Menü

Elaludtuk a nyakunkat?

A pihentető alvásra nagyon fontos a szervezetünk egészséges működéséhez. Ehhez persze nemcsak jó fekhelyre, kényelmes párnára, hanem megfelelő alvási pózra is szükségünk van.

Olykor-olykor előfordul, hogy fáradtan, nyúzottan ébredünk, ráadásul a nyakunk, a vállunk is fáj, mert elaludtuk a nyakunkat. Ez igen kellemetlen érzés és akár több napon át megkeserítheti az életünket.

A nyak elalvása köztudottan amiatt alakul ki, hogy hosszú ideig, órákon át helytelen testtartásban pihenünk, alszunk és így az izmaink, az erek, az inak képtelenek ellazulni, Aztán egy véletlen mozdulat után, mondjuk át fordulunk a másik oldalunkra, izmaink meghúzódnak és már kész is van a baj.

Ilyen esetben legjobb, ha reggel, amikor már érezzük a fájdalmat, a húzódást, azonnal cselekszünk. Ha a házi patikánkban akad egy-két melegítő, gyulladáscsökkentő gyógynövényes krém, levendulás, kamillás, kakukkfüves, esetleg úgynevezett alpesi balzsam, vagy 31-es gyógynövényes olaj, akkor ne habozzunk, azonnal alaposan masszírozzuk be a fájós területet. Ha már nem érezzük a krém, vagy olaj melegítő hatását, akkor bátran ismételjük, akár két-három óránként is. Fokozhatja a hőérzetünket, ha sálat kötünk. Szerencsére ez most nagy divat, így az enyhébb időben sem tűnik fel, ha egyet a nyakunkra tekerünk.

Sokat segíthet egy kellemes, ugyanakkor erőteljes masszázs is, amely kifejezetten a fájó, merev izmokat próbálja ellazítani.  Kipróbálhatjuk a melegítőpárnát, a meleg vizes palackot, esetleg a meleg vizes borogatást, de vehetünk egy forró fürdőt is, megbolondítva gyógynövényekkel, amiben nyakig elmerülve pihenhetünk.

Ezekben a napokban, mindenképpen minimalizáljuk a számítógépezést, hiszen az tovább terheli a nyaki- és vállizmokat, amikor folyom lefelé bámulunk a klaviatúrára, vagy a laptop monitorjára. Ha ez nem lehetséges, akkor próbáljuk olyan magasra helyezni a képernyőt, hogy az teljesen szembe legyen velünk, hogy ne kelljen a nyakunkat erőltetni. Arra is figyeljünk oda, hogy ne a vállunkkal támasszuk meg a telefont, inkább használjunk be headsettet. Bárhol is üljünk, figyeljünk oda a tartásunkra: vagyis a vállunk és a csípőnk egy vonalban legyen.

Ha esetleg kettő-négy napon belül nem csökken a fájdalom, feltétlen érdemes szakemberhez fordulni.

Fotó:
pixabay.com

Használjunk naptejet már tavasztól!

A naptej használata kiemelkedően fontos a bőr egészségének megőrzése érdekében, különösen a napfényes időszakokban. Miért olyan lényeges a naptej használata?

Mikroséta – miért fontos akár napi 10 perc gyaloglás?

A mozgás fontosságát sokszor halljuk, de gyakran esünk abba a hibába, hogy csak a hosszú, izzasztó edzéseket tekintjük „igazi” fizikai aktivitásnak. Holott már napi tíz perc séta is számít méghozzá nem is keveset, különösen, ha a mentális értékéről beszélünk. Egy rövid slattyogás felfrissít, plusz energiát ad és kizökkent a mindennapi monoton munkából.

Elektroszmog, figyelsz rá?

Életminőségünket sokféle tényező befolyásolja, olyanok is, amikre nem is gondolunk, pedig ott vannak közvetlen környezetünkben. Ilyenek az elektromos berendezések is.

Mit jelent a fitnesz korom és hogy számolhatom ki?

Egyesek számára a mozgás öröme egyfajta életmód, mások számára talán felesleges és megerőltető dolog. A sport célja a fizikai erőnlét, a fizikai kondíció és a testtartás javítása, emellett pozitív hatással van az ember mentális egészségére is. Mit jelent a fitnesz korom és hogy számolhatom ki?

Észrevétlen, épp ezért veszélyes

Sajnos új divat hódít a fiatalok körében – és ez most nem egy új TikTok-kihívás vagy trendi öltözet, hanem egy kis tasak, egy aprócska párna, amit fel lehet tenni a szájpadlásra – se füst, se szag – viszont rengeteg nikotin. Ez a snüssz.