5 tipp, amivel fokozhatod a vitalitásodat!
- Dátum: 2014.06.17., 21:13
Vitaminokra, ásványi anyagokra mindig nagy szüksége van a szervezetünknek. Persze, mi is tudjuk és tapasztaljuk, hogy a mai rohanó világban, a munka- család- háztartás triumvirátusa mellett nem olyan egyszerű tartani magunkat az egészséges táplálkozás alapelveihez. Mégis igyekezzünk erre időt és energiát szánni, mert az egészségünknél nincs fontosabb. Napi ötszöri étkezéssel például egyenletes szinten tartható a vércukorszint, kilengések nélkül pedig jobban lehet koncentrálni és a közérzetünk is jobb lesz.
1.Energiatipp: Málnás-diós turmix
Hozzávalók: 1/2 banán, 1/4 csésze dió, 1 csésze mandulatej, egy kis bourbon vanília, 1/3 csésze (fagyasztott) málna
Elkészítés: turmixgépben dolgozzuk el csomómentesre az összetevőket!
2.Te mennyi folyadékot iszol?
Igaz, hogy már a csapból is az folyik, hogy nem iszunk elég vizet, mégis nagyon sokan vannak, akiknél a napi folyadékfogyasztás kimerül két pohár vízben. Pedig, ha tudnák, hogy ezzel mennyit ártanak maguknak! Minden szervezetnek legalább napi 2 liter vízre van szüksége ahhoz, hogy egészségesen működjön! Amint beiktatjuk a mindennapjainkba a rendszerességet, sokkal több energiánk lesz! Ha az éltető vízből sokat fogyasztunk, mentális és fizikai értelemben is aktívabbak leszünk.
Tipp: Ha nem szeretjük annyira a vizet, ihatunk gyógyteát is. Éberségünk fenntartása miatt sokszor egymás után isszuk a kávékat, pedig a zöldtea éppúgy élénkít, ráadásul tele van antioxidánsokkal. Kimondottan stresszes napokon érdemes kipróbálni a méltán híres vitalitásfokozó teakeveréket, ami gyömbérből, szegfűszegből és kardamonból áll.
3.A vitamininfúzió segíthet!
Napjainkban már nem olyan vitamindúsak a zöldségek és a gyümölcsök, ráadásul az ételek tele vannak mesterséges anyagokkal is. Éppen ezért nehezen tudjuk feltölteni szervezetünket a szükséges vitaminokkal és ásványi anyagokkal csupán a táplálkozás révén. Létezik azonban egy hatásos megoldás, az intravénás infúziós terápia, ismertebb nevén vitamininfúzió, amely során a vitaminok, ásványi anyagok és egyéb tápanyagok azonnal a véráramba kerülnek, a vér pedig elszállítja a sejtekbe, ahol azonnal hasznosulnak. „A vitaminok növelik a szervezet energia- és oxigén szintjét, serkentik az immunrendszert, növelik a fizikai és szellemi állóképességet, ellenállóbbá teszik a szervezetet a fertőzések ellen. Ezek a különböző vitamin- és ásványi anyag infúziók többek között nagydózisú C-vitamint, B vitaminokat, magnéziumot, kalciumot, cinket és egyéb antioxidáns elemeket tartalmaznak”- árulta el Dr. Fábián Emília, a Fabian Medical &Anti-Aging Clinic orvos szakértője.
Tudtad-e? A megfelelő összetételű táplálkozás esetén is a szükséges vitaminok és ásványi anyagok csupán 8%-a hasznosul.
4.Nyugodt alvás
Ha rendszeresen fáradtnak érezzük magunkat, akkor próbáljunk meg egy órával korábban lefeküdni, mint szoktunk. Az éjjeli nyugodt, pihentető alvás a regenerálódás időszaka, amit egy erős kávé nem pótolhat. A legideálisabb elalvási idő 11 óra.
5.Egyperces irodai gyakorlat nyakfájás ellen
Jobb kezünket tegyük a fejünk mögött a bal fülünkre. Ezután óvatosan kezdjük el húzni a kezünkkel a fejünket jobbra a jobb fül közelítésével a jobb vállhoz, miközben a fejünket próbáljuk visszahúzni balra. Ha ez megvan, végezzük el a másik irányban is.
Forrás, fotó:
Lifestyle Communications
A hullahopp karika hatékonysága
A hullahopp karikára sokan először gyerekjátékként gondolunk, legalábbis férjem hangosan felnevetett, mikor közöltem, veszek magamnak egyet, pedig, ha utána olvas az ember, rájön, hogy valójában egy nem túl drága, könnyen tárolható, egyszerű edzéstípusról van szó, mely remekül formálja a deréktáji izmokat.
Természetes módszerek torokfájás ellen
Az én gyerekkoromban miért nem volt még torokfájás és köhögés elleni nyalóka? Csak kérdezem. Merthogy a patikában már ilyet is lehet kapni. A gyerekeim nagy örömére.
A gyomorégés okai
Az emésztési zavar kifejezés sokféle tünetre használjuk, és sokféle okot rejthet a háttérben, tehát nem konkrét betegség. A dyspepsia görögül rossz emésztést jelent, tehát olyan tüneteket takar, mint a rossz közérzetet okozó, hasi fájdalmak, diszkomfort érzetek, főként a felső régiókban.
Súlyproblémák és jojó-effektus
Aki fogyókúrázott már valaha, hallott már a jojó-effektusról, de mi állhat a hátterében, mi történik ilyenkor a testünkkel és mi a megoldás arra, hogy elkerüljük?
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.