Nem minden kutya ehet csontot
- Dátum: 2014.08.11., 21:46
- állat, csont, eb, evés, fogtisztítás, fogyasztás, hasfájás, kutya, kutya etetése, porc, porcogó, szorulás
Ismerjük a klasszikus nézőpontot: nincs is jobb egy „nyeles húsnál”, a felhasználás pedig 100%-os, mert a csontot majd megeszi a kutya. Hiszen nincs is más finomabb a kutya számára, mint a csont, bemutatta ezt már számos mese, képregény, vagy grafika. A csont rengeteg olyan fontos tápanyagot tartalmaz, ami alap a kutya számára. Így hangzik tehát a közismert gondolkodás és hiedelem. Viszont minden gazdi legyen a tudatában annak, hogy a sok csont akár árthat is a kutyának!
Ugyanis a sok csont bizonyos kutyáknál szorulást, hasfájást okozhat. A letört, láthatóan beteg kutyáknál az első, amit megkérdez egy lelkiismeretes állatorvos, hogy sok csontot evett-e mostanában. Ha igen, akkor ez problémát jelenthet! Van olyan kutya, akinek emiatt egyáltalán nem javasolt csontot adni! Ha hasonló problémát tapasztal a kutyájánál, akkor kérje ki állatorvosa tanácsát!
Az sem mindegy, hogy milyen típusú csontot adnak a kutyának. Porcogót még azok az ebek is ehetnek, akiknél egyébként a csont szorulást okoz. Könnyen és hegyesen törő csontokat ne adjon az állatnak, mert ez komoly problémákat okozhat! Kemény, nehezen törő csontot válogasson inkább házi kedvencének, ennek fogyasztása jóval biztonságosabb.
Ha pedig az állatorvos javaslatára, vagy saját tapasztalatok alapján a kutyájának kerülnie kell a csontot, akkor se aggódjon: manapság már akár a fogtisztítás, akár a csontban lévő kedvező vitaminok, ásványi anyagok is bevihetők más módon a kutya számára. Ehhez csupán a megfelelő táp kiválasztása szükséges, vagy valamilyen fogtisztító hatású „rágcsálnivaló”. Ebben kérje állatpatikus tanácsát!
Fotó:
pixabay.com
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!
Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat
Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?
Sportszülők
Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?
Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére
Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.
A pozitív fegyelmezés
A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?