Menü

Ezt próbáld ki - vízilabda

A vízilabdát Magyarországon nem kell bemutatni senkinek, ugyanakkor részleteiben csak kevesen ismerik a sportágat, amely úgy tűnik, komoly változások előtt áll. A cél a megmentése.

Vízilabdában mi vagyunk a császárok! – hangzott el a néhány évvel ezelőtti, népszerű sörreklámban, és a sorrendben begyűjtött három olimpiai cím bizonyította is az állítás igazát. Azóta nemcsak a generációváltáson átesett magyar vízilabda van átalakulóban, hanem a sportág egésze.

A vízilabda viszonylag kevés országban népszerű és elterjedt sportág, ami nagyrészt annak köszönhető, hogy a mérkőzések nem túlságosan televízió-közvetítés kompatibilisek, azaz – mivel sok minden víz alatt zajlik - nem elég látványosak a kameráknak. A másik negatív dolog a bíráskodással és a szabályokkal függ össze, előbbit potenciálisan túlságosan szubjektívnak tartják, utóbbiak pedig ezzel összefüggésben megérettek a változtatásra. Változás lesz is, a megoldáson évek óta dolgoznak a szakemberek.

Mivel a játékosok, csapatok egyre inkább felkészültebbek fizikailag, a védekezés hatékonysága megnőtt, ami a látvány rovására ment. A cél az, hogy segítsenek ismét látványos támadójátékot kibontakozni. Erre többféle mód, ötlet is van, az egyik szerint a kisebb szabálytalanságokért is járjon kiállítás, amely megnöveli a gólok számát. Ez egyébként a durvaságot is megelőzhetné. Az újítások bevezetése lassú folyamat, hiszen először alaposan ki kell dolgozni őket, majd élesben kipróbálni egy-egy barátságos tornán, aztán hivatalos versenyen is.

Egyébként idén már néhány dologban változtak a játékszabályok, ami azt mutatja, hogy a nemzetközi szövetség kész tenni a vízilabda megreformálásáért, ami egyben a megmentését is jelentheti. A hosszú távú népszerűség-csökkenés ugyanis azt eredményezheti, hogy egyszer majd megkérdőjelezik jogosultságát az olimpián, ami tragédia lenne.

Mi nagyon drukkolunk, hiszen ez egy remek sport, és jól tudjuk, hogy egy jó vízilabdameccs nagyon izgalmas tud lenni, nem mellesleg, nem lenne jó elveszíteni a magyar sport egyik legeredményesebb terepét. A sportág nemcsak kiváló fizikumot és állóképességet követel, illetve épít, űzéséhez remek taktikai érzék szükséges. A vizet, az úszást kedvelő fiataloknak kifejezetten ajánlott a kipróbálása, de hobbiszinten később sem túl késő elkezdeni.

Fotó:
sxc.hu

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.

Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.