Népszerű, de valóban biztonságos?
- Dátum: 2013.12.23., 11:27
- babahordozók, biztonságos, hordozókendő, mei tai hordozó
A babahordozók virágkorukat élik, nem véletlenül olyan népszerűek, mivel nagyon hasznos segítséget jelenthetnek a kismamáknak például vásárlás közben, tömegközlekedésen, vagy akár otthon is.
A babahordozók lényege persze nemcsak a hasznosságon alapszik, az édesanyák ösztönösen is érzik, hogy mennyire fontos a kisbaba számára is a testkapcsolat. A hordozás ezen módja nyugtató hatással van a kisbabákra, hamarabb megtanulják tartani magukat, ráadásul több inger érheti őket ebben a pozícióban, mintha csak feküdnének egy kocsiban. A babahordozók létjogosultságát, és pozitív hatásait pedig már tudományos kutatások is igazolják.
A piacon nagyon sokféle babahordozó eszköz terjedt el, kiválasztásánál nagyon körültekintőnek kell lenni. A megkötős hordozókendő a leginkább ajánlott, mely már pár napos kortól használható. Viszont nem mindegy, hogy milyen az anyaga, melyet egyébként nemzetközi szinten is szabályoznak, és meg van határozva, hogy erre a célra milyen szövéstechnikával készült anyagot kell használni. Kerülni kell a rugalmas anyagból készült babakendőket, mivel ezek nem támasztják alá megfelelő módon a baba gerincét. Az ázsiai eredetű mei tai hordozó is elterjedt eszköz, mely már 4 hónapos kortól használható.
A babakendők használata akkor biztonságos, ha a kismama ismeri ezt a módszert, könnyedén és megfelelő módon képes alkalmazni az ehhez szükséges technikát. Egyébként vannak már kifejezetten erre szakosodott hordozókendő oktatók és tanácsadók, akiknek segítségével bátran kihasználhatjuk a hordozás ezen módjának előnyit és lehetőségeit.
Fotó:
bababolt.hu
Digitális autizmus avagy amikor az okostelefon ott van a babakocsiban

Autizmushoz hasonló viselkedést okozhat a gyerekeknél a túl sok képernyőidő – hívták fel a figyelmet szakértők a problémára! Ha belegondolunk, hogy egy-két évtizeddel ezelőtt még a képernyők előtt töltött idő hossza mennyi volt és mennyi ma, sajnos könnyen beláthatjuk, hogy a digitális világnak negatív hatásai is vannak, különösen a gyerekekre nézve.
Amit soha ne mondj egy kismamának…

Várandósan vagy kisgyerekes anyukaként rendszeresen találkozunk kéretlen tanácsokkal, megjegyzésekkel és olyan kérdésekkel, amiktől a falra mászunk. Nézzük mik azok a megjegyzések, amikkel ki lehetne űzni a világból a várandós vagy kisgyerekes anyukákat.
A gyermekkori evészavar nyomában

A kisgyermekek étkezési szokásainak megértése összetett feladat, és a neofóbia, a válogatós evés (picky eating) és az ARFID (elkerülő, korlátozó táplálékbeviteli zavar) mind fontos tényezők lehetnek.
Gyermekkori asztma

Rengeteg gyermek életében felüti a fejét az asztma, melynek tünetei megkeseríthetik a mindennapokat. Íme, néhány információ, amit érdemes tudni erről, vagy ezzel kapcsolatban.
Sportol a gyerek. Mit egyen?

Sportszülőként gyakran felmerül bennem a gondolat (nagyjából naponta), hogy mivel etessem az amúgy is kamaszodó, hirtelen megnőtt, változatos táplálkozást igénylő sportoló tizenéves gyerekeimet?