Hiba gondolkodás nélkül sportolni
- Dátum: 2014.10.12., 22:07
- edzés, egészség, elképzelés, koncentráció, regeneráció, Sport, tréning
Hiába sportol valaki rendszeresen, ha nem figyel oda arra, hogyan, milyen körülmények között végzi a mozgást. Néhány, aprónak tűnő hiba elronthatja az egész lényegét.
A mozgás lényege a fittség, az egészség és a jó hangulat, voltaképpen az, hogy gondoskodjunk szervezetünk megfelelő állapotáról, miközben még jól is érezzük magunkat.
Igen ám, de ha nem végezzük átgondoltam a gyakorlatokat, választhatunk bármilyen sportot, az ellenkező hatást válthatjuk ki. Ez azért különösen bosszantó, mert mozgunk, sportolunk, igyekszünk pozitív életmódot folytatni és példát mutatni, a célt mégsem érjük el.
Az egyik leggyakoribb probléma a túlerőltetés, túledzés. A sportolás gyakoriságát, intenzitását mindig saját testünk képességeihez kell igazítani. Ez sokszor pofonegyszerű, csak némi odafigyelés szervezetünk jelzéseire, másoknak viszont nem megy könnyen. Utóbbiaknak érdemes szakember segítségét kérniük. A mozgásfajta kiválasztásában és a helyes gyakorlásában egyaránt.
Bármit is sportoljunk, arra elegendő időt és megfelelő energiát kell hagyni. Nem csak átrobogni az edzésen, mint mondjuk egy bevásárláson, hanem megadni a módját az alkalomnak. Energia és idő nélkül ugyanis hosszabb távon nem leszünk képesek megfelelni az elvárásoknak, ami ahhoz vezethet, hogy szépen abbamarad a sportolás. Gondolkodás, elképzelés nélkül nincs sok értelme belevágni a dologba.
Nagyon fontos a bemelegítés és a nyújtás, ahogyan a megfelelő regeneráció is. Ha úgy érezzük, a kelleténél fáradtabbak vagyunk, pihenjük ki, megelőzendő a sérüléseket.
Fotó:
pixabay.com
A visszahízás okai
A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)
Jelek, hogy nem mozogsz eleget
Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?
Mire utalhat a hirtelen fogyás?
Manapság nagyon sok ember túlsúllyal küzd, és minden vágya az, hogy gyorsan lefogyjon. A nagyon gyors súlyvesztés még akkor sem jó, ha ezt akarattal tesszük karcsúságunk érdekében. Sokkal nagyobb lehet azonban a baj, ha a fogyás akaratunktól függetlenül, változatlan étrend mellett következik be.
4 tipp gyors fogyáshoz
Nyaralásra vagy különleges eseményekre, mint esküvőre, esetleg egy versenyre bizony előfordulhat, hogy kevés idő alatt kell leadni néhány felesleges kilót. Ugyanakkor a gyors fogyás nem feltétlenül a legjobb módja a súlyvesztésnek, ha valóban tartós eredményt szeretnél elérni, hiszen ezek a diéták tápanyaghiányra apellálnak, amit a szervezet később visszakövetel.
Testzsír csökkentés okosan - Erre figyelj!
Testünk az energiát alapvetően zsírban vagyis testzsírban tárolja. Így kijelenthető, hogy a magas testzsírarány vagyis testzsírszázalék, krónikus energiatöbbletet jelent. Ennek oka, hogy több energiát viszünk be, mint amennyit testünk felhasznál, eléget. Ezt érdemes tovább fejtegetni, mivel ilyenkor jön az egyél kevesebbet, mozogj többet javaslat, ami nem mindig célravezető. Van ugyanis aki ehet bármennyit, nem hízik, míg más akkor is hízik, ha ránéz az ételre, pedig még mozog is.