Menü

Házi praktikák: A hosszú életű ruhák titka

Előfordult már, hogy egy-egy téli holmit előhalászva a szekrény mélyéről rádöbbent, hogy ez már használhatatlan? Pedig tavasszal még szívesen hordta és az anyaga sem tűnt ilyen elhasználódottnak. Az igazság az, hogy bizony a ruhákat a tárolás is megviselheti, ezért tél végén erre is oda kell figyelni.

A kabátokat, ingeket, blézereket, zakókat, nehezebb, súlyosabb kardigánokat, nadrágokat mindig valódi vállfára akasszuk fel. A vékony műanyagból készült darabok esetén könnyen előfordulhat, hogy az akasztók a terheléstől megrogynak, elhajlanak, így a rá helyezett ruhanemű is veszít a tartásából, összegyűrődik, különösen a vállrész mehet tönkre igen könnyen.

A téli szezon ugyan még csak most kezdődik, ám, ha a csizmákat, bakancsokat, téli cipőket nem megfelelően tárolta, akkor bizony most bosszankodhat. A csizmákat, cipőket, bakancsokat évszakváltás idején alapos tisztítás és fényesítés után ki kell tömni újságpapírral, hogy a lábbeli eleje ne nyomódjon meg, ne legyen gyűrött, ráncos. Ha még nem tette, akkor a tavaszi cipőket is raktározza el a következő szezonra.

Sokan most keresik elő a vastag harisnyákat, nadrágokat, kötött holmikat, overállokat, vízhatlan dzsekiket. A holmikat alaposan megvizsgálják és rádöbbenek, koszosan, gyűrötten rakták el őket, s akad olyan folt, ami bizony nem is biztos, hogy egyszerű mosással kijön. A szezon végeztével minden ilyen holmit ki kell mosni, vagy tisztíttatni, mert a szennyeződések sokszor elkerülik a figyelmünket. A cukros foltokat egy idő után pedig nem is lehet eltávolítani.

Ha nincs megfelelő méretű gardrób szekrényünk és évszak váltáskor a ruhákat is lecseréljük, akkor soha ne műanyag dobozokba, vagy nejlon zsákba pakoljuk el a feleslegessé vált ruhákat. Ezekben ugyanis nem tud megfelelően szellőzni a holmink, és főleg a természetes anyagokból készült cuccok (pamut, gyapjú, kender) megtörnek, kibolyhosodnak, veszítenek a tartásukból.

Ügyeljünk arra is, hogy a tároló helyen mindig tartsunk valamilyen illatos molyirtót, ami megóvja, elsősorban a kötött ruhadarabokat.

Fotó:
pixabay.com

A hullahopp karika hatékonysága

A hullahopp karikára sokan először gyerekjátékként gondolunk, legalábbis férjem hangosan felnevetett, mikor közöltem, veszek magamnak egyet, pedig, ha utána olvas az ember, rájön, hogy valójában egy nem túl drága, könnyen tárolható, egyszerű edzéstípusról van szó, mely remekül formálja a deréktáji izmokat.

Természetes módszerek torokfájás ellen

Az én gyerekkoromban miért nem volt még torokfájás és köhögés elleni nyalóka? Csak kérdezem. Merthogy a patikában már ilyet is lehet kapni. A gyerekeim nagy örömére.

A gyomorégés okai

Az emésztési zavar kifejezés sokféle tünetre használjuk, és sokféle okot rejthet a háttérben, tehát nem konkrét betegség. A dyspepsia görögül rossz emésztést jelent, tehát olyan tüneteket takar, mint a rossz közérzetet okozó, hasi fájdalmak, diszkomfort érzetek, főként a felső régiókban.

Súlyproblémák és jojó-effektus

Aki fogyókúrázott már valaha, hallott már a jojó-effektusról, de mi állhat a hátterében, mi történik ilyenkor a testünkkel és mi a megoldás arra, hogy elkerüljük?

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.