Menü

A csillogó fogak titka- mesterségesen és természetesen

A fogfehérítés iránt egyre szélesebb körben van igény, ennek megfelelően ma már sokféle professzionális fogászati módszer áll rendelkezésünkre, de természetes módon is tehetünk fogaink fehérségének megőrzése érdekében.

Minden fogfehérítés előtt ajánlott egy szakszerű fogtisztítás, mely elve csökkenti némileg a külső elszíneződéseket.

Mechanikus módszer segítségével az ételek által okozott elszíneződésektől szabadulhatunk meg elsősorban. Ilyenkor szemcsés, durva paszta használatával a különböző felrakódásokat tüntetik el, így visszanyerhető az eredeti fogszín.

A kémiai fogfehérítés egy fejlettebb, ezáltal hatásosabb eljárás is. Ennek ellenére durvább beavatkozást jelent, mivel a módszer lényege, hogy különböző kémiai anyagokkal megmarják a fogzománcot. Ebből adódóan bizonyos mértékig gyengítik a fogzománc állagát, ez azonban visszamineralizálódik (visszaépülnek az ásványi anyagok) egy idő után, vagyis igazán káros hatással nincsen fogaink állapotára nézve. Ezzel a módszerrel látványosabb eredmények érhetőek el, az eredeti fogszínhez képest akár 1-2 árnyalattal fehérebb színt is kaphatunk.

Persze sokféle módszer létezik ma már, a kémiai eljáráson belül is többféle változatot használnak. Az életmód és a táplálkozás nagymértékben hatással van fogaink állapotára. Vannak ételek (például rostos zöldségek) melyek fogyasztásával javíthatunk fogaink állapotán, segíthetjük az öntisztulási folyamatot. Más élelmiszerek azonban rontják fogaink egészségét, és esztétikai problémákat is okoznak. Ha például nagyon gyakran kávézunk, vagy teázunk, akkor az idővel fogaink elszíneződését okozhatja.

A mesterséges fogfehérítés önmagában csak esztétikai funkciót hordoz, ezért érdemes természetes módon őrizni fogaink állapotát. A megfelelő élelmiszerek megválasztásával, dohányzás elkerülésével, nemcsak fogazatunk színét, hanem egészségét is megvédhetjük. Ezenkívül kaphatóak fogfehérítő hatású fogkrémek is, melyek, hanem is annyira látványos módon, de hatásosak. És mivel egyik professzionális fogfehérítési módszer sem végleges hatású, ezért főleg fontos, hogy a megelőzésre is gondoljunk, és a természetesebb módszerekben is gondolkodjunk.

Fotó:
pixabay.com

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.

Télen allergia? Ki hallott már ilyet?

Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?

Rotavírus, mit kell tudni róla?

Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.

Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen

“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.

Az arctorna csodás hatásai

Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.