Menü

Az éltető napsütés

A magyar nyelv csodálatosan fejezi ki, hogy valójában nem egyszerűen csak a melegít és süt a Nap, nem pusztán az évszakok váltakozását segíti, hanem a napsütés életet adó, éltető. Ez pedig egyet jelent azzal: irány a természet, élvezzük a napsütés jótékony hatásait!

A Nap fizikailag, szellemileg és lelkileg is befolyásolja az emberi szervezetet. Már az ókorban is felismerték, milyen fontos hatással van a testünkre, lelkünkre, több betegség esetén például napfürdőt javasoltak az akkori gyógyítók. Nem véletlenül. A modern tudomány bebizonyította, a napsütés befolyásolhatja a hangulatunkat, oldja a szorongást, a depressziót, a félelmeket, és pozitív energiával tölt fel. Vitalizál, valamint fokozza az aktivitást, a szexuális étvágyat, ugyanakkor csökkenti az agressziót. Érdemes tehát naponta sétálgatni, vagy ha erre nincs idő, akkor gyalog járni a munkába, mert a tavaszi napsütés csodás hatással van a bensőnkre.

Fizikai hatásairól is mindenképpen érdemes szólnunk. A napfény fokozza a sebek gyógyulását, a regenerálódását, erősíti az immunrendszert, ellenállóbbá teszi a szervezetet a különböző vírusokkal, betegségekkel szemben. A bőr anyagcseréjét javítja, fertőtlenít, így a mitesszerek, pattanások száma csökken, tünetmentessé válhatnak az ekcémások, vagy a pikkelysömörösök is.

Fokozza a vérkeringést, erősíti a szívműködést, gátolja a hajhullást, csökkenti a menstruációs görcsöket, a női gyulladásos betegségeket enyhíti.

A napfény hatására beindul a D-vitamin termelés is, ami ugye számos betegség kialakulását meggátolja, akadályozza.

A napsütés befolyásolja a biológiai óránkat is, egyáltalán nem véletlen, hogy nyáron sokkal aktívabban tevékenykedünk.

Bármi is nyomja a lelkünket, esetleg bármilyen fizikai problémánk akad, igyekezzünk minél többet a tavaszi napsütésben tartózkodni. Töltekezzünk, meditáljunk, erősödjünk. Ne feledjük, a napfény éltető és életet adó.

Fotó:
pixabay.com

A hullahopp karika hatékonysága

A hullahopp karikára sokan először gyerekjátékként gondolunk, legalábbis férjem hangosan felnevetett, mikor közöltem, veszek magamnak egyet, pedig, ha utána olvas az ember, rájön, hogy valójában egy nem túl drága, könnyen tárolható, egyszerű edzéstípusról van szó, mely remekül formálja a deréktáji izmokat.

Természetes módszerek torokfájás ellen

Az én gyerekkoromban miért nem volt még torokfájás és köhögés elleni nyalóka? Csak kérdezem. Merthogy a patikában már ilyet is lehet kapni. A gyerekeim nagy örömére.

A gyomorégés okai

Az emésztési zavar kifejezés sokféle tünetre használjuk, és sokféle okot rejthet a háttérben, tehát nem konkrét betegség. A dyspepsia görögül rossz emésztést jelent, tehát olyan tüneteket takar, mint a rossz közérzetet okozó, hasi fájdalmak, diszkomfort érzetek, főként a felső régiókban.

Súlyproblémák és jojó-effektus

Aki fogyókúrázott már valaha, hallott már a jojó-effektusról, de mi állhat a hátterében, mi történik ilyenkor a testünkkel és mi a megoldás arra, hogy elkerüljük?

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.