A csillogó fogak titka- mesterségesen és természetesen
- Dátum: 2013.12.02., 21:06
- fogfehérítés, fogszín, fogzománc állapota, kémiai fogfehérítés
A fogfehérítés iránt egyre szélesebb körben van igény, ennek megfelelően ma már sokféle professzionális fogászati módszer áll rendelkezésünkre, de természetes módon is tehetünk fogaink fehérségének megőrzése érdekében.
Minden fogfehérítés előtt ajánlott egy szakszerű fogtisztítás, mely elve csökkenti némileg a külső elszíneződéseket.
Mechanikus módszer segítségével az ételek által okozott elszíneződésektől szabadulhatunk meg elsősorban. Ilyenkor szemcsés, durva paszta használatával a különböző felrakódásokat tüntetik el, így visszanyerhető az eredeti fogszín.
A kémiai fogfehérítés egy fejlettebb, ezáltal hatásosabb eljárás is. Ennek ellenére durvább beavatkozást jelent, mivel a módszer lényege, hogy különböző kémiai anyagokkal megmarják a fogzománcot. Ebből adódóan bizonyos mértékig gyengítik a fogzománc állagát, ez azonban visszamineralizálódik (visszaépülnek az ásványi anyagok) egy idő után, vagyis igazán káros hatással nincsen fogaink állapotára nézve. Ezzel a módszerrel látványosabb eredmények érhetőek el, az eredeti fogszínhez képest akár 1-2 árnyalattal fehérebb színt is kaphatunk.
Persze sokféle módszer létezik ma már, a kémiai eljáráson belül is többféle változatot használnak. Az életmód és a táplálkozás nagymértékben hatással van fogaink állapotára. Vannak ételek (például rostos zöldségek) melyek fogyasztásával javíthatunk fogaink állapotán, segíthetjük az öntisztulási folyamatot. Más élelmiszerek azonban rontják fogaink egészségét, és esztétikai problémákat is okoznak. Ha például nagyon gyakran kávézunk, vagy teázunk, akkor az idővel fogaink elszíneződését okozhatja.
A mesterséges fogfehérítés önmagában csak esztétikai funkciót hordoz, ezért érdemes természetes módon őrizni fogaink állapotát. A megfelelő élelmiszerek megválasztásával, dohányzás elkerülésével, nemcsak fogazatunk színét, hanem egészségét is megvédhetjük. Ezenkívül kaphatóak fogfehérítő hatású fogkrémek is, melyek, hanem is annyira látványos módon, de hatásosak. És mivel egyik professzionális fogfehérítési módszer sem végleges hatású, ezért főleg fontos, hogy a megelőzésre is gondoljunk, és a természetesebb módszerekben is gondolkodjunk.
Fotó:
pixabay.com
Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.