Menü

Gyógyító pitypang

Sokan csak gazként, egyszerű növényként tekintenek rá, pedig a gyermekláncfű nemcsak egyszerű sárga virág, igazi gyógynövény, amely kiváló méregtelenítő, az epe, a vese és a máj jó barátja. Fogyasszuk bátran, akár nyersen, salátába is!

A kutyatej, vagy más néven a pitypang minden része egészséges és bátran fogyasztható. Ez az évelő növényke rendkívül vitamin dús, A, C, D és B-vitaminokban gazdag, ezen kívül pedig sok-sok ásványi anyagot és nyomelemet is tartalmaz. Jelentős a kálium és bór tartalma, de vasat, cinket, magnéziumot, mangánt, szilíciumot is találunk benne.

Gyerekkorában sokan megkóstolják és akkor szembesülnek vele, hogy a szárából kicseppenő fehér, tejes folyadék bizony igen keserű. Ennek a keserűanyagnak köszönhetően képes hatni a máj, a vese és az epe működésére is.

A pitypangot nagyanyáink láz, hasmenés esetén is bevetettek, de mindenféle emésztőszervi probléma esetén érdemes a teáját kúraszerűen fogyasztani 3-6 héten keresztül. Ezalatt az idő alatt a növény elvégzi legfontosabb feladatát, a méregtelenítést. Kiüríti a szervezetből a salakanyagokat, az epehomokot, sarat is kihajtja, ugyanakkor tisztítja a vért, és erősen vízhajtó is. A máj különböző megbetegedéseikor az egyik leghatásosabb gyógynövény, májzsugor, vagy sárgaság esetén, sőt Hepatitis C és B ellen is érdemes használni, utóbbiak esetében más gyógynövényekkel kombinálva.

A szakértők a kutyatejjel kapcsolatban mindig kiemelik, hogy a gyökerét, a virágát, a szárát és a levelét is felhasználhatjuk. A gyökeréből főzött tea az ízületi bántalmakat enyhíti, de a virágából készíthetünk tinktúrát, mézes szörpöt, pálinkát, a leveleit pedig alaposan megmosva, akár nyersen, salátába, zöldturmixba is belekeverhetjük.

És ha mindezek még nem győzték meg a kedves olvasót, akkor szedjenek belőle jó sokat, és fonjanak csodás sárga hajkoronát gyermeküknek, aki biztosan értékelni fogja a pitypangot.

Fotó:
pixabay.com

A hullahopp karika hatékonysága

A hullahopp karikára sokan először gyerekjátékként gondolunk, legalábbis férjem hangosan felnevetett, mikor közöltem, veszek magamnak egyet, pedig, ha utána olvas az ember, rájön, hogy valójában egy nem túl drága, könnyen tárolható, egyszerű edzéstípusról van szó, mely remekül formálja a deréktáji izmokat.

Természetes módszerek torokfájás ellen

Az én gyerekkoromban miért nem volt még torokfájás és köhögés elleni nyalóka? Csak kérdezem. Merthogy a patikában már ilyet is lehet kapni. A gyerekeim nagy örömére.

A gyomorégés okai

Az emésztési zavar kifejezés sokféle tünetre használjuk, és sokféle okot rejthet a háttérben, tehát nem konkrét betegség. A dyspepsia görögül rossz emésztést jelent, tehát olyan tüneteket takar, mint a rossz közérzetet okozó, hasi fájdalmak, diszkomfort érzetek, főként a felső régiókban.

Súlyproblémák és jojó-effektus

Aki fogyókúrázott már valaha, hallott már a jojó-effektusról, de mi állhat a hátterében, mi történik ilyenkor a testünkkel és mi a megoldás arra, hogy elkerüljük?

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.