Menü

Dobjuk ki a fültisztító pálcikát!

A fülzsír sok kisgyereknél okozhat problémát oly módon, hogy gyorsabban termelődik, mint ahogy az öntisztító folyamat végbemegy és ilyenkor úgynevezett fülzsírdugó keletkezik.

A fülzsír, más néven fülviasz, latinul cerumen, fontos szerepet játszik a fül védelmi vonalában. A sárgás masszát ugyanis a hallójáratban elhelyezkedő mirigyek azért termelik, hogy megvédje a fület és meggátolja a különböző kórokozók bejutását a belső részekbe és megakadályozza azok elszaporodását.

Nem is hinnénk, de a fülzsír bizony nemcsak termelődik, hanem folyamatosan ürül is a fülből, ez a szervünk ugyanis öntisztító. Éppen ezért a fültisztító pálcikák használata sok esetben csak meggátolja ezt a tisztulási folyamatot. Sőt, annak gyakori használata, főleg a kisgyerekek esetében akár fülzsírdugó kialakulásához is vezethet.

A hallójáratot eldugító fülzsír egy idő után teljesen légmentesen lezárja azt, így általában hallásromlást, fülfájást, fülzúgást észlelhetünk a gyermekünknél. Ez a dugó az idő előrehaladtával egyre inkább magába gyűjti az elhalt hámsejteket, a szőrszálakat a kívülről érkező szennyeződéseket, például a port, vagy a szmogot és egyre jobban megkeményedik. Csak alapos orvosi vizsgálattal deríthető ki, mekkora ez a dugó és, milyen károkat okozott a fülben.

Szerencsére a legtöbb esetben fülmosással eltüntethető, de olyan is előfordul, hogy napokon át paraffinos cseppet, vagy egyéb olajat használva kell meglazítani, hogy aztán a szakember el tudja távolítani. Persze akkor is kialakulhat fülzsírdugó, ha valaki egyáltalán nem használ fültisztító pálcikát, csak egyszerűen hajlama van rá.

A szakemberek azt javasolják, kerüljük a fülpiszkák rendszeres használatát és a fülünket inkább csak egy törölköző sarkával töröljük szárazra.

Fotó:
pixabay.com

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!