Menü

Ha szomjas a gyerek

Mit igyon a gyerek, amikor szomjas? Ez a kérdés sok szülőben fel sem merül, hanem már nyúl is az üdítős palackért. Pedig a vízivás a gyermekkorban épp olyan fontos, mint a felnőtteknél.

Babakorban a legtöbb gyermek még anyatejet, vagy tápot kap a szomjúság és az éhségérzetének csillapítására. A hozzátáplálás megkezdése után pedig rövidesen az ebédhez már italt is kínálnak az édesanyák, hogy mielőbb megtanuljon a kicsi pohárból is inni. Az ideális esetben tiszta, szűrt vizet, vagy babavizet kínál az anyuka csemetéjének, rosszabb esetben pedig gyümölcslével, teával itatja meg. Pedig, ha a babánk hozzászokik a vízhez, akkor később is szívesen és örömmel oltja majd a szomját ezzel a folyadékkal, ellenkező esetben pedig majd úgy kell könyörögni, hogy legalább néha-néha vegyen magához egy kicsit. Egy éves kor alatt az étkezések között is nyugodtan kínáljuk meg vízzel.

Később, amikor már mindent ehet és ihat a gyermekünk, akkor se gyümölcslével, cukrozott teával próbáljuk csillapítani a szomját. Az étkezések közben is vízzel itassuk. Ha jól evett, akkor esetleg utána kínáljunk neki egy-két deci gyümölcslevet, de lehetőleg száz százalékosat és cukormenteset.

A bölcsődékben, óvodákban az étkezések mellé mindig adnak egy-egy pohár ivólevet, de a pénzhiány miatt inkább vizet. Ez nagyon jó, hiszen a vízivás fontosságát az intézményekben is erősíthetik a gyerekekben. Ügyeljünk arra, hogy hazatérve is erre ösztönözzük őket, és lehetőleg kerüljük a szénsavas, cukrozott szirupokat, löttyöket.

Később az iskolában se feledkezzünk meg erről, ezért a tízórai mellé csomagoljunk egy-egy palack szénsavmentes ásványvizet is. Az iskolai büfében a gyermekünk persze hozzájuthat sok szennyhez és egészségtelen löttyhöz, ám ha olykor-olykor megengedjük neki, hogy lehúzzon egy pohár kólát, vagy megigyon egy szénsavas narancsot, szörpöt, akkor nem fog állandóan áhítozni utána. Ebben a korban már maguk is rájönnek, hogy a legjobb szomjoltó bizony a víz.

Fotó:
pixabay.com

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!

Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat

Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?

Sportszülők

Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?

Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére

Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.

A pozitív fegyelmezés

A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?