ThétaHealing – Gondolatcsere spirituális pszichológiával
- Dátum: 2014.12.08., 19:22
- agyhullám, agykontroll, akadály, alfa szint, alvás, emlék, érzés, gondolat, gyermekkor, komplex, lélek, pozitív gondolkodás, problémamegoldás, pszichológia, spirituális, théta szint, ThétaHealing, tudat, tudatalatti
„Kipróbáltuk” rovatunkban ismét egy lelki segítő módszert teszteltünk, amely közelebb visz minket a belső valónkhoz, segít minket az önismeretben, és megmutatja, hogy bizonyos élethelyzeteink, vagy nézőpontjaink milyen múltbéli élményeken, történéseken alapulnak. A ThétaHealing segít, hogy negatív gondolatainkat magunk mögött hagyjuk, és pozitívakra cseréljük.
A módszer azt vallja, hogy a Teremtő segítségét hívjuk ehhez a gondolatcseréhez, valamint ahhoz, hogy válaszokat találjunk a fontos kérdésekre. Nem kell azonban hívőnek lenni ahhoz, hogy valaki hatékonyan kipróbálja ezt a segítő módszert. Hívhatjuk akár Istennek, Univerzumnak, vagy felsőbb erőnek, nem ezen van a hangsúly. A lényeg csak az, hogy nyitottak legyünk, és valóban változtatni akarjunk. A módszer révén úgynevezett Théta szintre visz minket a konzulens, ez az alváshoz, vagy a meditatív, transzállapothoz hasonló szint, ahol képesek vagyunk elérni a tudatalattinkban rejtőző információkat.
Ezért a gyakorlatban hasonló dolgokat hívhat elő egy ThétaHealing konzultáció, mintha pszichológushoz mennénk, csak gyorsabban, mivel ebben az állapotban egyszerűbben érjük el a mélyen bennünk lakozó, nem tudatos emlékeket, gondolatokat. Akinek ismerős az agykontroll technika, annak érdekesség lehet, hogy a théta szint az alfa alatti állapot. Ezen szint a legalkalmasabb arra, hogy gyógyítsuk önmagunkat, és felszínre hozzuk a ránk ható, és mélyben szunnyadó emlékeket, gondolatokat, érzéseket.
És hogy hogyan működik egy ilyen konzultáció? Nem kell megijedni tőle, egyáltalán nem bonyolult. A segítő leül velünk szemben elég közel, és a kezeinket az ő kezeire helyezzük. Ezzel egy közös erőtér alakul ki közöttünk. Becsukjuk a szemünket, és nem kell mást tennünk, mint az iránymutatása szerinti dolgokat elképzelnünk, majd válaszolnunk a kérdéseire. Nem kell túlgondolni a válaszokat, egyszerűen csak mondani azt, ami először eszünkbe jut. Itt nincs rossz, vagy helytelen, oda nem illő válasz. Érdekes módon magától kikristályosodik, hogy mely gondolatok, emlékek azok, amik akadályozzák a jelenlegi életünket, a fejlődésünket, a továbblépésünket, hogy mik lehetnek azok a tudatalattiban rejlő dolgok, amik most is hatással vannak a mindennapjainkra, és problémákat okoznak. Végül a konzulensünk segít, hogy a negatív gondolatokat pozitív gondolatokra cseréljük, és le tudjuk tenni a minket gátló, visszahúzó emlékeket, érzéseket, magunk mögött tudjuk hagyni azt, ami már nem szolgál minket.
Négy szint van, amellyel a ThétaHealing módszer dolgozik, és mind a négy szinten segít pozitív, minket szolgáló irányba fordítani a gondolatainkat. A Lényegi Szinten a tapasztalataink, megszerzett információink laknak, ezek nagy részét gyermekkorunkban, főként 2-7 éves korunk között gyűjtöttük össze. Genetikai Szinten magunkban hordozzuk az őseink élményeit, tapasztalatait, a sejtjeinkben eltárolódnak ezek az információk, melyek ezáltal az egészségünkre is hatással lehetnek. Történelmi Szinten a saját népünk élményeit, szokás- és hitrendszerét, kollektív tudatát hordozzuk magunkban, melyek szintén hatással vannak ránk. A Lélek Szintjét pedig talán kevésbé kell magyarázni: itt tárolódnak az érzéseink, ez adja a lényegünket, az önvalónkat.
Ez a módszer tehát abban különbözik sok másiktól, hogy tudatosan foglalkozik az összes szinttel, nem csupán a lélekkel, vagy nem csupán a lényegi szinttel, ugyanis sok segítő módszer „csak” erre alapoz. Ami szintén nagyon hasznos (a lélekkel foglalkozni kell!), de ezáltal egy komplexebb segítségnyújtással találkozhatunk a Thétában.
Jó fejtegetést kívánunk mindenkinek, aki szeretné kipróbálni ezt az érdekes belső utazást!
Fotó:
pixabay.com
Honnan tudom, hogy társfüggő vagyok?

A társfüggőség nem sokban tér el az alkoholizmustól, a szerencsejáték-függőségtől vagy bármilyen függőségtől. Egy mentális probléma, csak ebben az esetben nem egy tárgytól, egy szokástól, hanem egy másik személytől függünk.
Az érzelmi érvelés: amikor a szívünk vezeti a gondolkodásunkat

Az érzelmi érvelés (emotional reasoning) egy olyan kognitív torzítás, amelyben az emberek az érzéseikre alapozzák a valóság megítélését. Ezt tekintik a tények hiteles tükrének, függetlenül attól, hogy azok valóban megfelelnek-e a tényeknek. Ez azt jelenti, hogy ha valaki rosszul érzi magát, akkor feltételezheti, hogy valami valóban rossz is van a helyzetben, még akkor is, ha erre nincs objektív bizonyíték.
A pozitív és a negatív szorongás

A mai napig előfordul, hogy olyan dolgokon szorongok, amelyek már rég aktualitásukat vesztették. Bármennyire is kartávolságban vannak tőlünk a stresszkezelő stratégiákat hirdető oldalak, könyvek, tréningek, sőt már workshopok is, valahogy csak nem sikerül tartósan uralni ezt az érzést. Ugyanis teljesen kordában tartani nem is lehet. Azonban gondolunk rá abból a szempontból is, hogy mit vesz el tőlünk a bizonytalanság?
Mantrák, hogy kevesebbet szorongj

Valószínűleg minden ember életében vannak olyan helyzetek, amikor eluralkodik rajtuk az idegeskedés és ezt nehéz kezelni. Ebben segíthet pár mantra, ami gondolati úton erősíthet.
A szerelem jelei testbeszédben

A testbeszéd valóban kulcsszerepet játszik a kommunikációban, különösen a szerelemben. Ahogy a cikk is kiemeli, a testbeszéd gyakran árulkodóbb, mint a szavak, és segíthet megérteni a másik fél érzelmeit és szándékait.