Bach-virágterápia – gyógycseppek a léleknek
- Dátum: 2014.12.20., 21:22
- allergia, Bach-virágterápia, csepp, esszencia, gyermekgyógyászat, gyógyhatás, gyógyír, gyógynövény, harmónia, homeopátia, kedélyállapot, lélek, lelkiállapot, vadvirág, virágterápia, víz
Hallott már a csodálatos Bach-virágterápiáról? A vadvirágokból nyert cseppekkel különböző lelkiállapotokat lehet kezelni, és ezzel gyógyítani a testet és a lelket. Az esszenciák 38 csodálatos növényből készülnek, mellékhatásoktól mentesek, és felnőtteknél-gyerekeknél egyaránt alkalmazhatóak.
Az angol Dr. Edward Bach találta fel a módszert, amikor olyan homeopátiás szereket akart kikísérletezni, amelyek egyszerűen, szájon át bevehetőek injekciók helyett. Könyvében rávilágított a boldogság és az egészség szoros kapcsolatára, és arra, hogy a betegség egy lehetőség az ember kezében, hogy észrevegye: tévúton jár, és eltávolodott céljaitól, erényeitől. Véleménye szerint pedig minden bennünk rejlik, ami szükséges a helyes útirány megtalálásához és a gyógyuláshoz.
Erre szabva fejlesztette ki a kedélyállapotokra szabott cseppjeit, mivel úgy vélte – helyesen, hogy minden betegség lelki eredetű. A Bach-virágterápiában így nem különböző betegségekre, vagy szervekhez kapcsoltan találunk esszenciákat, hanem azt kell megvizsgálnunk, hogy milyen élethelyzetekkel, lelki problémákkal, hangulatokkal küzdünk, és ehhez lehet társítani a vadvirágokból készült cseppeket. Néhány érdekes példát kiragadva találunk belőlük önbizalomhiányra, döntésképtelenségre, levertségre, hárításra valót. Így hát a segítségével könnyebben képessé válhatunk a harmonikus, békés és nyugodt lelkiállapot elérésére.
Hogy kinek milyen cseppek szükségesek, abban szakember tud segíteni, valamint kineziológiai teszttel, továbbá a Bach-virágterápia a mindennapokban c. könyv segítségével világíthatunk rá. A cseppeket sokszor kiegészítő kezelésként alkalmazzák, bármilyen más terápia mellett kiválóan használhatóak. Nincs semmiféle allergiás mellékhatásuk, mert nem tartalmaznak virágport. Még túladagolni sem lehet, így sok esetben gyerekeknél is használják. Hasznosságuk éppen ezért is bizonyított, mert a kicsiknél is bizonyított a pozitív hatásuk, ahol a placebo hatás még nem érvényesülhet. A cseppek alkalmazása nagyon egyszerű: vízhez kell adni akár naponta többször, és ezt meginni. Egyszerű és nagyszerű, szó szerint gyógyír a léleknek!
Fotó:
pixabay.com
A derealizációs szindrómáról általában

A derealizációs szindróma olyan mentális állapot, amelyben az egyén átmenetileg elveszíti a kapcsolatot saját testével, érzéseivel vagy a külvilággal való érzékelésével. Ezek a disszociatív zavarok gyakran szorongással, stresszel vagy traumás élményekkel társulnak, és jellemzőek lehetnek például pánikrohamok, traumatikus események vagy más mentális betegségek során.
Szendvicsgeneráció – két nemzedék közé ragadva

A szendvicsgeneráció tagjai, akik ellátják a múltat és jövőt is egyszerre, mely nem kis nehézséget jelent. Egy elég szívszorító, de mindennapos probléma, amiről keveset beszélünk, pedig sokkal többet kéne.
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.
Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?