Menü

Influenza vagy „csak” nátha?

  • Dátum: 2014.03.03., 14:27

Hidegrázás, borzongás, rossz közérzet, fejfájás… Így kezdődik, majd ezeket követi a torokfájás, a száraz köhögés, az orrfolyás, orrdugulás. Igen, ezek az influenza leggyakoribb tünetei. De sokan mégsem vagyunk biztosak benne, hogy tényleg elkaptuk-e az influenzát, vagy inkább reménykedünk, hogy csak egy kis náthával van dolgunk.

Az Országos Epidemiológiai Központ tájékoztatása szerint már tart az influenzajárvány: február harmadik hetében több mint 26 ezren fordultak orvoshoz, és a járvány miatt eddig egy fővárosi és több vidéki nagyváros kórházában rendeltek el teljes vagy részleges látogatási tilalmat.

Mit tehetünk akkor, ha orvosi megerősítésre és tanácsra lenne szükségünk, mert betegnek érezzük magunkat, de nem szeretnénk a rendelői vagy kórházi váróban továbbfertőződni?

Az Europ Assistance számos partnerével együttműködve kínál úgynevezett Egészség Assistance szolgáltatást. Aki például a Generalinál rendelkezik Nyugalom életbiztosítással, díjmenetesen veheti igénybe a telefonos asszisztencia szolgáltatást, amelynek keretében az Europ Assistance munkatársai éjjel-nappal információval szolgálnak - nem csak influenza esetén:

  • Ha valaki váratlanul megbetegszik, rosszul lesz, a legfontosabb a minél gyorsabb segítség. Az Egészség Assistance szolgáltatással egy helyen, egyszerűen tájékozódhatunk az orvosi és gyermekorvosi rendelők, szakorvosi rendelők nyitva tartásáról az ügyeletek elérhetőségéről, gyógyszertárakról és gyógyszertári ügyeletekről.
  • A diagnosztikai eredmények gyakran nem egyértelműek a betegek számára. A szolgálat munkatársai segítenek ezek értelmezésében, ha bármilyen kérdés merül fel velük kapcsolatban.
  • A gyógyszereket mindig körültekintően kell használni. Ha nem vagyunk biztosak egy szer alkalmazásában, az Europ Assistance csapata információval szolgál az adott készítményről.

Azon kívül, hogy szakszerű segítséget kérünk, érdemes betartani az ilyenkor szokásos személyi higiéniás előírásokat, aki pedig beteg, és teheti, inkább maradjon otthon, és gyógyuljon meg, mielőtt megfertőzne másokat is.

Forrás:
Flow PR

Fotó:
pixabay.com

A torokfájás okai

A torokfájásnak számos, rendkívül szerteágazó oka lehet, és nem árt tudni, hogy a torokfájás nem önálló betegség, hanem egy tünet. A panaszt okozó betegségtől függően változhat a fájdalom jellege szerint: gombócérzés, viszketés jelentkezhet és lehet fájdalmas a nyelés is. Az intenzitását tekintve is változatos lehet, az egyszerű kellemetlenségtől a súlyos, alig elviselhetőig változhat.

Az ínhüvelygyulladásról

Az ínhüvelygyulladás (tenosynovitis) világszerte emberek millióit érintő fájdalmas és hátráltató mozgásszervi betegség, ami a test különböző részein jelentkezhet. Leggyakrabban a csuklók, az ujjak inai, valamint az Achilles-ín érintett.

A balkezességről

A balkezesség kialakulásának pontos okát még nem sikerült teljesen feltárni. Sokan az agyféltekék dominanciájával magyarázzák: a jobbkezeseknél a racionális gondolkodásért felelős bal agyfélteke, míg a balkezeseknél a „művészi” jobb agyfélteke domináns. Van, aki szerint ennek köszönhető, hogy a balkezesek között nagyobb a művészi tehetséggel megáldottak aránya.

Az UV-sugárzás veszélyei

Az UV-sugárzás veszélyeire figyelmeztettek meteorológiai, bőrgyógyász, egészségvédelmi és klímapolitikai szakértők. Sokszor hallottuk már, hogy délelőtt 11 óra és délután 3 óra között mindenki kerülje a napon tartózkodást, mert ilyenkor nagyobb a leégés veszélye.

A nevetés jótékony hatásai

Kitörő kacaj, elfojtott nevetés, röhögőgörcs, csendes rötyögés, vihorászás, szolid mosolygás. Hívhatjuk bárhogy, nevetni mindannyian szeretünk, hiszen ezzel a reakcióval az örömünket, a vidámságunkat fejezzük ki, azt, hogy valamin jól szórakozunk, bizonyos esetekben pont, hogy más embereken. Ez nem csupán egy öncélú jelenség, hanem egyfajta közös nyelvi eszköz is, amelyről az alábbi cikkben tudhatunk meg többet.