Illóolajok szerepe az egészségmegőrzésben
- Dátum: 2014.02.11., 15:53
- aromaterápia, egészségvédő hatás, fertőtlenítés, illóolaj, megelőzés, nyugtató hatású
Az illóolajokat több ezer éve használja az emberiség egészségmegőrzésre, az aromaterápia megelőzésre és gyógyításra is alkalmas.
Az illóolajok jótékony hatásait kihasználhatjuk párologtatás útján, amit megtehetünk egyszerű aroma mécsesekkel, vagy nagyobb terekben is alkalmazható esszenciális olaj diffúzorok segítségével. A diffúzorok olyan elektromos készülékek, melyek inhalálásra, illatosításra és párologtatásra egyaránt alkalmasak.
A diffúzorok segítségével jelentős egészségvédő hatást tudunk elérni például iskolákban, óvodákban is. A kellemes atmoszféra megteremtése mellett ugyanis a megfelelő illóolajok párologtatásával fertőtleníthetjük a levegőt, ami a betegségek megelőzése szempontjából jelentős lehet. Például a citrom, vadlevendula, és a rozmaring olaj immunerősítő hatású, ezeket érdemes alkalmazni járványok ideje alatt. A fenyő olaj pedig nemcsak a levegő fertőtlenítésére alkalmas, hanem figyelem serkentésére is bevethetjük.
Iskolákban délelőttönként használhatunk tanulást (koncentrációt, figyelmet) serkentő illóolajokat, óvodákban délutánonként pedig nyugtató hatású, vagyis elalvást segítő esszenciákat érdemes párologtatni. Ha már betegek vagyunk, akkor másfajta olajokat, vírusölő illóolajokat ajánlatos használni, ilyen például a madagaszkári kámfor, a vadlevendula olajból pedig kiváló torokfertőtlenítőt készíthetünk.
Egyébként az illóolajat nemcsak párologtatás útján hasznosíthatjuk egészségünk megőrzésének érdekében, hanem használhatjuk úgy is, hogy bekenjük vele a testünket akár napi rendszerességgel is. Ilyenkor az illóolajat valamilyen növényi olajba (például: makadámdió olaj) kell bele keverni, napi 8 csepp illóolajat ajánlanak a szakemberek három héten át, kúraszerűen.
Fotó:
sxc.hu
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.
Télen allergia? Ki hallott már ilyet?
Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?
Rotavírus, mit kell tudni róla?
Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.
Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen
“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.
Az arctorna csodás hatásai
Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.