Növekszik a naptejek faktorszáma
- Dátum: 2014.06.17., 21:01
- barnulás, bőr, faktorszám, káros sugarak, leégés, napozás, napsugárzás, naptej, víz, vízpart
Gyakorlott napozók észrevehették, hogy szép lassan eltűnnek a korábban még közkedvelt 10-es, 15-ös faktorszámú naptejek az üzletek polcairól. A legnagyobb gyártók már nem is dobnak a piacra ilyen értékekkel bíró fényvédő krémeket. Nyilvánvalóan ez nem véletlen: a napsugárzás erősödik, hamarabb leégünk, és egyre inkább tájékozottak vagyunk a napsugárzás káros hatásaival kapcsolatban.
Korábban az SPF 30-as volt a legerősebb napfényvédő, manapság pedig már az SPF 50-es naptejeket vásárolják a leggyakrabban, de léteznek 70-es és 100-as értékkel bíró naptejeket is a piacon. Helyesen megjelentek a gyermekeknek szánt termékek, amik mindegyike erős faktorszámú. Némely ilyen naptej hátránya lehet a túl sűrű, filmszerű állag, amit nem tud beszívni a bőr. Bár éppen így fejti ki a teljes védő hatását, azért ne feledkezzünk meg arról, hogy a megfelelő védelem mellett valamilyen szinten hozzá kell szoktatni a gyermekek bőrét a napfényhez.
A napozás és a barnulás szerelmesei nem örülnek a faktorszámok növekedésének, attól tartanak ugyanis, hogy a túl magas faktorszám miatt nem tudnak majd lebarnulni. Ez azonban téves elképzelés, ugyanis csak a bőrön felületet képző naptejek akadályozzák a barnulást, főleg akkor, ha megfelelő minőségű és összetételű termékeket alkalmazunk. A sugárzás erősödésével nekünk is érdemes növelnünk a faktorszámot, a még mindig kapható SPF 6 körüli értékekkel bíró naptejeket már csak napozáshoz szokott, barna bőrre javasolják. A káros sugárzás elleni védelemre azonban nekik is folyamatosan figyelniük kell!
Ráadásul nem minden a faktorszám, a megfelelő használat is fontos: egyrészt időben, még a napon tartózkodás kezdete előtt érdemes gondoskodni a bőrvédelemről, mivel már 10 perc alatt is le lehet égni. A védő hatás pedig csak akkor lesz megfelelő, ha a naptejet elegendő mennyiségben, a bőrünkön egyenletesen eloszlatva használjuk. A vízálló hatás pedig ritkán tökéletes, hosszabb fürdőzés után ajánlott ismét bekenni magunkat és a gyerekeket. Azt pedig nem lehet elégszer megismételni, hogy szánjunk időt az anyajegyek bőrgyógyásszal való ellenőriztetésére!
Fotó:
pixabay.com
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.
Télen allergia? Ki hallott már ilyet?
Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?
Rotavírus, mit kell tudni róla?
Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.
Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen
“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.
Az arctorna csodás hatásai
Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.