Rákot okozhatnak a stiftek?
- Dátum: 2014.05.09., 15:08
- miből vannak az izzadásgátlók, mit rejtenek az izzadásgátlók, rákkeltő dezodorok, rákkeltő izzadtság gátlók
Sajnos ma már egyre nyilvánvalóbb, hogy az üzletekben kapható dezodorok és izzadtság gátló stiftek használata komolyan befolyásolhatják az egészségünket. Az elmúlt években egyre több kutatás mutatott rá, hogy ezek az alumínium alapú készítmények akár rákos elváltozásokat is okozhatnak.
Testünk folyamatosan termeli az izzadtságot. Hol azért, mert meleg van és igyekszik hűteni a szervezetet, hol azért, mert stresszhelyzet adódott. Hol pedig sportolunk, netán egyszerűen csak méregtelenítünk. Az izzadtság normál esetben szagtalan, azonban ha a verejték a bőrön „fennakad”, akkor az ott tenyésző baktériumok miatt már igencsak szagossá válik. Ráadásul olyan helyeken, ahol szőrösek vagyunk, például a hónaljunk, a szőrszálak miatt a verejték cseppek leparkolnak és a baktériumok miatt bűzössé válnak.
A dezodorok, gyakorlatilag ezeket a bőrön tenyésző baktériumokat hatástalanítják, így érve el a szagtalanságot, míg a stiftek ennél jóval keményebben, a bennük lévő alumínium származékoknak köszönhetően, eltömítik a verejték mirigyeket.
Már 1993-ban elismerte az Egészségügyi Világszervezet (WHO), hogy a stiftekkel és dezodorokkal a szervezetbe juttatott alumínium származékok bizony összefüggést mutatnak az Alzheimer-kór kialakulásával. Aztán 2004-ben egy kutatás arra mutatott rá, hogy a daganatos megbetegedések, főleg a mellrák, kialakulásának kockázata komolyan megnövekszik ezektől a készítményektől. Sőt a rákos sejteket vizsgálva parabéneket (alumínium származék) találtak benne, ami közvetlen bizonyítékkal szolgált a kutatóknak.
Az elkeserítő az, hogy továbbra is gyártható és árusítható az a stift, dezodor stb, amely megbetegít és senki nem szab gátat ennek.
Épp ezért csakis magunk tehetünk ellene úgy, ha ezeket a megbetegítő hulladékokat egyszerűen kiiktatjuk a mindennapjainkból. Szerencsére már egyre több alumínium-mentes készítmény kapható, de akár házilag, mi magunk is megoldhatjuk a dezodorálást.
Fotó:
sxc.hu
Használjunk naptejet már tavasztól!

A naptej használata kiemelkedően fontos a bőr egészségének megőrzése érdekében, különösen a napfényes időszakokban. Miért olyan lényeges a naptej használata?
Mikroséta – miért fontos akár napi 10 perc gyaloglás?

A mozgás fontosságát sokszor halljuk, de gyakran esünk abba a hibába, hogy csak a hosszú, izzasztó edzéseket tekintjük „igazi” fizikai aktivitásnak. Holott már napi tíz perc séta is számít méghozzá nem is keveset, különösen, ha a mentális értékéről beszélünk. Egy rövid slattyogás felfrissít, plusz energiát ad és kizökkent a mindennapi monoton munkából.
Elektroszmog, figyelsz rá?

Életminőségünket sokféle tényező befolyásolja, olyanok is, amikre nem is gondolunk, pedig ott vannak közvetlen környezetünkben. Ilyenek az elektromos berendezések is.
Mit jelent a fitnesz korom és hogy számolhatom ki?

Egyesek számára a mozgás öröme egyfajta életmód, mások számára talán felesleges és megerőltető dolog. A sport célja a fizikai erőnlét, a fizikai kondíció és a testtartás javítása, emellett pozitív hatással van az ember mentális egészségére is. Mit jelent a fitnesz korom és hogy számolhatom ki?
Észrevétlen, épp ezért veszélyes

Sajnos új divat hódít a fiatalok körében – és ez most nem egy új TikTok-kihívás vagy trendi öltözet, hanem egy kis tasak, egy aprócska párna, amit fel lehet tenni a szájpadlásra – se füst, se szag – viszont rengeteg nikotin. Ez a snüssz.