Nem minden kutya ehet csontot
- Dátum: 2014.08.11., 21:46
- állat, csont, eb, evés, fogtisztítás, fogyasztás, hasfájás, kutya, kutya etetése, porc, porcogó, szorulás
Ismerjük a klasszikus nézőpontot: nincs is jobb egy „nyeles húsnál”, a felhasználás pedig 100%-os, mert a csontot majd megeszi a kutya. Hiszen nincs is más finomabb a kutya számára, mint a csont, bemutatta ezt már számos mese, képregény, vagy grafika. A csont rengeteg olyan fontos tápanyagot tartalmaz, ami alap a kutya számára. Így hangzik tehát a közismert gondolkodás és hiedelem. Viszont minden gazdi legyen a tudatában annak, hogy a sok csont akár árthat is a kutyának!
Ugyanis a sok csont bizonyos kutyáknál szorulást, hasfájást okozhat. A letört, láthatóan beteg kutyáknál az első, amit megkérdez egy lelkiismeretes állatorvos, hogy sok csontot evett-e mostanában. Ha igen, akkor ez problémát jelenthet! Van olyan kutya, akinek emiatt egyáltalán nem javasolt csontot adni! Ha hasonló problémát tapasztal a kutyájánál, akkor kérje ki állatorvosa tanácsát!
Az sem mindegy, hogy milyen típusú csontot adnak a kutyának. Porcogót még azok az ebek is ehetnek, akiknél egyébként a csont szorulást okoz. Könnyen és hegyesen törő csontokat ne adjon az állatnak, mert ez komoly problémákat okozhat! Kemény, nehezen törő csontot válogasson inkább házi kedvencének, ennek fogyasztása jóval biztonságosabb.
Ha pedig az állatorvos javaslatára, vagy saját tapasztalatok alapján a kutyájának kerülnie kell a csontot, akkor se aggódjon: manapság már akár a fogtisztítás, akár a csontban lévő kedvező vitaminok, ásványi anyagok is bevihetők más módon a kutya számára. Ehhez csupán a megfelelő táp kiválasztása szükséges, vagy valamilyen fogtisztító hatású „rágcsálnivaló”. Ebben kérje állatpatikus tanácsát!
Fotó:
pixabay.com
Digitális autizmus avagy amikor az okostelefon ott van a babakocsiban

Autizmushoz hasonló viselkedést okozhat a gyerekeknél a túl sok képernyőidő – hívták fel a figyelmet szakértők a problémára! Ha belegondolunk, hogy egy-két évtizeddel ezelőtt még a képernyők előtt töltött idő hossza mennyi volt és mennyi ma, sajnos könnyen beláthatjuk, hogy a digitális világnak negatív hatásai is vannak, különösen a gyerekekre nézve.
Amit soha ne mondj egy kismamának…

Várandósan vagy kisgyerekes anyukaként rendszeresen találkozunk kéretlen tanácsokkal, megjegyzésekkel és olyan kérdésekkel, amiktől a falra mászunk. Nézzük mik azok a megjegyzések, amikkel ki lehetne űzni a világból a várandós vagy kisgyerekes anyukákat.
A gyermekkori evészavar nyomában

A kisgyermekek étkezési szokásainak megértése összetett feladat, és a neofóbia, a válogatós evés (picky eating) és az ARFID (elkerülő, korlátozó táplálékbeviteli zavar) mind fontos tényezők lehetnek.
Gyermekkori asztma

Rengeteg gyermek életében felüti a fejét az asztma, melynek tünetei megkeseríthetik a mindennapokat. Íme, néhány információ, amit érdemes tudni erről, vagy ezzel kapcsolatban.
Sportol a gyerek. Mit egyen?

Sportszülőként gyakran felmerül bennem a gondolat (nagyjából naponta), hogy mivel etessem az amúgy is kamaszodó, hirtelen megnőtt, változatos táplálkozást igénylő sportoló tizenéves gyerekeimet?