Cseréljük le a kémiai hajfestékeket természetes natúr festékekre!
- Dátum: 2014.07.03., 22:21
A kémiai hajfestékek használata egyáltalán nem veszélytelen. Roncsolják a hajszálak szerkezetét, miközben egészségkárosító hatásukról nyugtalanító hírek jelennek meg, még a hivatalos egészségügyi szervezetek is több összetevőt betiltottak, illetve folyamatosan vizsgálják az összetevőket. Létezik-e biztonságos módja a hajfestésnek? A Khadi növényi hajfestékek kizárólag természetes alapanyagokból készülnek, így megoldást nyújthatnak erre a problémára.
Mi a probléma a vegyi hajfestékekkel?
A hajfestékekben használt vegyi anyagok erősen irritáló hatásúak, egyre több embernél okoznak allergiás reakciót, hajhullást, bőrirritációt a fejen. A mérgező vegyi anyagok a bőrön keresztül felszívódva terhelik immunrendszerünket és valamennyi belső szervünket egyaránt. A káros anyagok bejutnak a véráramba, ami kismamák esetében a placentán keresztül eljut a magzathoz. Ezért nem javasolt a vegyi festékek használata a várandós időszakban. A kémiai festékek bejutnak a hajszálak belső szerkezetébe, és szárazzá, élettelenné, sérültté és töredezetté teszik a hajat. Vizsgálatok arra utalnak, hogy a hajfestékek bizonyos rák típusok kialakulásában is szerepet játszanak. Az Európai Bizottság 2007-ben betiltott ugyan 22 hajfesték összetevőt, de folyamatosan vizsgálja azóta is a felhasznált vegyi anyagokat. Egy évvel később az Egészségügyi Világszervezet jutott arra, hogy a hajfestékek közrejátszanak a fodrászok között tapasztalható egészségügyi problémák kialakulásában.[1] Éppen emiatt a kismamáknak nem ajánlják a hajfestést a várandósság idején, az egészségügyi problémákkal küzdőknek sem ajánlott.
Miért jók a növényi hajfestékek?
A Khadi növényi hajfestékek használatával, tiszta anyagokkal és természetes színekkel festhetjük be hajunkat, káros vegyi anyagok nélkül. A festékek - bio termesztésből vagy ellenőrzött vad gyűjtésből származó - henna és indigó magas színező erejű növények leveleinek, terméseinek szárított porából készülnek. A növényi hajfestékek kívülről vonnak be minden egyes hajszálat és védő festékréteget képeznek a hajon. Ezáltal nem hatolnak be a hajszálakba és nem roncsolják, mint a széles körben elterjedt vegyi hajfestékek. A színek egymással keverhetők, így mindenki elérheti az egyéniségének megfelelő, egyedi hajszínt. A haj kiinduló színe és a növényi pigmentek együtt adják a végleges hajszínt. A természetes növényi hajfestékek hosszan tartó, élénk színt és ragyogást biztosítanak, védik, ápolják és egészségessé teszik a hajat. A Khadi növényi hajfestékek natúrkozmetikumok, ezért a natúrkozmetikumokra vonatkozó előírások értelmében nem tartalmaznak ammóniát, peroxidokat, hozzáadott pigmentet, színfokozót, vagy egyéb veszélyes vegyi összetevőket, melyek az egészségre nézve ártalmasak lehetnek, vagy a haj minőségét gyengítenék.
7 tévhit a növényi hajfestékek használatában
- Sokan úgy gondolják, hogy a növényi hajfestékek nem képesek tartós fedést biztosítani. Azonban jó minőségű növényi festék szoros kötést alakít ki a hajszál felületén. A használati utasítás, és a hatóidő betartásával garantáltan intenzív és tartós színt érünk el.
- A növényi hajfestékekkel körülményes és nehézkes dolgozni. Ezzel szemben az igazán jó minőségű növényi hajfesték por olyannyira finom őrlemény, hogy vízzel keverve krémes, könnyen kenhető péppé válik. Használata a kémiai hajfestékekhez hasonlóan egyszerű, kenhető, és tubusból is könnyedén felvihető.
- A növényi hajfestékek nem biztosítanak széles színválasztékot. Mivel a festékek egymással tetszés szerint keverhetők, ezért fantáziánkra van bízva, hogy variáljuk a színeket.
- A növényi festékkel nem lehet világosabb hajszínt elérni? Valóban, mivel a festék érintetlenül hagyja a haj saját pigmentjeit, csupán lazúros bevonatot alakít ki a hajszál felületén, világosabb színhatás elérésére nem alkalmas. Viszont gyönyörűen elmélyíti eredeti hajszínünket, vagy sötétebb barna, vörös, fekete árnyalatokat tudunk festeni vele.
- A növényi hajfesték nem képes befedni az ősz hajszálakat. A jó minőségű festék, az ősz hajszálak fedésére is képes. A vörös és a világosabb barna árnyalatok problémamentesen elérhetők. Ha sötétebb színre szeretnénk az ősz hajat festeni, az is megoldható a gyártó által javasolt trükkök alkalmazásával.
- Vegyileg festett hajra nem lehet festeni növényi hajfestékkel? A kémiai úton festett hajat is problémamentesen festhetjük növényi hajfestékkel, sőt a vegyi festés során sérült hajszerkezetet a növényi hajfesték képes korrigálni. A vegyi festés után néhány hajmosást szükséges kivárni. Elsősorban szőkített haj esetében mindenképpen végezzünk próbafestést, hogy fel tudjuk mérni a haj reakcióját.
- A növényi hajfesték kiszárítja a hajat. Ezzel szemben a Khadi növényi hajfestékek esetében éppen ellenkező tapasztalat alakult ki. Az értékes növényi anyagok ápolják, védik a hajat, kitöltik a hajszálak sérülései miatt keletkezett egyenetlenségeket. Így a haj nemhogy száraz, inkább egészségesebb, erősebb, mint korábban volt.
Forrás:
Napvándor
Fotó:
pixabay.com
Orrmelléküreg -gyulladás kezelése és tünetei

Az orrmelléküreg-gyulladás, más néven sinusitis, a melléküregekben található nyálkahártyák gyulladását jelenti. A melléküregek maguk közé tartoznak az arcüreg (maxilláris), homloküreg (frontális), rostasejtek (cellulae ethmoidales) és a légcsőcsontok közötti sejtek. Ez a betegség viszonylag gyakori, szinte mindenki legalább egyszer életében átesik rajta.
A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!
Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.
Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.
Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?