Menü

Fájdalommentes, de életet menthet a gyermekultrahang

  • Dátum: 2014.09.28., 18:22

Még idejében kezelni lehet egy kisgyermek esetében bármilyen rendellenességet, így a szakember már hat hetes kortól javasolja a gyermekultrahang vizsgálatot. A szűrés során a koponyát-, a hasat és a csípő tájékát ellenőrzik egy fájdalom és veszélytelen eljárás során.

Hat hetestől hat hónapos korig javasolják gyerekek körében azt a vizsgálatot, amely során a fejlődésben lévő szervezet esetleges elváltozásai derülhetnek ki. A baba ultrahangszűrési programban koponya-, hasi - és csípőultrahang szűrésre kerül sor. A fájdalommentes vizsgálat során – többek között - az agy szerkezetét, az agykamrák helyzetét ellenőrzik, esetleges anatómiai elváltozásokról, a májról, a lépről, az epéről, a hasnyálmirigyről, a kismedencei szervekről és vesék állapotáról alakul ki egy pontos kép.

Dr. Orbázi Zsuzsanna, az Emineo Egészségügyi és Baleseti Központ radiológusa minden kismamát megnyugtat: a vizsgálat nagyon hasznos, és semmilyen veszélyforrása nincsen.

A legfontosabb talán azt leszögezni, hogy az ultrahangvizsgálat egyáltalán nem árt a babának és teljesen fájdalommentes. Csupán annyi kellemetlenséget tudnék említeni, hogy a gél, amelyet használunk, hidegnek tűnhet az első pillanatokban, valamint néhány baba a rögzített testhelyzetet is nehezen tűri - ehhez az édesanya segítségét kérjük -, így némi sírás előfordulhat. A komplex szűrésbe a koponya, a has és a csípő vizsgálata tartozik, amely során kiderülhetnek a tüneteket nem okozó fejlődési variációk, esetleges, sajnálatosan kisded korban is előforduló betegségek. Leggyakrabban a húgyúti rendszer különböző eltéréseivel szembesülünk, amelyek általában kinőhetőek – fogalmazott a doktornő.

Az újbudai intézményben, bejelentkezés után, azonnal elvégzik a vizsgálatot, így a kisgyermekes szülők végérvényesen megnyugodhatnak babájuk egészsége miatt.

További információk:
www.emineo.hu

Forrás, fotó:
emineo

 

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!

Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat

Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?

Sportszülők

Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?

Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére

Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.

A pozitív fegyelmezés

A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?