Hajpakolás a konyhából
- Dátum: 2014.05.19., 11:33
- haj és élesztő, haj és méz, hajápolás otthon, házi hajpakolások, tavaszi hajápolás
A nem megfelelő étrend, a változékony tavaszi időjárás, a mozgásszegény életmód megviseltté, fakóvá teheti a bőrünket és ezzel együtt a hajunkat is. Szerencsére számos módszer létezik, amelynek segítségével újra ragyogó, csillogó és élettel teli lesz a hajkoronánk.
A házi hajpakolások mindegyikét nehéz lenne felsorolni: sokféle gyógynövény, valamint zöldség, gyümölcs létezik, amelyek magas ásványi anyag és vitamin tartalma miatt a hajápolásra kiválóan alkalmas.
Fontos, hogy olyan természetes anyagokat, zöldségeket, gyümölcsöket használjunk, amik elsősorban B-, különösen B7-, E- vitaminban, jódban, vasban, cinkben gazdag. Ezek ugyanis komoly szerepet vállalnak a haj, a bőr, a körmök egészségének megőrzésében. Ha a felsoroltak közül valamelyikből hiány áll fenn a szervezetben, akkor könnyen előfordulhat, hogy töredezetté, szárazzá, zsírossá válik a hajunk, vagy erős hajhullást tapasztalunk.
Külsőleg és belsőleg is támogatni kell a szervezetünket, ha az előbb említett tünetek valamelyikét tapasztaljuk. Most elsősorban a haj külső táplálását vesszük górcső alá.
A méz, az olívaolaj és mindenféle más, természetes olaj, a pakolások alapját adják. Ha csak mézes, olajos masszát készítünk, már azzal sokat teszünk hajunk szépségének megőrzéséhez. A méz és az olívaolaj táplálja és hidratálja a hajszálakat, erőre kapnak a hajhagymák, fényes és ragyogóvá válik a hajkoronánk. A mézet sörrel is vegyíthetjük, de akár banánnal, citrommal, avokádóval is. Bármelyik variációt is válasszuk, 10 gramm élesztővel érdemes kiegészíteni a házi pakolást. Az élesztő ugyanis különösen gazdag E-vitaminban és a hajunk nagyon hálás lesz a törődésért.
A különböző gyógyfőzetek, ilyen a kamilla, a zsálya, vagy a rozmaring és a menta is, jó szolgálatot tehet. Utóbbi főleg a korpás fejbőrt nyugtatja és a korpát is megszünteti. A kamilla, a zsálya és a rozmaring pedig erősíti, ragyogóvá teszi a hajunkat.
Bármelyik pakolást is válasszuk, masszírozzuk be alaposan a fejünket, majd hagyjuk hatni 20-40 percen át.
Fotó:
pixabay.com
Használjunk naptejet már tavasztól!

A naptej használata kiemelkedően fontos a bőr egészségének megőrzése érdekében, különösen a napfényes időszakokban. Miért olyan lényeges a naptej használata?
Mikroséta – miért fontos akár napi 10 perc gyaloglás?

A mozgás fontosságát sokszor halljuk, de gyakran esünk abba a hibába, hogy csak a hosszú, izzasztó edzéseket tekintjük „igazi” fizikai aktivitásnak. Holott már napi tíz perc séta is számít méghozzá nem is keveset, különösen, ha a mentális értékéről beszélünk. Egy rövid slattyogás felfrissít, plusz energiát ad és kizökkent a mindennapi monoton munkából.
Elektroszmog, figyelsz rá?

Életminőségünket sokféle tényező befolyásolja, olyanok is, amikre nem is gondolunk, pedig ott vannak közvetlen környezetünkben. Ilyenek az elektromos berendezések is.
Mit jelent a fitnesz korom és hogy számolhatom ki?

Egyesek számára a mozgás öröme egyfajta életmód, mások számára talán felesleges és megerőltető dolog. A sport célja a fizikai erőnlét, a fizikai kondíció és a testtartás javítása, emellett pozitív hatással van az ember mentális egészségére is. Mit jelent a fitnesz korom és hogy számolhatom ki?
Észrevétlen, épp ezért veszélyes

Sajnos új divat hódít a fiatalok körében – és ez most nem egy új TikTok-kihívás vagy trendi öltözet, hanem egy kis tasak, egy aprócska párna, amit fel lehet tenni a szájpadlásra – se füst, se szag – viszont rengeteg nikotin. Ez a snüssz.