Menü

Házi praktikák: A mosogatószivacs tisztán tartása

A reklámoknak köszönhetően az emberek többsége azt hiszi, hogy a WC ülőkéjén hemzsegnek a különböző baktériumok és kórokozók. Néhányat valóban találnánk, ha mikroszkóppal vizsgálódnánk, azonban a legtöbb bacilust, vírust és egyéb betegséget okozó, láthatatlan organizmust a mosogatószivacs tartalmazza.

A Myth Busters, magyarra fordítva Állítólag című műsor rendszerint olyan mindennapos tényekkel, tévhitekkel foglalkozik, amikkel a hétköznapi ember nap, mint nap szembesül és ezekkel foglalkozik. A minap az egyik adásban azzal foglalkoztak, vajon valóban hemzsegnek a kórokozók a WC ülőkéken, ahogy azt a reklámok állítják, vagy akadnak más tárgyak, amelyek sokkal fertőzöttebbek, veszélyesebbek. Érdekes és számomra kissé megdöbbentő eredményre jutottak a vizsgálódok: a legszennyezettebb tárgyunk a mosogatószivacs. A szivacs, amit egyébként is tisztításra használnánk, legalább kétszer annyi kórokozót hordoz magán, mint a második legkoszosabb pénz, vagy a harmadik koszfészek, a távirányító. A WC ülőkén egyébként mindössze négyféle bacit találtak, szemben a mosogatószivaccsal, amelyben 32 -féle nyavalya bújt meg.

Aki nem cseréli hetente, vagy esetleg gyakrabban a mosogatószivacsot, nyilván valahogy igyekszik tisztán tartani. Ennek az egyik legjobb módja az, ha naponta két percre megmikrózzuk. A mikróban ugyanis a kórokozók, baktériumok, vírusok, gombák kilencvenkilenc százaléka elpusztul. Ha ezt a módját választjuk a fertőtlenítésnek, akkor előtte alaposan vizezzük be a szivacsot, s arra is figyeljünk, hogy fémszálat ne tartalmazzon, különben könnyen baleset lehet a vége.

Aki elzárkózik a mikrótól (amit megértünk), az próbálkozzon vegyszermentes fertőtlenítéssel. Például tegyünk egy liter meleg/forró vízbe négy-öt evőkanál szódabikarbónát. Ebben áztassuk a szivacsot néhány órára. Észre fogjuk venni, hogy nemcsak tiszta lesz, hanem szagtalan is.

Remek módszer lehet még ha a mosogatószivacsra fertőtlenítő hatású illóolajat csepegtetünk (teafa, levendula, citrom, grapfruitmag), vagy a mosogatószerbe csepegtetünk bele ezekből.

Használhatunk ecetet is. Áztassuk be a szivacsot egy éjszakára 20 százalékos ecetbe, garantáltan tiszta lesz, szagtalan.

A hypó és a domestos is hasonló hatású, azonban ezeket inkább kerüljük és inkább a vegyszermentes megoldásokat válasszuk, önmagunk, családunk és környezetünk védelméért.

Fotó:
pixabay.com

A hullahopp karika hatékonysága

A hullahopp karikára sokan először gyerekjátékként gondolunk, legalábbis férjem hangosan felnevetett, mikor közöltem, veszek magamnak egyet, pedig, ha utána olvas az ember, rájön, hogy valójában egy nem túl drága, könnyen tárolható, egyszerű edzéstípusról van szó, mely remekül formálja a deréktáji izmokat.

Természetes módszerek torokfájás ellen

Az én gyerekkoromban miért nem volt még torokfájás és köhögés elleni nyalóka? Csak kérdezem. Merthogy a patikában már ilyet is lehet kapni. A gyerekeim nagy örömére.

A gyomorégés okai

Az emésztési zavar kifejezés sokféle tünetre használjuk, és sokféle okot rejthet a háttérben, tehát nem konkrét betegség. A dyspepsia görögül rossz emésztést jelent, tehát olyan tüneteket takar, mint a rossz közérzetet okozó, hasi fájdalmak, diszkomfort érzetek, főként a felső régiókban.

Súlyproblémák és jojó-effektus

Aki fogyókúrázott már valaha, hallott már a jojó-effektusról, de mi állhat a hátterében, mi történik ilyenkor a testünkkel és mi a megoldás arra, hogy elkerüljük?

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.