Menü

Mit tehetünk a fejfájás ellen?

A fejfájásnak sokféle oka lehet. Leggyakrabban, s erre nem is gondolunk, hogy az elégtelen táplálkozás, a szervezetünk számára nem megfelelő ételek, a túl kevés folyadék bevitel áll a háttérben. Persze más is lehet a probléma: például a frontérzékenység, vagy a túl magas, illetve alacsony vérnyomás, az állandó stressz, esetleg a kevés mozgás.

Ha a fejfájás rendszeressé válik, akkor érdemes alaposabban megfigyelni magunkat. Mit ettünk, ittunk az elmúlt napokban, amely megterhelhette az emésztésünket, milyenek voltak a napjaink. Próbáljuk feltárni az okokat és akkor könnyebben szabadulhatunk meg a rendszeres gyötrelemtől.

Azonban, amikor ránk tör a fejfájás, akkor a legjobb azonnal magunk mellé venni az ásványvizes palackot. A szénsavmentes hideg víz bizony sokat segíthet és előfordulhat, hogy a dehidratáltság megszűnését követően a fejfájás is elmúlik, vagy enyhül.

Ilyenkor a legjobb, ha nem eszünk, vagy ha mégis, akkor inkább nyers, zöld ételeket fogyasszunk, amelyek nem terhelik meg a gyomrunkat, az emésztésünket. A vízen kívül érdemes menta, citromfű teát fogyasztani. Enyhülést hozhat még a gyömbér, sőt az oregánó is.

Az alacsony vérnyomásúaknak azt ajánlják, igyanak egy csésze kávét, amely kissé megemeli a vérnyomást és kitágítja az ereket is. A szakértők úgy vélik, az omega-3 rendszeres fogyasztásával megelőzhetjük a bajt, ahogy a magnéziummal is.

Akinek nem annyira hasogató, kínkeserves a fejfájása, az próbálja ki a sportolást. A mozgással levezetjük a stresszt, megélénkül a vérkeringés, a szervezet minden szinten erőre kap, s így talán a fejfájás is elmúlik.

Fotó: pixabay.com

A torokfájás okai

A torokfájásnak számos, rendkívül szerteágazó oka lehet, és nem árt tudni, hogy a torokfájás nem önálló betegség, hanem egy tünet. A panaszt okozó betegségtől függően változhat a fájdalom jellege szerint: gombócérzés, viszketés jelentkezhet és lehet fájdalmas a nyelés is. Az intenzitását tekintve is változatos lehet, az egyszerű kellemetlenségtől a súlyos, alig elviselhetőig változhat.

Az ínhüvelygyulladásról

Az ínhüvelygyulladás (tenosynovitis) világszerte emberek millióit érintő fájdalmas és hátráltató mozgásszervi betegség, ami a test különböző részein jelentkezhet. Leggyakrabban a csuklók, az ujjak inai, valamint az Achilles-ín érintett.

A balkezességről

A balkezesség kialakulásának pontos okát még nem sikerült teljesen feltárni. Sokan az agyféltekék dominanciájával magyarázzák: a jobbkezeseknél a racionális gondolkodásért felelős bal agyfélteke, míg a balkezeseknél a „művészi” jobb agyfélteke domináns. Van, aki szerint ennek köszönhető, hogy a balkezesek között nagyobb a művészi tehetséggel megáldottak aránya.

Az UV-sugárzás veszélyei

Az UV-sugárzás veszélyeire figyelmeztettek meteorológiai, bőrgyógyász, egészségvédelmi és klímapolitikai szakértők. Sokszor hallottuk már, hogy délelőtt 11 óra és délután 3 óra között mindenki kerülje a napon tartózkodást, mert ilyenkor nagyobb a leégés veszélye.

A nevetés jótékony hatásai

Kitörő kacaj, elfojtott nevetés, röhögőgörcs, csendes rötyögés, vihorászás, szolid mosolygás. Hívhatjuk bárhogy, nevetni mindannyian szeretünk, hiszen ezzel a reakcióval az örömünket, a vidámságunkat fejezzük ki, azt, hogy valamin jól szórakozunk, bizonyos esetekben pont, hogy más embereken. Ez nem csupán egy öncélú jelenség, hanem egyfajta közös nyelvi eszköz is, amelyről az alábbi cikkben tudhatunk meg többet.