Ha piros a baba popsija
- Dátum: 2014.01.31., 22:20
- pelenkakiütés, pelenkakiütés kezelése, piros a baba feneke, piros a baba popsija
A még nem szobatiszta babáknál és kisgyerekeknél bizony gyakorta előfordul, hogy kipirosodik a popsijuk, sőt rosszabb esetben fájdalmas hólyagok, fekélyek is kialakulhatnak. Mit tegyünk, ha megjelenik a pelenkakiütés?
A pelenkakiütés a leggyakoribb bőrprobléma a kisgyermekek, babák esetében. Többféle ok miatt kialakulhat. Előfordulhat, hogy a kicsi fogzik, s emiatt kipirosodik a hátsója. Ha érzékeny a bőre a csemeténknek, akkor allergiás tünetként is megjelenhet a pelenkakiütés. Kicsípheti a pisi és a kaki is a fenekét, főleg olyan esetben fordulhat elő, ha például hasmenés kínozza a gyermeket.
Érdemes azt is végiggondolni, használunk-e új popsitörlőt, ápoló krémet, mosószert, öblítőt, pelenkát, esetleg bevezettünk-e újfajta ételt. Ha mindezekre egyértelműen nem a válasz, akkor se keseredjünk el, mert a pelenkakiütés gyorsan orvosolható betegség.
A pelenkadermatitis első tünete, hogy kipirosodik a bőr, amely egyre élénkebb színűvé válik. Sokan ilyenkor már azt a kifejezést használják, hogy a baba bőre eleven. Az erős piros már az egyértelmű gyulladás jele. Ezt követően apró kiütések, hólyagocskák jelentkezhetnek, sőt akár fekélyek is megjelenhetnek, amik legrosszabb esetben elgennyesednek, véreznek. Ilyenkor már semmiképpen se otthon kezeljük a gyerkőcöt, azonnal forduljunk vele orvoshoz.
Fontos, hogy már az első tünetek megjelenésekor azonnal kezeljük a piros, gyulladt bőrfelületet. Érdemes gyakrabban pelenkát cserélni, és kifejezetten olyan krémeket használni, amiket az ilyen esetekre fejlesztettek ki. Sokszor az is bántja a kicsit, amikor a popsitörlővel tisztába szeretnénk rakni. A nedves törlőkendő csípi, húzza a bőrét, ezért ha lehet kerüljük ezek használatát, inkább langyos, szappanos vízzel öblítsük le a hátsóját. Bevethetünk néhány házi praktikát is, ugyanis az olívaolaj, vagy a babaolaj, de akár az aloe vera is nagy segítséget nyújthat a gyógyulásban.
Fotó:
pixabay.com
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!
Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat
Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?
Sportszülők
Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?
Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére
Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.
A pozitív fegyelmezés
A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?