Menü

Lúdtalppal az élet...

A lúdtalp hazánkban népbetegségnek számít, nagyon sokan szenvednek tőle. A talp statikai eredetű elváltozása azonban gyógyítható és jól korrigálható.

Azt mindenki tudja, hogy a lábunk milyen komoly terhelésnek van kitéve nap, mint nap. Hiszen a lábunk viseli az egész testünk súlyát, járáskor és állás közben. A láb mintegy 26 csontból áll össze és ezek egymáshoz való illeszkedése, alakja adja ki a lábfej jellegzetes, boltíves vonalát. A lúdtalp gyakorlatilag ennek a boltívnek a hiányát jelenti. Az enyhétől, az igen durva, gyakorlatilag járásképtelenséget okozó változatig, többféle lúdtalpat megkülönböztet az orvoslás.

A lúdtalp kialakulhat kisgyermekkorban is. Azt azonban tudni kell, hogy a babák, kisgyerekek esetében két éves korig nem beszélhetünk kóros elváltozásról. Hiszen ezekben a napokban, hónapokban fejlődnek ki a láb különböző izmai, csontjai, egyéb részei. Főleg azok a gyerkőcök válnak lúdtalpassá, akiket a szüleik siettetnek a járással, a talpra állással. Ha megfelelő időt hagyunk a kicsiknek, hogy a maguk tempójában, szépen, fokozatosan fejlődjenek, kússzanak, másszanak és maguktól álljanak két lábra, akkor szinte biztos, hogy a lúdtalp elkerülhető.

Legközelebb a pubertás korban kell megint különösen odafigyelni, hiszen ebben az időszakban rövid idő alatt hatalmasat nőnek a gyerekek és ez a fejlődés sok esetben nagyon megterheli a lábat. Előfordulhat, hogy ez a végtag képtelen követni a gyors növést és deformációval, nem várt elváltozással reagál, magyarán kialakul a lúdtalp.

Felnőtt korban főleg azok a veszélyeztetettek, akik állómunkát végeznek, vagy hatalmas túlsúlyt cipelnek, esetleg a várandós kismamák.  Az ilyen esetekben megjelenő deformációk jól kezelhetőek és könnyen korrigálhatóak lúdtalp tornával, valamint lúdtalp betéttel. Gyerekek esetében feltétlenül forduljunk orvoshoz, hogy a komolyabb ortopédiai elváltozásokat megelőzzük.

Fotó:
pixabay.com

A fènyérzèkeny szem okai

A fényérzékeny szem, az idegek ingerlése maga a látás jelensége – de ha az bizonyos fényérzékenysèg pontosabban hasító fájdalmat jelent, akkor már baj van. Nem tekinthető jó jelnek, ha valaki legszívesebben egész nyáron az árnyékba húzódna. Ki kell deríteni , hogy mi húzódik. háttérben!

Alvásproblémák elleni gyógynövények

A felborult cirkadián ritmus hosszú távon nem csupán koncentrációzavarokhoz vezethet, de akár még a rákos daganatok növekedését is elősegítheti. Azt eddig is tudni lehetett, hogy a sok éjszakázással járó munkahelyek nagyon egészségtelenek, hiszen felborítják a biológiai órát, csökkentik a melatonin-termelés hatékonyságát, és az is köztudomású, hogy a hét közben kihagyott alvásidőt sajnos nem lehet hétvégénként bepótolni.

Skinimalizmus – minimalista bőrápolás

Rengeteg trend létezik bőrünk ápolására, mindenki kedvére válogathat közülük, hogy számára melyik a legmegfelelőbb, de mi van azokkal, akik már szinte elvesztek a kínálatban
és nem vágynak órákig tartó rutinra? Na, akkor figyelem, itt a megoldás!

Prebiotikum, probiotikum, szimbiotikum

A Prebiotikum és a probiotikum között csupán egyetlen betű a különbség, de ennek ellenére merőben eltérő funkciókat töltenek be az emberi szervezetben. Nézzük melyek ezek!

Pollenallergia gyerekkorban: asztmát is okozhat

A gyermekeket érintő, gyermekkorban jellemző allergiás betegségek között vannak olyanok, amik csak kiskorban jelentkeznek, míg mások felnőve is megmaradnak. Hazánkban a gyermekkori allergia előfordulási gyakorisága kb. 6-7%.