Megszabadulni a pelenkától
- Dátum: 2014.05.09., 15:00
- három éves gyerek beszédfejlődése, három éves gyerek fejlődése, három éves mozgása, mit csinál a három éves gyerek
A legtöbb három éves gyermek nappal már szobatiszta, ami óriási megkönnyebbülést jelent a szülőknek. Mindenben egyre önállóbb, beszéde is egyre színesebb, érzelmeit már egyre inkább el tudja mondani.
Sok gyerek három évesen kezdi az óvodát. Bár már egyáltalán nem kötelező, hogy óvodás korra a gyerek szobatiszta legyen éjjel, és nappal, azért ezt a legtöbb szülő igyekszik addigra elérni. Hiszen jóval könnyebbé válik pelenka nélkül az élet és a kicsi is ráébred arra, mennyivel kényelmesebb is.
Három évesen már nagyon ügyesen mászókáznak a csemeték, a hintát még nem tudják hajtani, de a háromkerekű kerékpárt már igen. A lépcsőt is rendeltetés szerűen használják, azaz váltott lábbal lépcsőznek. Képes már fél lábon is megállni, s már az ugrálás, ugrás is megjelenik a használt mozgásformák között. Mind többször játszik szerepjátékot, gyakorlatilag mindent eljátszik, ami érdekli.
Érdemes minél többet levegőre vinni, gyerekek közé, hiszen így szocializálódik legkönnyebben. Ha mégis rossz az idő, nem lehet kimenni, akkor foglalkozzunk vele minél többet. A meseolvasás legyen az egyik legkedvesebb időtöltés, de adjunk neki bátran ceruzát, filctollat, zsírkrétát, gyurmát, vízfestéket, temperát, hadd ismerkedjen a különböző anyagokkal, színekkel. Rajzoljunk, színezzünk együtt. Igen hasznosak a matricás foglalkoztatók is, ezekkel minden gyerek szívesen elbíbelődik.
Kifejezetten önálló étkezés, öltözködés, fürdés közben, a szabályokat, a normákat is igyekszik betartani.
Egyre inkább nyilvánvalóvá válik, hogy melyik keze az uralkodó, magyarán jobb, vagy balkezes lesz-e. Ha még nem alakult ki, melyik kezét használja többet, akkor se essünk kétségbe, mert az óvodában ezt figyelemmel követik és azonnal szólnak, ha szükség van valamilyen fejlesztésre.
Beszédje érthető, egyre szebben beszél, kerek mondatokban és az érzelmeit, érzéseit is ügyesen ki tudja fejezni. Vigasztal, segítséget kér.
Elvileg ebben a korban az alapszíneket és testrészeket már ismerik a gyerekek. Ha netán a kézügyessége, a rajzai még nem felismerhetőek, nem kell aggódni, mert ez akár egy csapásra megváltozhat heteken, hónapokon belül.
Fotó:
pixabay.com
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!
Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat
Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?
Sportszülők
Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?
Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére
Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.
A pozitív fegyelmezés
A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?