Menü

Így barnulhatsz okosan a szakértő szerint

  • Dátum: 2014.07.24., 10:18

Tombol a nyár, ez pedig egyet jelent az egyre hosszabb ideig tartó napsütéssel, és a szekrény mélyéről előkerülő bikinikkel. Azonban mielőtt kifeküdnénk napozni, nem árt átnézni, mi kerül a strandtáskába, és megtenni a kellő óvintézkedéseket. Szakértőnk segítségével ésszerűen és az egészségre káros következmények nélkül adhatjuk át magunkat a barnító sugaraknak.

Ha naptejet vásárolsz, fontos szempont, hogy ne keltsen zsíros érzetet, és ne tömítse el a pórusokat, de a leglényegesebb, hogy magas SPF (sun protection factor), azaz fényvédő faktorszáma legyen. „Az SPF szám azt jelzi, hogy az adott termékkel mennyi idővel tovább maradhatunk a napon leégés nélkül, melyért az UVB sugarak felelősek. Természetesen ez az érték egyénenként, bőrtípustól függően változhat, és nem szabad megfeledkeznünk arról sem, hogy például a homokról, vízről visszaverődő napsugarak, az izzadás és a sport miatt módosulhat”- árulta el Dr. Csernus Krisztina, a Royal Clinics orvos-esztétikai központ bőrgyógyász- kozmetológus szakorvosa, aki azt is hozzátette, a gyermekek, idősek és érzékeny bőrűek számára legalább 30-as faktorszámú napkrém szükséges! „A biztonság kedvéért érdemes nagyobb faktorral ellátott terméket beszereznünk, hiszen olyan súlyos következményektől óvhatjuk meg magunkat, mint a bőrdaganatok kialakulása, ráncosodás, korai bőröregedés, foltok, értágulatok megjelenése. Fontos, hogy legalább fél órával indulás előtt kend be magad, és lehetőleg vízálló naptejet vegyél, hogy úszás közben is védve legyél a napsugaraktól!”

Nem mindegy mikor, mennyit tartózkodunk a napon!
A szakértő azonban arra is figyelmeztet, hogy sok esetben nem is kell túl sok időt napon tölteni, hogy bőrelváltozások jelenjenek meg. „Legjellemzőbb a szeplők, pigmentfoltok felbukkanása egy korábbi leégés helyén, mely után tanácsos kerülni a napot, de legalábbis kellően felkészülten menni a strandra” –figyelmeztet Dr. Csernus Krisztina, a Royal Clinics szakembere. „A fokozatosság nagyon fontos. Nyár elején védtelenebb a bőr, fokozottabb fényvédelem szükséges. Nyár végére nő a természetes védelmünk a bőrben, a nagyobb számban lévő pigmentsejtek és a felhám vastagodása miatt, ilyenkor tehát tovább tudunk a napon leégés nélkül tartózkodni, azonban fényvédő krémeket ilyenkor is használnunk kell. Ma már számtalan napozás utáni termék is létezik, melyek nemcsak ápolnak, de fenntartják vagy fokozzák a barnaságot”- árulta el a bőrgyógyász szakértő, aki azt is hozzátette, hogy  utazás előtt érdemes ellenőrizni a lejárati dátumot, illetve a krémeket hűvös, fénytől védett helyen tárolni!



3 jótanács, mielőtt nekivágsz a nyárnak vagy a nyaralásnak!

1.       A strand az a hely, ahová nem ciki smink nélkül menni. Sőt, a napozás előtt érdemes alaposan megtisztítani az arcbőrödet és a dekoltázsodat is, majd fényvédőt használni, hogy megfelelő biztonságban legyél! Tipp: IMAGE Skincare Prevention+ fényvédő

2.        Egy nyári kalap és a napszemüveg elengedhetetlen kellékei a nyárnak. Nem csupán stílusos kiegészítők, de érdemes többet áldozni egy megfelelő UV szűrővel ellátott szemüvegre, mely biztosan megvédi szemed a sugaraktól, a kalap pedig segít, hogy elkerülhesd a napszúrást.

3.       A jelszó: VÍZ, VÍZ, VÍZ!!! Igyál minél több folyadékot – vizet, cukrozatlan teát -, mert a kánikulában észre sem vesszük, és máris utolér a dehidratáció. Mivel ilyenkor úgysem eszünk annyit, fogyassz inkább lédús salátákat, és sok-sok gyümölcsöt, és kerüld az alkoholtartalmú italokat, melyek csak még jobban kiszárítják a szervezetet.  Tipp: A Water Your Body egy zseniális okostelefon-alkalmazás, mely testsúly alapján kiszámolja az egyénre szabott vízfogyasztást, és figyelmeztet, ha netán elfelejtenél inni.

Forrás, fotó:
Life PR

A hullahopp karika hatékonysága

A hullahopp karikára sokan először gyerekjátékként gondolunk, legalábbis férjem hangosan felnevetett, mikor közöltem, veszek magamnak egyet, pedig, ha utána olvas az ember, rájön, hogy valójában egy nem túl drága, könnyen tárolható, egyszerű edzéstípusról van szó, mely remekül formálja a deréktáji izmokat.

Természetes módszerek torokfájás ellen

Az én gyerekkoromban miért nem volt még torokfájás és köhögés elleni nyalóka? Csak kérdezem. Merthogy a patikában már ilyet is lehet kapni. A gyerekeim nagy örömére.

A gyomorégés okai

Az emésztési zavar kifejezés sokféle tünetre használjuk, és sokféle okot rejthet a háttérben, tehát nem konkrét betegség. A dyspepsia görögül rossz emésztést jelent, tehát olyan tüneteket takar, mint a rossz közérzetet okozó, hasi fájdalmak, diszkomfort érzetek, főként a felső régiókban.

Súlyproblémák és jojó-effektus

Aki fogyókúrázott már valaha, hallott már a jojó-effektusról, de mi állhat a hátterében, mi történik ilyenkor a testünkkel és mi a megoldás arra, hogy elkerüljük?

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.