Menü

Női futógála

A versenytávokon csak nők nevezhetnek, de a váltófutáson férfiak nevezését is elfogadják az idei Coca Cola Testébresztő Női futógálán, amelyet május 18-án rendeznek meg ebben az évben.

Hazánk egyetlen női futógáláját sorrendben már tizenkilencedik alkalommal bonyolítják le. Több távon kínálnak indulási lehetőséget a szervezők: a haladó futók 10 kilométeren, a kezdők öt kilométeren nevezhetnek, míg a kismamáknak 2.1 kilométeres gyalogló távot ajánlanak. Most először, akár mindhárom távot is lehet egyéniben teljesíteni. A leghosszabb szakaszt párosban is le lehet futni, a duó egyik tagjára 5.8, a másikra 4.2 kilométer vár.

Az idén is szerveznek váltófutást, ahol a trióknak fejenként 1.5 kilométeres útvonalon kell végighaladni. Újdonság, hogy ide vegyes hármasok jelentkezését is elfogadják, vagyis ha a trióban egy, esetleg két férfi is helyet kap.

A kisgyerekes családoknak 800 méteres távot kínálnak a szervezők.

Sztárelőadók – Béres Alexandra, Katus Attila, Varró Gyula – tartják majd a közös bemelegítéseket, sőt ingyenes, 30 perces fitnesz edzéseiken is részt vehetünk. Lesz még például sakk, de a Magyar Olimpiai Bizottság nőkről szóló vándorkiállítását is megtekinthetjük. Két futó írónő dedikálásán is részt vehetünk, Bauer Barbara és Durica Karina ráadásul egymást interjúvolják majd meg.

Különböző jótékonysági szervezetek is teret kapnak a testébresztő futáson. Valamennyi karitatív szervezet ügyéhez csatlakozhatunk. A Csillagház alapítvány a fogyatékos és mozgáskorlátozott gyermekek részére gyűjt kerekesszékes hintáért. A Vöröskereszt a véradó kamion üzemeltetését szeretné megoldani, míg akár a méhnyakrákos nők gyógyulásáért és megelőzéséért is futhatunk majd.

Bármelyik távon nevezzünk is, a lényeg a mozgás. Az esemény célja is ez, felhívni a figyelmet arra, hogy a nőknek a mindennapok nehézségei közben is nagyon fontos a mozgás, hogy megőrizzék egészségüket, fittségüket, mentális erejüket. Az esemény többek között ezért kínál többféle lehetőséget, hogy mindenki edzettségi, fittségi állapotának megfelelően választhasson.

Fotó:
https://www.facebook.com/noifutogala

Hogyan legyen sikeres egy januári diéta?

Ha valaha tettél már újévi fogadalmat, akkor egész biztosan felkerült a listádra az életmódváltás. Többségünk jellemző módon diétázni, fogyni szeretne, de az ünnep utáni időszak a lehető legrosszabb az új étrend bevezetésére. Az alábbi cikkből azt tudhatjuk meg, hogy hogyan lehet mégis sikeres egy év eleji fogyókúra.

Milyen vitaminokat szedjünk télen?

Télen különösen fontos odafigyelni, hogy a szervezetünk elegendő vitaminhoz jusson. Azonban melyiket és mikor vegyük be? Lehet reggeli előtt vagy szigorúan csak étkezés után? És mi a helyzet akkor, ha más gyógyszereket is szedünk?

Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?

Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.

A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)

Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?