Menü

A legtutibb sportos alkalmazások

Az okostelefonok térhódításának köszönhetően számos olyan alkalmazást is kifejlesztettek, amely a mindennapos testmozgást, a sportolást segíti, könnyíti meg. Az általunk vélt legjobbakat most megismerhetik.

Runtastic

A Runtastic programot elsősorban futóknak találták, de nagy erőssége, hogy gyakorlatilag mindenféle testmozgáshoz használhatjuk. Legnagyobb megrökönyödésünkre, még ejtőernyőzéshez, vagy akár snowboardozáshoz is bekapcsolhatjuk, de nagyon jó segítséget nyújt biciklizéskor, vagy más, hagyományos sportok (kosárlabda, aerobick, torna, jóga stb.). GPS segítségével térképen követhetjük a mozgásunkat, lemérhetjük vele a megtett kilométert, de megtudhatjuk, hogy az adott idő alatt, mennyi kalóriát égettünk el. Számtalan más adatot is mér még, többek között, hány perces kilométereket futottunk, vagy, hogy mekkora volt a szintkülönbség. Az edzés végeztével megoszthatjuk eredményeinket különböző közösségi oldalakon, de e-mailben is elküldhetjük bárkinek. A history menüpont alatt pedig megtekinthetjük eddigi sportolásunk történetét is.

RunKeeper

Ez a program is gyakorlatilag bármilyen mozgásformához igazodik. A GPS segítségével szintén a helymeghatározás fontos eleme az alkalmazásnak, sőt a közösségi funkciókat is érdemes kipróbálni. Figyelemmel kísérhetjük a folyamatos fejlődésünket, sőt arra is lehetőséget biztosít, hogy mások eredményeivel összehasonlíthassuk a sajátjainkat.

Endomondo

Ugyancsak felhasználható szinte mindenféle mozgásformához. A sporttevékenység közben ugyancsak számos adatot mér: mennyit mozogtunk, megtett távolságot, időt, hány kalóriát dolgoztunk le, stb. Beépített zenelejátszójával pedig fülhallgató segítségével még inkább elmerülhetünk a mozgás ütemében, ritmusában.  fejlődésünk ütemét is láthatjuk, sőt barátaink, ismerőseink mozgását is nyomon követhetjük.

Daily Yoga

Ez az alkalmazás a jóga és a torna imádóinak nyújt igen hasznos segítséget. Húsz, negyven és hatvan perces videók közül válogathatunk, de nemcsak a jógázóknak ad útmutatást. Különféle speciális, erősítő gyakorlatsorokat is megtalálhatunk benne, így dolgozhatunk külön a hasunkra, a fenekünkre, a karunkra, vagy akár a lábunkra, hátunkra is.

Hogyan legyen sikeres egy januári diéta?

Ha valaha tettél már újévi fogadalmat, akkor egész biztosan felkerült a listádra az életmódváltás. Többségünk jellemző módon diétázni, fogyni szeretne, de az ünnep utáni időszak a lehető legrosszabb az új étrend bevezetésére. Az alábbi cikkből azt tudhatjuk meg, hogy hogyan lehet mégis sikeres egy év eleji fogyókúra.

Milyen vitaminokat szedjünk télen?

Télen különösen fontos odafigyelni, hogy a szervezetünk elegendő vitaminhoz jusson. Azonban melyiket és mikor vegyük be? Lehet reggeli előtt vagy szigorúan csak étkezés után? És mi a helyzet akkor, ha más gyógyszereket is szedünk?

Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?

Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.

A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)

Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?