Menü

Hogyan öltöztessük tavasszal a kisgyereket?

A változékony tavaszi időjárásban bizony a gyerekek öltöztetése gyakori fejtörést ad a szülőknek. Ezért a legfontosabb, hogy mindig legyen nálunk egy tartalék pulóver, vagy kardigán.

Tavasz elején, bár már sokat süt a nap, azért még nincs olyan meleg. A változékony, hűvös időben pedig a szélfújás is hidegebbnek, erősebbnek tűnik, és a hőérzetünk sem igazán tudja, éppen fázós, vagy kimelegedős jelzést adjon a szervezetünknek. Épp ezért a gyerekek öltöztetésére különösen oda kell figyelni, hiszen ebben az időszakban a legkönnyebb meg- és felfázni.

Ha még babakocsiban fekszik, ül a csemeténk, nem mozog olyan aktívan, akkor bizony mindenképpen tartsuk szem előtt az örök szabályt, miszerint legalább egy réteggel több ruhát adunk rá, mint ahogy mi magunk öltözünk fel. Nem árt a babakocsi aljába leteríteni egy vékony plédet, s a kicsire adjunk hosszú ujjú bodyt, harisnyát, pulóvert, vagy kardigánt, melegebb nadrágot, vékonyabb, tavaszi kabátot és sapkát. Nyugodtan takarjuk be, s ha a nyakánál nem érezzük melegnek, akkor bizony ő így érzi jól magát.

A nagyobbacska, totyogó gyermekek esetében mindig legalább annyi ruha legyen rajtuk, amennyit mi is elviselünk. Nagyon praktikus viselet a pufi mellény, ami az ilyen változékony időben jó szolgálatot tesz, hiszen melegen tartja a derék- és mellkasi részeket, viszont a kezeket szabadon hagyja. Szeles, esős időben inkább hosszú ujjú kabátot adjunk a gyerekre, de már ne a téli kabáthoz nyúljunk, inkább szerezzünk be egy átmeneti, vízlepergetős, kapucnis kabátkát.

Ha bizonytalanok vagyunk, akkor pedig tartsunk magunknál tartalékként egy pulóvert, vagy kardigánt, hiszen könnyebb levenni bármelyiket, minthogy megfázzon és beteg legyen a csemete.

Jómagam egy tartalék harisnyát is mindig viszek magammal, ugyanis az apróságokat mágnesként vonzzák a pocsolyák, tócsák, amikbe hatalmas örömmel ugranak bele, és persze ilyenkor mindig átázik a lábfejük, belefolyik a víz cipőjükbe. Persze adhatunk rájuk gumicsizmát is, de ha nem esik az eső, ha nem nyirkos a levegő, akkor gyorsan beleizzad a tappancsuk.

Fotó:
pixabay.com

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!

Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat

Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?

Sportszülők

Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?

Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére

Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.

A pozitív fegyelmezés

A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?