Menü

Kína a Holdon!

Többek között mezőgazdasági terményeket és gyógyszereket állítanának elő egy Holdra tervezett kutatóbázison. Hogy kik? A kínaiak.

Mindenki tudja, hogy Kína világhatalom, ugyanakkor kicsit nehéz elfogadni és elképzelni, hogy az a kelet-ázsiai nemzet, amelyhez mi európaiak még mindig elsősorban a ruhaüzleteket és a gyorséttermeket kapcsoljuk, olyan területen is felzárkózott, mint az űrkutatás.

Bizony, Kína tavaly év végén Holdra szállt, s ezzel csatlakozott az Amerikai Egyesült Államokhoz és Oroszországhoz. A Föld legnépesebb országa űrszondát és holdjáró robotot küldött az égitestre, az esemény azért volt kiemelten különleges, mert a kínaiak csak nemrég, néhány évvel ezelőtt kezdtek Hold-programba. A fejlődés bámulatos, és természetesen az ázsiai ország nem kíván itt megállni.

A legutóbbi hírek szerint, amelyről a helyi média és a világsajtó is beszámolt, Kína nemcsak embert küldene a Holdra, hanem felépítene egy kutatóbázist is. A Hold-bázison, kihasználva a speciális adottságokat, mezőgazdasági, valamint ipari kísérleteket végeznének, gyógyszereket állítanának elő. Úgy vélekednek, s ki más gondolná ezt mint a lassan másfél milliárdos népességgel rendelkező Kína, a kutatás elengedhetetlen az ember életterének későbbi növelésében.

Az első Holdra lépő kínai űrhajósra még várni kell, de valószínűleg néhány éven belül megtörténik az esemény, amelyet követően elindulhat a bázis tervezése. Addig is az ázsiai kutatók előtt rengeteg feladat áll, az égitest viszonyainak, adottságainak tanulmányozása mellett a megfelelő technológia kiépítése is előttük van még.

Fotó:
pixabay.com

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!