Hogyan öltöztessük tavasszal a kisgyereket?
- Dátum: 2014.03.14., 12:45
- hogyan öltöztessük a babákat tavasszal, mit adjunk a gyerekre tavasszal, tavaszi gyerek öltöztetés
A változékony tavaszi időjárásban bizony a gyerekek öltöztetése gyakori fejtörést ad a szülőknek. Ezért a legfontosabb, hogy mindig legyen nálunk egy tartalék pulóver, vagy kardigán.
Tavasz elején, bár már sokat süt a nap, azért még nincs olyan meleg. A változékony, hűvös időben pedig a szélfújás is hidegebbnek, erősebbnek tűnik, és a hőérzetünk sem igazán tudja, éppen fázós, vagy kimelegedős jelzést adjon a szervezetünknek. Épp ezért a gyerekek öltöztetésére különösen oda kell figyelni, hiszen ebben az időszakban a legkönnyebb meg- és felfázni.
Ha még babakocsiban fekszik, ül a csemeténk, nem mozog olyan aktívan, akkor bizony mindenképpen tartsuk szem előtt az örök szabályt, miszerint legalább egy réteggel több ruhát adunk rá, mint ahogy mi magunk öltözünk fel. Nem árt a babakocsi aljába leteríteni egy vékony plédet, s a kicsire adjunk hosszú ujjú bodyt, harisnyát, pulóvert, vagy kardigánt, melegebb nadrágot, vékonyabb, tavaszi kabátot és sapkát. Nyugodtan takarjuk be, s ha a nyakánál nem érezzük melegnek, akkor bizony ő így érzi jól magát.
A nagyobbacska, totyogó gyermekek esetében mindig legalább annyi ruha legyen rajtuk, amennyit mi is elviselünk. Nagyon praktikus viselet a pufi mellény, ami az ilyen változékony időben jó szolgálatot tesz, hiszen melegen tartja a derék- és mellkasi részeket, viszont a kezeket szabadon hagyja. Szeles, esős időben inkább hosszú ujjú kabátot adjunk a gyerekre, de már ne a téli kabáthoz nyúljunk, inkább szerezzünk be egy átmeneti, vízlepergetős, kapucnis kabátkát.
Ha bizonytalanok vagyunk, akkor pedig tartsunk magunknál tartalékként egy pulóvert, vagy kardigánt, hiszen könnyebb levenni bármelyiket, minthogy megfázzon és beteg legyen a csemete.
Jómagam egy tartalék harisnyát is mindig viszek magammal, ugyanis az apróságokat mágnesként vonzzák a pocsolyák, tócsák, amikbe hatalmas örömmel ugranak bele, és persze ilyenkor mindig átázik a lábfejük, belefolyik a víz cipőjükbe. Persze adhatunk rájuk gumicsizmát is, de ha nem esik az eső, ha nem nyirkos a levegő, akkor gyorsan beleizzad a tappancsuk.
Fotó:
pixabay.com
Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.
Digitális autizmus avagy amikor az okostelefon ott van a babakocsiban

Autizmushoz hasonló viselkedést okozhat a gyerekeknél a túl sok képernyőidő – hívták fel a figyelmet szakértők a problémára! Ha belegondolunk, hogy egy-két évtizeddel ezelőtt még a képernyők előtt töltött idő hossza mennyi volt és mennyi ma, sajnos könnyen beláthatjuk, hogy a digitális világnak negatív hatásai is vannak, különösen a gyerekekre nézve.
Amit soha ne mondj egy kismamának…

Várandósan vagy kisgyerekes anyukaként rendszeresen találkozunk kéretlen tanácsokkal, megjegyzésekkel és olyan kérdésekkel, amiktől a falra mászunk. Nézzük mik azok a megjegyzések, amikkel ki lehetne űzni a világból a várandós vagy kisgyerekes anyukákat.
A gyermekkori evészavar nyomában

A kisgyermekek étkezési szokásainak megértése összetett feladat, és a neofóbia, a válogatós evés (picky eating) és az ARFID (elkerülő, korlátozó táplálékbeviteli zavar) mind fontos tényezők lehetnek.
Gyermekkori asztma

Rengeteg gyermek életében felüti a fejét az asztma, melynek tünetei megkeseríthetik a mindennapokat. Íme, néhány információ, amit érdemes tudni erről, vagy ezzel kapcsolatban.