenek az elektromos berendezések is.

Mit jelent a fitnesz korom és hogy számolhatom ki?

Egyesek számára a mozgás öröme egyfajta életmód, mások számára talán felesleges és megerőltető dolog. A sport célja a fizikai erőnlét, a fizikai kondíció és a testtartás javítása, emellett pozitív hatással van az ember mentális egészségére is. Mit jelent a fitnesz korom és hogy számolhatom ki?

Észrevétlen, épp ezért veszélyes

Sajnos új divat hódít a fiatalok körében – és ez most nem egy új TikTok-kihívás vagy trendi öltözet, hanem egy kis tasak, egy aprócska párna, amit fel lehet tenni a szájpadlásra – se füst, se szag – viszont rengeteg nikotin. Ez a snüssz.