A nyugdíjas nők negyede keleti orvoslást folytató szakemberhez fordul betegség esetén
- Dátum: 2013.12.13., 13:46
A magyar nyugdíjas korú nők 95%-a küzd valamilyen betegséggel, több mint fele pedig halmozottan szenved ezektől. Leggyakoribb problémájuk a magas vérnyomás és koleszterinszint, a reumatológiai megbetegedések, a szív- és érrendszeri, valamint a túlsúly okozta problémák. Orvoshoz közel háromnegyedük fordul tüneteivel; ennél is többen tartanak a felírt gyógyszerek mellékhatásaitól. Keleti orvoslást folytató szakemberhez negyedük fordul, körükben magas a gyógyhatású készítményeket, étrend-kiegészítőket, teakeverékeket, vitaminokat fogyasztók aránya – többek között ezekre az eredményekre világított rá a Dr. Chen Patika Nyugdíjas Expón folytatott kutatása.
A megkérdezett nyugdíjasok közül csupán minden huszadik mondhatja el magáról, hogy semmilyen betegségben nem szenved, döntő többségük (95%) egy-két komolyabb betegséggel küzd; legalább két különböző betegség tünetei pedig a megkérdezett nyugdíjas korú nők 54%-ánál jelentkeznek.
A túlsúly a 4. leggyakoribb betegség a nyugdíjas nők körében
A kapott válaszok alapján a legáltalánosabb egészségügyi problémák a magas vérnyomás és a magas koleszterinszint, mely a megkérdezett idős hölgyek közel felénél (42%) fordul elő; illetve a második leggyakoribb a mozgásszervi, reumatológiai betegségek (38%). Szív- és érrendszeri megbetegedésben majdnem egyharmaduk szenved, míg a hazánkban népegészségügyi problémát jelentő túlsúly a 4. leggyakoribb betegség körükben (24%). A leginkább eseti szinten előforduló problémát a daganatos és a pszichiátriai megbetegedések (3-3%) jelentik. Ennél gyakoribbak az emésztőrendszeri betegségek (15%), a hormon- és anyagcserezavarok (10%), a légzőszervi megbetegedések és a cukorbetegség (9-9%), illetve az idegrendszeri megbetegedések (7%).
Negyedük fordul keleti gyógyászatot folytató szakemberhez
Az adott betegség kezelésére a válaszadó nyugdíjas nők közel háromnegyede keres fel valamilyen orvost, negyedük fordul keleti gyógyászatot folytató szakemberhez, illetve 10% azok aránya, akik keleti és nyugati gyógymódot is igénybe vesznek gyógyulásuk érdekében. A válaszadók ötöde ugyanakkor semmilyen orvosi segítséget nem kér.
Döntő többségük tart a gyógyszerek esetleges mellékhatásaitól
Válaszaik alapján a nyugdíjas korú nők döntő többsége tart a gyógyszerek esetleges mellékhatásaitól. A megkérdezetteknél a mellékhatásoktól való félelem és az alternatív gyógymódok iránti igény között erős kapcsolat áll fenn, hiszen az idős nők jelentős hányada inkább gyógyhatású készítményeket fogyasztana a betegségek, illetve a tünetek kezelésére.
A teakeverékek, vitaminok, kivonatok, étrend-kiegészítők a legkedveltebbek
A Dr. Chen Patika kutatása szerint a nyugdíjas nők 58%-a iszik teát, teakeveréket, míg vitaminokat és ásványi anyagokat a válaszadók közel fele (45%), gyógyhatású készítményeket, étrend-kiegészítőket pedig a negyede fogyaszt rendszeresen. A válaszokból kiderül, a kor előrehaladtával nő a teák, illetve vitaminok rendszeres fogyasztásának valószínűsége. Keleti orvoslást folytató szakemberhez forduló páciensek körében magasabb a gyógyhatású készítményeket, étrend-kiegészítőket, teakeverékeket, vitaminokat fogyasztók aránya.
Forrás:
Dr. Chen Zhen
Fotó:
pixabay.com
A hullahopp karika hatékonysága
A hullahopp karikára sokan először gyerekjátékként gondolunk, legalábbis férjem hangosan felnevetett, mikor közöltem, veszek magamnak egyet, pedig, ha utána olvas az ember, rájön, hogy valójában egy nem túl drága, könnyen tárolható, egyszerű edzéstípusról van szó, mely remekül formálja a deréktáji izmokat.
Természetes módszerek torokfájás ellen
Az én gyerekkoromban miért nem volt még torokfájás és köhögés elleni nyalóka? Csak kérdezem. Merthogy a patikában már ilyet is lehet kapni. A gyerekeim nagy örömére.
A gyomorégés okai
Az emésztési zavar kifejezés sokféle tünetre használjuk, és sokféle okot rejthet a háttérben, tehát nem konkrét betegség. A dyspepsia görögül rossz emésztést jelent, tehát olyan tüneteket takar, mint a rossz közérzetet okozó, hasi fájdalmak, diszkomfort érzetek, főként a felső régiókban.
Súlyproblémák és jojó-effektus
Aki fogyókúrázott már valaha, hallott már a jojó-effektusról, de mi állhat a hátterében, mi történik ilyenkor a testünkkel és mi a megoldás arra, hogy elkerüljük?
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.